W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
prestigio quad pmp7079d3g multipad diamond recover bootscreen bootloader sp flash tool brick cegła 4 7 85 3g zawieszał się przed bootscreenem teraz

Multipad 4 Diamond 7.85 3G zawieszał się przed bootscreenem, teraz cegła
Problem jest następujący: Prestigio Multipad 4 Diamond 7.85 3G (PMP7079D3G_QUAD) pewnego dnia zaczął się bez przyczyny zawieszać po paru minutach/sekundach od włączenia. Następnie nawet się nie chciał włączyć, wisiał na bootscreenie (tym jeszcze przed reklamami). W tym miejscu próbowałem wejść do recovery, ale niestety nie udało mi się to (mimo że skrót power + vol up działał i dało się wejść do fastboota, to jak się klikało recovery wieszał się). Próbowałem najpierw fastbootem wgrać CWM, nie udało się. Następnie próbowałem wgrać zarówno CWM jak i stockowego recovery i bootloadera za pomocą SP flash tool. Teoretycznie poszło gładko (nie wyrzuciło żadnych błedów itp.), niestety jednak dalej nie działało, dalej wieszał się przed recovery. Podrzucili mi później tego linka (4pda.ru). Też teoretycznie poszło sprawnie, do połowy :c Potem wywaliło to co na dole. Cegła. A w zasadzie kafelka. :c 

Czy jest możliwe, że wewnętrzna pamięć była uszkodzona (co mogłoby też tłumaczyć wcześniejsze zwiechy) i dlatego nie zadziałało?
No i co z tym teraz zrobić, zwłaszcza że flashtool nie widzi teraz tego urządzenia? Serwis da radę coś z tym zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc  Smile 
Pozdrawiam!

[Obrazek: x0J4QFn.png]

PS Sorry Ryrzy, że Ci wysłałem PW, jestem tu nowy i nie ogarnąłem Twojej sygnaturki, kajam się  Confused
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
po pierwsze, primo, pozwole sobie temat przeniesc do dzialu prestigio Wink

po 2 primo, jeśli w tym momencie nie ma w ogole zadnej komunikacji z kompem to 2 opcje, ale super trup kafelka, albo padla bateria i trzeba by ja podladowac jakos i sprobowac raz jeszcze sofcika: tu masz oficjalne updejty:

Kod:
http://nl02.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/PMP7079D3G_QUAD/
btw. tak, flash moze byc uszkodzony takze i przez to moglo szalec, jest taka opcja
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Oficjalne update'y już dawno na dysku, i w dodatku trzeba mieć dostęp do recovery żeby je wgrać. Ale dzięki  Wink  

Komputer w sumie widzi tableta jako "nieznane urządzenie, które nie może działać właściwie przed restartem systemu" ale SP flash tool nie widzi nic... 
Tak czy owak wyślę go do serwisu, w najgorszym wypadku skończy sie na wymianie płyty głównej...

POPRAWIAM: System go widzi już jednak nortmalnie jako MTK USB com port na zmianę z VCOM cośtam, zgodnie ze sterownikami MTK. Nawet flashtool jest w stanie go wykryć czasami, i tam jest taka zakładak "Memory test" i coś tam testuje czasem. Jednak zawsze wykrywa brak pamięci NAND flash a przy eMMC to do połowy mniej wiecej normalnie a potem straaaasznie długo trwa jakby bez końca, czyli tak jakby nie umiał jej odczytać, hmm co się dzieje?
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
jeśli masz gwarancje nie grzeb dalej, wyślij, powinni zrobić Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości