W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
matz amp kruger 2 dla kitkat 4 rom custom 1064g

[ROM 4.4.x] [Custom ROM] KitKat 4.4.2 dla Kruger&Matz 1064G
Witam
Dorwałem Custom Roma Kit Kat dla Kruger & Matz 1064g w wersji 4.4.2, w oryginale jest to rom dla Pipo M9 który ma takie same specyfikacje jak nasz Kruger.

Po zainstalowaniu Romu zauważyłem znaczny wzrost wydajności. Już tak nie muli nie ma przestojów itp…

Pamięć wewnętrzna tzw Internal storage skurczy się z 4 do 2 giga ale za to  powiększy pamięć systemowa co akurat jest dobre z różnych przyczyn (szybkość działania, więcej miejsca na dane programów….)

Rom jest już zrootowany.

Cechy Romu:

·  root with latest SuperSU version 1.99r3 (free version)

·  removed most Chinese and unnecessary applications

·  Google Play Store fixes so more application are visible/compatible

·  updated busybox v1.21.0.git (2012-11-29)

·  Unix like init.d boot scripts support,

·  changed permissions on external sdcard to allow write access

·  increased space for applications (/data partition) to 4 GB

·  disabled OTA updates (may cause problems, see Notes below)

·  added Google Experience Launcher (GEL) in addition to PiPO’s stock launcher

·  use optional package to fix broken apps (Contacts/People and Calendar sync)

·  temporary fix for multi-user support, thanks to didierm

·  kernel modules (cifs, tun, lan, serial, xpad) compiled by Oma & Crew RKTablets, thank guys!

U mnie wszystko działa jak na oryginalnym sofcie włącznie z aparatem

Słyszałem iż niektóre wersje 1064g różnią się trochę i może być właśnie problem z odpaleniem Aparatu ale tak jak wspominałem wcześniej  u mnie wszystko działa jak należy.

Wgrywamy Rom za pomocą:  Rockchip Batch Tool w wersji 1.7

Opis Instalacji:

1. Przejdź do katalogu RKBatchtool 1.7 następnie uruchom program”

RKBatchTool.exe”

2. Kliknij ikonę trzech kropek “...” i wskaż plik z aktualizacją “” W programie

zostaną załadowane podstawowe informacje o oprogramowaniu.(Jest to plik update.img)

3. Wyłącz tablet, wciśnij i trzymaj przycisk ESC następnie podłącz tablet do zasilacza i

przewodu USB do gniazda USB (Gniazdo host nie służy do aktualizacji). Gdy w oknie

programu zapali się zielony kwadrat można puścić przycisk ESC.

(W przypadku gdy system wyświetli informację o braku sterownika instalujemy

sterownik z katalogu Rockusb)

W programie klikamy w przycisk Upgrade.

W przypadku problemów z wykryciem tabletu zostawiamy wszystkie podłączone

przewody, na tylnej obudowie wciskamy krótko przycisk RESET a następnie

przytrzymujemy przycisk ESC aż do momentu zapalenia zielonego kwadratu.

4. Gdy w programie wyświetli komunikat „Upgrade Done Success” odłączamy tablet

od przewodu USB i czekamy do pełnego uruchomienia systemu, w tym czasie nie

naciskamy żadnych przycisków i ekranu.

Rom nie posiada CWMa jeżeli ktoś by chciał to można go dograć za pomocą Arctools.
Opis instalacji już podałem w tutorialu. : http://www.modaco.pl/Thread-Tutorial-Kru...ot-CWM-ROM

UWAGA

W Windowsie 8 jest problem z wykrywaniem Tableta ! (ma to związek ze sterownikami USB), można to obejść ale jest to trudne i czasochłonne więc polecam wgrywać Rom na innym Windowsie - ja wgrywałem na 7.

Download:

Rockchip Batch Tool w wersji 1.7 : https://mega.nz/#!gxZEAaDT!fyXIDDRdG0cnJ...x6Gru_rAsw

Custom Rom: https://mega.nz/#!4ghAhLoJ!mTApdlH2zh6dv...VOO1uF7VRs

https://mega.nz/#!4ghAhLoJ!mTApdlH2zh6dv...VOO1uF7VRs

Edit:
Jak się okazało Rom powyższy nie wchodzi w tzw Deep Sleep Myślałem iż jest to wina kernela ale jak się okazało to wina modemu 3G i po tygodniu testowania kerneli w końcu udało mi się dokładnie znaleźć przyczynę jest to plik "libril-rk29-dataonly".
Po dokładny opis co to jest Deep Slepp itp odsyłam do swojego posta:
http://www.modaco.pl/Thread-ROM-4-4-x-Cu...4#pid50404

A teraz rozwiązanie:
Albo zamieniamy plik : libril-rk29-dataonly.so na np libril-rk29-dataonly.so.bak  lub jakakolwiek inna nazwa i mamy deep sleep ale niestety modem 3g przestaje w ogóle działać.
Albo zamieniamy plik z tego źródła:  https://mega.nz/#!IlxyzKJI

plik jest w /system/lib/

Jeżeli podmienimy plik to niestety spada siła sygnału sieci 3G (Nie WiFi) u mnie pomimo 2 kresek Aero2 chodziło praktycznie jak wcześniej przy 5 ale nie wiem jak będzie u was lub na innych kartach sim.

Sami dokonajcie wyboru lecz powiem tyle przez noc tablet nie wziął nawet 1 procenta tzw 62 było i jest Smile więc różnica jest duża.

Po zamienieniu pliku należy zrestartować Tablet oraz uruchomić Tryb Samolotowy !!! a potem już powinno chodzić wszystko.

ZALECAM zrobienie BACKUPU oryginalnego pliku libril-rk29-dataonly.so

Gdyby były jakieś problemy z modemem 3G lub sygnał byłby za słaby to zawsze można przywrócić stary plik i będzie ok.

Pozdrawiam
Odpowiedz Google Chrome Windows 9x/NT/2000
Muszę wypróbować ;-)
Odpowiedz Google Chrome Linux
Czy Arctools i CWM to ten sam z poprzedniego tematu czy jakaś inna wersja?
Odpowiedz Firefox Linux
(10-29-2014, 10:39 PM)Viking napisał(a): Czy Arctools i CWM to ten sam z poprzedniego tematu czy jakaś inna wersja?

Ten sam
Odpowiedz Firefox Windows 8.1
Jeszcze jedno pytanie. Możesz napisać jaką wersję masz Kruger&Matz 1064G? To znaczy z jakimi kamerkami (jake rozdzielczości mają tylna i przednia) czy przód 2Mpx / tył 5Mpx autofocus?
Odpowiedz Firefox Linux
Niestety nie można edytować wypowiedzi bo przy zapisie wywala błąd bazy danych więc post pod postem.
Właśnie z takimi kamerkami mam model. Jest jeszcze wersja z kamerkami przód 0,3Mpx / Tył 2Mpx autofocus. Właśnie z tymi mieli ludzie problemy opisane w poprzednim temacie po wgraniu oficjalnego softu od krugera.
OT

naprawiona edycja Smile Dzięki za zwrócenie uwagi... forum nadal jest w fazie testów po zmianie silnika, serwera i w ogóle wszystkiego Big Grin

EOT
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Ja mam 5mpix tył a przód chyba 2 w takim razie,( nie wiem jaka jest nawet z przodu Smile )
A możesz jeszcze powiedzieć czy coś przerabiałeś np. logo startowe krugera dodałeś czy jest to czysty rom z pipo z ich logami itd. Jakie oprogramowanie jest lub niema w stosunku do oficjalnego. Skoro jest to do mego modelu to zastanawiam się nad instalacją jego, ale chciałbym wiedzieć coś więcej. Może jest gdzieś demo tego romu np na YT?
Czy jest możliwość podmiany wbudowanej scard na microsd bo w oryginalnym oprogramowaniu mi się udało zmieniając wpisy w vold.fstab?
Odpowiedz Firefox Linux
(10-30-2014, 09:12 PM)Viking napisał(a): A możesz jeszcze powiedzieć czy coś przerabiałeś np. logo startowe krugera dodałeś czy jest to czysty rom z pipo z ich logami itd. Jakie oprogramowanie jest lub niema w stosunku do oficjalnego. Skoro jest to do mego modelu to zastanawiam się nad instalacją jego, ale chciałbym wiedzieć coś więcej. Może jest gdzieś demo tego romu np na YT?
Czy jest możliwość podmiany wbudowanej scard na microsd bo w oryginalnym oprogramowaniu mi się udało zmieniając wpisy w vold.fstab?

Do romu nic nie dodawałem i ma standardowe programy z gołego androida z tego co zauważyłem to na starcie nie było np youtube i map google.
Podmiana pamięci odpada na KK jest pare modów ale są one pod dany telefon i nie działają na innych sprzętach chociaż może a nuż któryś by poszedł.
W ustawieniach>aplikacje>[dana aplikacja] jest przycisk przenieś na kartę pamięci tylko czy przenosi na external tego nie sprawdziłem bo mi nie zależy aż tyle programów nie mam a jak już miałbym większy jakiś czy grę to podpinam ją pod apke FOLDERMOUNT i po sprawie. Rom jak dal mnie chodzi super uruchamiał się wczesniej tablet około nawet 2 min teraz w jakies 30 sek mogę już na nim działać Launcher chodzi bardzo płynnie jak na mojej Xperia Z1 więc całkiem fajnie. Smile

Na YT nie znalazłem żadnych filmików a szkoda :\ a i jeszcze na start masz 2 launczery do wyboru ale ja i tak ściągnąłem inny z google Play ;P

A i to jest przerobiony CZYSTY Andek dla PIPO tzw ma logo przy starcie Androida i żadnych programów pod Pipo czy coś...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości