W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wyrobione wejście hdmi oraz hub usb

Wyrobione wejście hdmi oraz hub usb
Witam wszystkich,Niedawno kupiłem sobie kabel hdmi i po paru tygodniach użytkowania wejście hdmi nie styka. Muszę nieźle powyginać wejście żeby coś złapało, ale jak tylko tablet przesunie sie choćby o milimetr, hdmi traci połączenie i znowu muszę wyginać końcówkę kabla. To nie problem kabla jakby co. Można coś z tym zrobić w domowych warunkach? Serwis odpada.
Czy istnieje mod do kernela by obsługiwał hub usb?
Z góry dziękuję.
Odpowiedz Firefox Windows 8.1
jesli masz precyzyjną lutownice owszem, jeśli nie nawet się nie zabieraj i oddaj do jakiegos serwisu 'na mieście' Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Oki, może kiedyś jak będę miał kasę to zaniosę i poproszę o wymianę wejścia hdmi Smile
Jeszcze mam dodatkowe pytanie by nie zakładać nowych tematów, czy istnieje jakiś mod do kernela by obsługiwał hub usb? Albo raczej więcej urządzeń usb niż jedno? Bo kiedyś czytałem na blogu jakiegoś gościa, że on w swoim tablecie odkrył, że programowo miał zablokowaną obsługę więcej niż jednego urządzenia usb, jak wykrywał więcej to miał je olewać, sam hub usb jest traktowany jako jedno urządzenie i prawdopodobnie u nas też tak jest bo normanie pad mi się świecił i myszka też po podłączeniu do huba. Gościu jakoś edytował coś tam i udało mu się to zmienić, ciekawe czy w prestigio naszym też dałoby się to zmienić.

Link do bloga: http://rev3rsed.blogspot.com/2012/11/fer...jadra.html
no popatrz jaki ciekawy art Smile poczytam sobie

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
odczytalem offset, skompilowalem apke... odpaliłem... ale nie mam zadnego huba do testu hehehe Big Grin

Ja mam huba a nie mam apki Smile prześlij mi na priw to przetestuje, chyba, że jest ryzyko zepsucia tableta to nie wysyłaj xd
zawsze jest ryzyko Big Grin jaki masz kernel ? bo zrobiłem tą apke do tego z ddr 533 bez loga, w stockowym moze być inny offset... jesli masz stockowy to napisz zrobie pod niego apke i podeśle z instrukcją

kernel patchowałem tym z tego tematu Thread-Kernel-PMP5870c-Patchowany-Kernel-DDR-533MHz-Brak-loga-Prestigio

W razie uszkodzenia kernela, można bez problemu wgrać działający?

Gdyby apka działała zdałbym oczywiście relacje Smile
kernela nie uszkodzisz bo w niego nie bedziesz ingerował, to odpala tylko patcha w czasie rzeczywistym

wiec tak, pobierasz plik z załącznika, rozpakowujesz i wrzucasz do system/xbin, nadajesz uprawnienia 644. Odpalasz terminal (w markecie jest kilka różnych) i wpisujesz

su usb_hub

terminal zapyta o uprawnienia roota, nadajesz je i juz... sprawdzasz czy działa hub

Załączone pliki
.zip   usb_hub.zip (Rozmiar: 2.9 KB / Pobrań: 5)

Zrobione według instrukcji, wszystko szło bez problemu lecz tablet dalej nie akceptuje urządzenia podłączonego przez hub
Gamepad się świeci ale bez reakcji na klikane guziki, tak samo klawiatura czy myszka, podłączone bez huba świecą i działają.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości