W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
projekt tablet pc pmp 5870c

Projekt Tablet PC PmP 5870C
Powoli przygotowuję się do zrobienia czegoś podobnego dlatego podpinam się do tematu, mam nadzieję że jeszcze ktoś tu zagląda ...
Niestety mój tablet to nie prestigio ale procek ten sam.
Nie posiada już dotyku ani wyświetlacza.
Wkurza mnie to że nie wyświetla w FullHD oraz że ma cały czas 20FPS. Skaluje sobie obraz z 1280x800 na 1920x1080 co widać jak na przykład otworzę Gmail ;[ Na dodatek ma badziewne density którego nie można zmienić bo wygląda to wtedy jakby się zmniejszał albo powiększał ekran (robi się czarna ramka albo nie widzę części ekranu)
W środku siedzi RK903, 1GB RAM. Na dotyku ani wyświetlaniu LCD mi nie zależy.
Stock rom jest do pobrania u producenta także nie ma problemu z przywróceniem go do żywych.
Mam za to kilka pytań:
Czy CWM Recovery (albo jakieś inne) widać przez HDMI ? Czasami używam droid@screen jak robię coś przy komputerze a tam się nie wyświetla recovery mode.
Nigdy jeszcze nie flashowałem żadnego Rockchipa ale jakieś inne (allwinner itp) już tak także raczej nie powinno być problemu, a pytanie jest takie jak skonfigurować ten program i czy przesyłać tylko sam kernel czy cały obraz ?
Czy przy flashowaniu różnymi romami nie baliście się o nie kompatybilność w sprawie adresowania pamięci ?
I ostatnie pytanie na które pewnie nie znacie odpowiedzi to jak w takich dongle'ach albo boxach zrealizowane jest kilka portów usb na raz, łącznie z microusb oraz usb hostem ?
Widziałem że w waszych tabach moduł wifi podpięty jest szyną usb (6 pinów z czego 2 są do anteny). Chciałbym powiedzieć że sposób z USB 2 strony wcześniej wcale nie musi działać. Może być tak że w trybie OTG nie połączymy się z PC. Micro USB ma 5 pinów i właśnie tam definiuje się czy urządzenie działa w trybie pamięci masowej +adb czy działa w trybie host usb. W trybie host USB tablet podaje napięcie 5V do urządzeń i jeśli go podłączymy z komputerem to mamy napięcia po obu stronach.
Ryrzy ty możesz spróbować wykonać pewien trick ;] Masz tableta i G2. Połącz kabel USB OTG ze zwykłym kablem USB z telefonu i podłącz w jedną stronę a później w drugą ;]
@Edit
Przetestowałem oryginalne .img z Neo G4 z tego tematu jak i Neo X5 i żaden z nich nie działa (wgrywałem wszystko przez RKBatchTool). Możecie mi powiedzieć dlaczego u was działało wszystko a u mnie nie działa nic ?
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości