W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z odblokowaniem bootloadera

Problem z odblokowaniem bootloadera
Witam,
przeglądam XDA to forum oraz atrixforums i za nic nie mogę odblokować bootloadera. Mniemam że udało mi się zrobić roota, ponieważ mam dostęp do SU a ROM Manager nie wywala mi żadnych błędów. Przy próbie zrobienia backupu przez Rom Managera, jak wyczytałem dorobiłem się softbricka. Restart pomógł.

Następnie stosowałem się do instrukcji odblokowywania bootloadera przy użyciu pliku IHOP_Bell, tutaj RSD Lite po podłączeniu wyrzuciło mi nie, spodziewane NS Flash Olympus a SE Flash Olympus, próba wgrania pliku kończy się niepowodzeniem. Co robić dalej?
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Tu RSD Lite lokalizuje urządzenie. Skoro działałeś na XDA w tej sprawie, to bez problemu zauważysz, że to kod AT&T. Przydałoby się wgranie full SBF, byle nie w wersji 2.3.6, bo z niego już powrotu nie ma. Którą masz wersję oprogramowania?
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows Vista
2.3.4 chyba poszedł po OTA, bo przy uruchamianiu telefonu pobierał aktualizację. A czy jest to wersja ATT nie wiem jak sprawdzić, telefon nie brandowany jest z tyłu. Przy uruchamianiu mam logo motoroli i tyle.

Nie wiem czy wersja APflex coś pomoże : GAS_EMEA_USAOLYPGBRTCEE_P026 GAS_EMEA_USAOLYPGBRTCEE_A006 GAS_EMEA_USAOLYPRTEU_M001
To jest 45.31.20.MB860.NonEFIGSRetail.en.EU w oryginale - wersja europejska.

Tu masz podpowiedź, jak sprawdzić bootloader: http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Jak-s...bootloader.

Ten rom powinien działać poprawnie po wgraniu przez RSD Lite: http://www.modaco.pl/Thread-ROM-2-3-x-At...-GB-DE-MLM, o ile oczywiście RSD Lite działa. Wskazanie SE flash nie powinno mu zrobić różnicy. Po wgraniu możesz wojować z rootowaniem.

Najpierw sprawdź, czy nie masz odblokowanego bootloadera z ukrytym napisem "Unlocked", który powinieneś mieć na ekranie bootowania. Czy ten telefon masz z salonu, czy z "drugiej ręki"?
Telefon jest z drugiej ręki, szukałem jak sprawdzić czy bootloader nie jest odblokowany, ani napisu unlocked a szukanie tego pliku mi się nie powiodło, nie ma takiego katalogu w telefonie.

Wersja oprogramowania się zgadza, teraz właśnie to zauważyłem. Czyli flahowanie na nowo, i od nowa root?

stwierdziłem że spróbuje jeszcze raz na innym USB i bam: Failed to boot 1

po godzinie oczekiwania na ściągnięcie się tego oprogramowania postanowiłem powtórzyć czynność z wrzuceniem tego pliku z IHOP_Bell to unlocka bootloadera i o dziwo pomielił pomielił i telefon ożył z napisam unlocked Smile
Ktoś się bawił wcześniej telefonem. Bezpiecznik musi być w systemie, więc chyba "zabawa" była nieefektywna. Teraz powinno wszystko działać bez problemu. Dobrze byłoby chyba jednak zaromować go z SBF, bo to pewnie nie jest jedyna niespodzianka, ale jeśli system chodzi ok, to go zostaw. Powodzenia!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości