[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rk3066 pmp5870c zmiana rozmiaru partycji data

[Tutorial] [RK3066][PMP5870c] Zmiana rozmiaru partycji Data
W linijce gdzie jest ten plik klikasz z prawej strony i otworzy sie okno wyboru pliku

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox
` Nie Koniecznie trzeba mieć stock ROM Wink
Można Mieć obojętnie jaki ROM i wystarczy tylko przez rkandroid wgrać ten plik parametr i wsio, testowane na Yoda 4.0 oraz CM ; ))
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
Witam,

Na wstępie dziękuje za istnienie tego forum i pracę włożoną przez forumowiczów w rozwiązaniu wielu zagadek tabletu PMP5870c. Smile

Mam parę pytań:
Czy 4GB to maksimum na partycję data?
Czy można przydzielić na tą partycję całkowita pamięć wewnętrzną tabletu?
Mam urządzonko Android TV na procesorze Amlogic AML8726-MX i tam cała pamięć jest jako partycja data (jest tylko maleńka partycja swap i brak wewnętrznej partycji SD).
Wydaje mi się, że wewnętrzna pamięć tabletu jest bardzo wolna. Mega szybciej aplikacje instalują się na urządzeniu Android TV. Chyba, że jest inna przyczyna wolniejszej instalacji (działam na fabrycznym romie bez żadnych modyfikacji)?
Czy można od razu aplikacje instalować na zewnętrzna kartę SD (zamontować ją jako partycję data)?

Pozdrawiam
Odpowiedz Firefox Windows 8
(01-16-2014, 08:40 AM)toriktorik napisał(a): Czy 4GB to maksimum na partycję data?
Teoretycznie można całą, ale praktycznie niebardzo, android potrzebuje troche zewnętrznej pamieci na swoje pliki, od biedy mozna by to rozwiazać przydzielając karte pamieci jako pamiec wewnetrzna... ale po co... czy 4GB pamieci data to mało ? :|

(01-16-2014, 08:40 AM)toriktorik napisał(a): Mam urządzonko Android TV na procesorze Amlogic AML8726-MX i tam cała pamięć jest jako partycja data (jest tylko maleńka partycja swap i brak wewnętrznej partycji SD).
Wydaje mi się, że wewnętrzna pamięć tabletu jest bardzo wolna. Mega szybciej aplikacje instalują się na urządzeniu Android TV. Chyba, że jest inna przyczyna wolniejszej instalacji (działam na fabrycznym romie bez żadnych modyfikacji)?
Czy można od razu aplikacje instalować na zewnętrzna kartę SD (zamontować ją jako partycję data)?

Pozdrawiam

akurat z tym sie nie zgodze, pamieci typu flash dzialaja duzo szybciej niz karty pamieci, czy mozna na karcie pamieci ? pewnie mozna, sa do tego rozne aplikacje... mozna tez jak wyzej napisalem zamienic pamiec wew z karta pamieci i wtedy karta pamieci bedzie widziana jako pamiec wew tabletu

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
(01-16-2014, 09:57 AM)Ryrzy napisał(a):
(01-16-2014, 08:40 AM)toriktorik napisał(a): Czy 4GB to maksimum na partycję data?
Teoretycznie można całą, ale praktycznie niebardzo, android potrzebuje troche zewnętrznej pamieci na swoje pliki, od biedy mozna by to rozwiazać przydzielając karte pamieci jako pamiec wewnetrzna... ale po co... czy 4GB pamieci data to mało ? :|

(01-16-2014, 08:40 AM)toriktorik napisał(a): Mam urządzonko Android TV na procesorze Amlogic AML8726-MX i tam cała pamięć jest jako partycja data (jest tylko maleńka partycja swap i brak wewnętrznej partycji SD).

Pozdrawiam

akurat z tym sie nie zgodze, pamieci typu flash dzialaja duzo szybciej niz karty pamieci, czy mozna na karcie pamieci ? pewnie mozna, sa do tego rozne aplikacje... mozna tez jak wyzej napisalem zamienic pamiec wew z karta pamieci i wtedy karta pamieci bedzie widziana jako pamiec wew tabletu

Tak jak napisałem na moim innym urządzeniu z systemem Android (odtwarzacz podłączony do TV na procku Amlogic) cała pamięć wewnętrzna jest przydzielona na partycję data i nie widzę problemów w działaniu systemu czy instalowaniu aplikacji (nawet bez dodatkowej karty SD w slocie). Stąd pomysł przydzielenia całej pamięci na partycję data w tablecie.
Niestety porównując proces instalacji tych samych aplikacji na tym urządzeniu i tablecie prestigio, instalacja w prestigio po prostu się zółwi. Nie wiem, może to wynika z działania samego systemu?
Odpowiedz Firefox Windows 8
Prawda jest taka, ze podczas instalowania, tablet jest tak mocno zajety, ze nie da się korzystać z niego. sa urzadzenia, ktore tego problemu nie mają. Wczasniej mialem moto defy i mimo 512 ramu dzialal pod tym wzgledem znacznie lepiej. nand flash jest jakis lipny, zapis slaby czy cos...
Max benchmarks (no overclock)
Linpack............62-single 101-multi
Antutu.............14700
Quadrant.........4315
Nenamark2......52
BenchmarkPi....310
3DMark............2788
Epic Citadel.....36
Odpowiedz Google Chrome Linux
Gadacie głupoty. Ja sobie instaluję apkę i gram w rr3. Mogę udowodnić. żadnej ścinki. Chyba że nie umiecie sobie dostosować systemu. Np facebook w tle potrafi porządnie zaciąć cały sprzęt. I nie ważne czy to nexus czy prestigio.
Odpowiedz Google Chrome Windows 8.1
moze u mnie wsadzili jakas gorsza pamiec. Np. Google earth strasznie wolno laduje tekstury, przez co sie zacina i trza czekac. Instalowanie apki tez na chwile zacina. Jak mam ci jeszcze to udowodnic. Film ci nagram i Pokaze. Przed yoda i sdswap bylo to samo.
Max benchmarks (no overclock)
Linpack............62-single 101-multi
Antutu.............14700
Quadrant.........4315
Nenamark2......52
BenchmarkPi....310
3DMark............2788
Epic Citadel.....36
Odpowiedz Google Chrome Linux
wystarczcy tych przegadywanek bo to z temtem srednio ma cos wspolnego...

Odpowiedz Firefox Windows 8.1
Ryrzy mam prośbę czy dało by radę poszerzyć partycje system do 550 mb niż standardowo 440. Bo właśnie buduje sobie rom z fajnymi modyfikacjam. Budowany na stockowym romie Yoda 4 i brakuje mi pamięci na modyfikacje i dodatkowe aplikacje, na partycje system. Czy mógłbyś przerobić plik parameter 2GB tak żeby partycja systemowa była większa. Proszę jeśli masz czas i wiesz jak to zrobić. W zamian zbuduje paczkę tego romu i udostępnię. Mogę powiedzieć że rom obsługę ma motywów cyjanogenmod, dodany odtwarzacz walkman, filmowy i galeria z dsp od xperia. Dzięki i czekam na odp???Cool

/post poprawiony
Odpowiedz Safari MacOS

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości