[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rk3066 pmp5870c zmiana rozmiaru partycji data

[Tutorial] [RK3066][PMP5870c] Zmiana rozmiaru partycji Data
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za ew. szkody wyrządzone podczas tej operacji,

Zachęcony postem użytkownika Suchy postanowiłem poeksperymentować z rozmiarem partycji Data - czyli partycji, na który instalują się aplikacje. Dla niektórych domyślne 1GB może być zbyt małą powierzchnią na multum aplikacji Big Grin Dlatego też postanowiłem opisać tutaj jak można tą partycje powiększyć kosztem pamięci wbudowanej (tej ~5.4GB). Na chłopski rozum można by pomyśleć - tu zabieramy tam dajemy Wink Jednak nie do końca, bo między tymi partycjami jest jeszcze kilka innych, którym trzeba przesunąć swoje adresy aby to wszystko do kupy działało jak należy... Zatem przygotowałem kilka wariantów powiększenia partycji data, do 2GB, 3GB oraz 4GB - analogicznie o tyle pamięci ubywa z pamięci wbudowanej.

Procedura jest troszkę zawiła, ale możliwa do wykonania Big Grin Tylko z pozoru wygląda to tak strasznie, sprawdzałem każdą opcje i nie udało mi się uwalić taba Wink Jednak należy pamiętać o tym, że robisz to na własną odpowiedzialność oraz o tym, że procedura ta usuwa wszystkie dane z tableta i pamięci wbudowanej.

Co potrzebujemy:
  • Tablet Prestigio PMP5870c,
  • Stockowy Backup ROMu 1.0.8 - KLIK,
  • odpowiednio spreparowane pliki parameter - pobrać z załącznika
  • najważniejsze - mózg... i używać go odpowiednio !!

How to, czyli jedziemy z tym koksem:
  • Wyciągamy z tabletu kartę pamięci aby nie stracić z niej danych,
  • wyłączamy taba,
  • Odpalamy RKAndroidTool.exe z paczki z ROMem 1.0.8,
  • podłączamy wyłączony tablet przytrzymując klawisz vol - (głośność minus),
  • po wykryciu przez program taba klikamy Erase NAND (IDB) i czekamy aż wyczyści nam całą kość flash, po wykasowaniu tablet sam powróci do flash mode,
  • nadal w programie RKAndroidTool - wybieramy partycje do zapisu, czyli cały backup ROMu (misc, kernel, boot, recovery, system) oraz w pozycji parameter wybieramy plik z załącznika z pojemnością jaką chcemy mieć na partycji Data (parameter_xGB_UserData), klikamy Flash ROM i czekamy...
  • pierwsze uruchomienie po tych operacjach może potrwać kilka minut, także spokojnie...
  • Gdy tablet już się odpali mamy już partycje data o odpwiedniej pojemności, jednak nie mamy w ogóle pamięci wewnętrznej,
  • Wchodzimy w Ustawienia -> Kopia i kasowanie danych, tutaj klikamy Ustawienia fabryczne a następnie zaznaczamy Wyczyść kartę SD,
  • Tablet się zresetuje i wykona pełny wipe łącznie z formatowaniem pamięci wewnętrznej,
  • po tej operacji mamy już wszystko jak należy Smile
  • Aby powrócić do stockowego 1GB powtarzamy całą operacje wybierając plik parameter
UWAGA ! Jeśli po tej operacji będziemy chcieli wgrać cokolwiek rkadnroidtoolem (np recovery CWM/TWRP) to też musimy podczas tej operacji wybrać odpowiedni dla nas plik parameter - dzięki za zwrócenie uwagi korbixm2

Screeny:
[Obrazek: Screenshot_2013-11-25-14-08-26.png][Obrazek: Screenshot_2013-11-25-14-22-41.png][Obrazek: Screenshot_2013-11-25-14-40-05.png]

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za ew. szkody wyrządzone podczas tej operacji,

Załączone pliki
.zip   parameter.zip (Rozmiar: 1.94 KB / Pobrań: 282)
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Moża zamiast stocka zainstalowac na to twojego CM10.1?
Odpowiedz Google Chrome Windows XP/2003
Wszystko mozna. Jak jyz wykonasz cala operacje to mozesz dograc cwm/twrp i zainstalowac dowolny ROM

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox
W sumie podobna operacja jak podzielenie dysku w komputerze na partycje.
Po operacji można windowsa zainstalować na deko mniejszej lub większej partycji.
Tutaj jest podobna teoria.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
są proste programiki do przenoszenia programów nie wiem jaki jest sens tej operacji .
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Jest problem, po wgraniu fabryka z parametrem 4GB, instalacji CWM, potem TWRP i na końcu Yody 4.0 dalej mam 1GB pamięci systemowej, a dla usera reszty nie ma już w ogóle.
Odpowiedz Opera Windows 9x/NT/2000
Przy wgrywaniu cwm lub twrp w rkandroidtool tez wybierz parameter z rozmiarem partycji data

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz Firefox
Tak właśnie podejrzewałem, dzięki Wink Zrobię edit czy działa.
---
Z internal storage jest jakiś problem - niby jest wykrywane, ale gdy w apelu Storage biorę mount to w ułamek sekundy napęd znika i mogę sobie tak klikać w nieskończoność. Zobaczę jeszcze bo być może wiem gdzie leży błąd.
BTW. Dałoby się zrobić parameter na całą nand?
---
Już po problemie - nie zaznaczyłem wymazywania sd - jakbym zapomniał że SD tutaj to nie karta Big Grin
Odpowiedz Opera Windows 9x/NT/2000
oki dobrze ze działa, dodam do pierwszego postu info

Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
mam pytanie jak dodać ten plik parametr w rkandroidtool? proszę o szybka odp?Shy
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości