[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 3.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
twrp 2 6 3 recovery dla prestigio ultra duo pmp5870c

[Tutorial] [TWRP][2.6.3.0] Recovery dla Prestigio Ultra Duo PMP5870c
Po długich bojach udało mi się skompilować działające recovery CWM ze źródeł cyanogenmoda, co za tym idzie mogłem też skompilować recovery dotykowe TWRP.

Podziękowania dla:
XTeka za długie marudzenie, "kiedy" i "czemu jeszcze nie udostępniłeś" Big Grin
z31s1g i thecoby za theme który przerobiłem dla naszej rozdzielczości,

Opis:
Co to TWRP? - ano jest to w pełni dotykowe recovery, posiada wszystkie opcje (jak nie więcej) jak CWM, pełny opis i lista zmian na stronie 'producenta' - KLIK

Czy wszystko działa jak należy ? - większość tak, co by to było jakby się udało poskładać coś co działa w 100% Wink Testowany backup/restore/full wipe/advanced wipe/install zip/montowanie jako pamięć masowa/itp itd - teoretycznie powinno działać wszystko pozostałe też.

Co nie działa ? - niestety nie działa robienie backupu partycji boot/kernel/recovery - w zasadzie to sam backup działa, jednak przywracanie już nie bardzo i tab się wysypuje po takim zabiegu. Dlatego też zostawiłem tylko możliwość backupu cache/system/data, czyli to co w zasadzie jest potrzebne Smile więcej nam do szczęścia nie potrzeba tak na prawdę, bo partycje boot/kernel/recovery możemy wgrać przez PC RKAdnroidToolem,

Jak wygląda sprawa z orientacją ekranu? - i tu znów problem jaki był w cwm, czyli odwrócony ekran o 180 stopni. Jednak ten zabieg był świadomy, mogłem to naprawić, ale wtedy podczas instalacji ROMów z Aroma installer instalacja byłaby znów na opak... niestety Aroma nie radzi sobie z komendą odwrócenia ekranu... więc pozostaje jak jest Smile nie ma tu konieczności używania klawiszy głośności, więc nie będzie problemu że jest na opak,

Jak to jest z backupem z CWM? - niestety nie obsługiwane backupy z recovery TWRP,

Aby wgrać recovery potrzebujemy:
- Tablet pmp5870c,
- flashera i pliki recovery dla rockchip z ustawieniami partycji dla Prestigio Ultra Duo PMP5870c (w archiwum)

Jak to działa:
- ściągamy archiwum z linku poniżej,

- rozpakowujemy archiwum i uruchamiamy program RKAndroidTool.exe,

- w programie powinny być zaznaczone tylko 3 pozycje jak na screenie poniżej
[Obrazek: twrp.PNG]

- wyłączamy taba, podłączamy do komputera z wciśniętym klawisze Vol - (głośność w dół), jeśli komputer zapyta o sterowniki wskazujemy te z archiwum, z katalogu Drivers

- w programie powinno być napisane teraz "Found RKAndroid Loader Rock USB",

- Wciskamy Flash ROM i czekamy aż tablet się zrestartuje,

- Cieszymy się CWM Recovery na tabie Prestigio Ultra Duo PMP5870c i klikamy plusikowe za ten temat Smile

Jak wejść w recovery:
Aby wejść w recovery wyłączamy taba i włączamy go z wciśniętym klawiszem Vol - (głośność w dół)

Screeny:
[Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-08-32.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-08-47.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-08-57.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-09-25.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-09-48.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-10-13.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-11-41.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-12-48.jpg][Obrazek: screenshot_22-10-2013_14-13-41.jpg]

Download:
Kod:
http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358558300

Sterowniki pod win8 thx adinq
Kod:
http://catshare.net/CUKefwva3OgWczY6

!!UWAGA!!
Dojście do działającej wersji recovery twrp zajęło mi trochę czasu Smile Także baaaardzo, ale to baaardzo proszę o nie robienie mirrorów, nie kopiowanie tego opisu na inne fora bez pozwolenia, w szczególności na android.com.pl

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za ew. szkody wyrządzone podczas tej operacji,
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
w końcu mamy świetne Recovery dla presigio tak poza tym wstawka świetna Smile
Odpowiedz Firefox Windows 7
Wreszcie to eleganckie recovery żeś udostępnił.
Bardzo efektowne i łatwe w obsłudze recovery, mam na tabie i S4 więc polecam.
Nie trzeba klikać przyciskami co opcja a jedynie nacisnąć wirtualnego klawisza.
Wszystkie opcje są takie jak CWM, dodatkowo jest manager plików i możliwość manipulacji na tychże plikach z poziomu TWRP.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Witam wszystkich, mam problem :/ mam win 8.1 pro i nie mogę się połączyć z komputerem w żaden sposób... milion sterowników i dalej ***** :/ pomoże ktoś ?? Cały czas winda mi wyrzuca: "Nie rozpoznano urządzenia USB" :/ Pomocy !! :/
Odpowiedz Google Chrome Windows 9x/NT/2000
ale których sterowników, tych z download mode czy z wlaczonym tabem ? najnowsze sterowniki jakie mam to te do win 8 do trybu download, teoretycznie powinny działać na win 8.1 tez. w najgorszym wypadku bedziesz musial zainstalowac wirtualna maszyne z win xp najlepiej

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Włączony tablet działa normalnie ale chciałem wrzucić cyana Smile taki tuning na święta Smile ale mam napisane w instrukcji "wyłącz tablet i podepnij z wciśniętym volume -" ale niestety wtedy nic się nie dzieje... :/ nie rozpoznano usb i bieda
nierozpoznane urządzenie a w menadżerze urządzeń nie możesz wybrać wtedy sterowników ręcznie ?

Sterowniki zainstalowane :/ a jak próbuje przeinstalować to jest napisane że aktualne... w menadżerze napisane jest, że żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się...
noo to nic nie pomoge ;/ sam niestety nie mam 8.1 wiece nie jestem w stanie powiedziec czy to w ogole ruszy na tym systemie...

Mam virtualboxa na lapie więc może podeślij mi sterowniki pod xp bo niestety w archiwach ich nie ma... Jeste jeszcze Ubuntu 12.04 więc może jednak coś pomożesz Ryrzy Smile Pozdrawiam serdecznie Big Grin

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości