W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pmp5870c słaby zasięg wi fi przyczyna

PMP5870c słaby zasięg Wi-Fi - Przyczyna
Od anteny, niby to taki swistek, ale naniesione sciezki sa odpowiednio wylicxone pod czestotliwosc wifi (a przynajmniej powinny byc)

Wysłane z mojego LG-D802
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Tapatalk
Dzieki za szybka odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie moze to nie na temat ale ze widze ze znasz sie na tym tablecie to dlaczego akurat w moim tablecie jest problem z wydajnosci wszystkie gry chodza na poziome 15 20 klatek na sekunde nawet subway surfer co 2, 3 sekundy chrupnie i zero plynnosci ?

Zapomnialem dodac ze mam jeszcze problem z dotykiem mianowicie w grach czy gdziekolwiek tablet jakby nie widzial tych powolnych ruchow palcem jest taki moment gdy zaczynam przesuwac palcem po ekranie to na poczatku przesuwania zero reakcji dopiero po przesunieciu palca o 1, 2 mm zaczyna przesuwac sie obraz ?
Odpowiedz Safari Android 4.1.x Jelly Bean
Odnośnie zasięgu WiFI. Czy da się podłączyć przez OTG adapter na USB?
Odpowiedz Google Chrome Windows 8.1
(12-13-2013, 12:02 PM)slimak napisał(a): .....
2) Wyciąć nad anteną w dolnym rogu obudowy (np. u grawera) otwór (cienki zygzak) o długości około 7 cm (połowy fali wifi 2,4GHz = 6,25cm). Zygzak od środka zakleić mocnym plastrem.
.......

Kupiłem stare aluminiowe plecki do 5870C i mogłem sobie w nich porobić bezkarnie dziury. :-)

załącznik a
[Obrazek: 3c971d5ed5ae118cgen.jpg]

Prawy dolny róg -> 1
A) Zygzak ok. 7cm – mała poprawa zasięgu.
B) Dziura 1,5x3,5cm – mała poprawa zasięgu.

Ponieważ antena w 5870 jest bardzo mizerna -> 3. Dolutowałem kawałek drutu.

załącznik b
[Obrazek: f51ea9835d752d7egen.jpg]

C) Dolutowany drucik 6,25cm - mała poprawa zasięgu.
D) Antena wyjęta przez otwór 1,5x3,5cm na zewnątrz - mała poprawa zasięgu !!! [Obrazek: shok.gif]

Punkt D) doprowadził mnie do przekonania, że gdzieś na płycie głównej jest jakaś ścieżka która przypadkowo jest też bardzo wydajną anteną.
Dlatego nad układem scalonym wifi wyciąłem kolejny zygzak -> 2.

E) Duży zygzak nad układem Realtek - brak poprawy zasięgu.

W tym miejscu zrezygnowałem z dalszego dziurawienia obudowy i zainstalowałem antenę z laptopa. Antena żeby zmieściła się w obudowie została zmodyfikowana przez wycięcie otworu w naklejce -> 4 i obłamanie mocowania -> 5.

załącznik c
[Obrazek: 284ffe3e6ef0ece4gen.jpg]

załącznik bez 13
[Obrazek: 506d68e07398492bgen.png]
Stara antena, bez obudowy.

załącznik 1 13
[Obrazek: ce850e9488dd40aagen.png]
Stara antena, normalna obudowa.

załącznik 1 15
[Obrazek: 6fc6bf213b84489fgen.png]
Nowa antena, normalna obudowa.

Z nową antena sygnał jest minimalnie słabszy, ale widać więcej sieci i do tego transfer Mb/s jest wyraźnie lepszy(stara antena -67dBm 8Mb/s; nowa antena -69dBm 15Mb/s). Dodatkowo na starej antenie przy -77 dBm już nic nie działało, a na nowej antenie przy -84dBm powoli otwierają się strony www.

--------------------------------------------------------------

Z dziurawą obudową i nową anteną, sygnał i wyniki testu transferu Mb/s są minimalnie lepsze (normalna obudowa -69dBm 15Mb/s ; dziurawa obudowa -67dBm 19Mb/s).

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz Google Chrome Windows Vista

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości