W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pmp5870c słaby zasięg wi fi przyczyna

PMP5870c słaby zasięg Wi-Fi - Przyczyna
Ryrzy, mam problem. Wymieniłem cały kabelek na miedziany i jest tylko troszeczke lepiej, ale nadal nie do użytku. Napewno jest dobrze przylutowane, więc ja myślę że to albo przez miedziany kabel, albo uszkodziłem antenke choć nie sądzę. Jak myślisz co może być tego przyczyną i ewentualnie da rade bez problemów oddać na gwarancje ?
Odpowiedz Safari Linux
kabelek to tak srednio miedzany Big Grin ma być właśnie taki jaki był, ekranowany
gwarancji moj drogi juz nie masz... jak możesz mieć gwarancje jak grzebałeś w tabie i do tego lutowałeś i zmieniałeś przewód Big Grin
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows 7
No wiesz, t-mobile nie wie tego że otwierałem tablet, kiedys w telefonie spaliłem płyte główną i przyjęli, wiec może i teraz sie uda. A mógłbyś napisać dokładnie jaki to ma być kabelek, bo stary wyrzuciłem a chciałbym kupić nowy i jeszcze raz spróbować to sam naprawić.

EDIT: A więc jaki to ma być kabelek ?
Odpowiedz Safari Linux
Każdy kabelek z anteny gsm/wifi np taki jak wewnętrzne anteny wifi z laptopow

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox
Ponieważ puki co, nikt nie zabrał się za wycinanie otworów w metalowej obudowie 5870, podzielę się moimi przemyśleniami na temat ruterów.

Test ruter <-> laptop
[Obrazek: wifi-pomiar-big-ks.jpeg]

Standard N 150 Mb/s ma teoretyczny transfer na poziomie 150/2 = ~70Mb/s.
Rzeczywisty transfer zmierzony ~50Mb/s.
Jak do tego dodamy "3 ściany" to zostaje 17Mb/s.
Gdy dodamy jeszcze zakłócenia to optymistycznie(*1) zostanie nam ~8Mb/s (czerwona kreska).

YT HD ma w porywach 8Mb/s(*2), czyli N150Mb/s przy "3 ścianach" wystarczy zaledwie na styk w przypadku laptopa. oo

http://www.dipol.com.pl/poradnik_instala..._bib86.htm
*1 "Przeprowadzone testy pokazały, że wpływ dwóch sieci działających na tym samym obszarze zależy od wybranych kanałów i jest tym mniejszy im kanały są od siebie bardziej oddalone. Gdy dwie sieci działają na tym samym kanale, każda ma dostępną połowę przepływności. Najbardziej niekorzystny przypadek występuje gdy sieci działają na sąsiednich kanałach, gdyż oddziałują wówczas na siebie jak szum o dużej wartości i efektywnie mogą wykorzystać tylko ok. 20% możliwej przepływności. Już odstęp 4 kanałów daje dla każdej z sieci około 70% przepływności teoretycznej."

*2 Przy oglądaniu YT HD na telefonie problemu z zacięciami zazwyczaj nie ma, ponieważ domyślnie YT dla małych ekranów wysyła obraz w gorszej jakości ~2Mb/s.
Odpowiedz Opera Windows Vista
Witam. Nadal mam problem z tym wifi. Dzisiaj postanowiłem wymienić kabelek na aluminiowy i jest jeszcze gorzej. Bez obudowy lapie ledwo ledwo co. To musi być albo wina kabla, albo w jakis sposób uszkodziłem antenke, ale nie wiem jak, bo nie jest ani podziurawiona ani pocieta,itp. Chyba ze cos sie przegrzalo ale nie wiem czy tak mogloby sie stac. Pomożcie. Starego kabelka już nie mam.
Odpowiedz Safari Android 4.3.x Jelly Bean
Może daj jakąść inną antene która jest wielkością taka sama a ma wiekszy współczynnik dpi niż standardowa. Może weź kup na internecie jakąś od innego tableta lub smatfona i ją zlutuj, sama wymiana kabelka nic nie da bo kabelek ma służyć do przesyłu sygnału radiowego do płytki z elektroniką i jest dodatkowo ekranowany jest. A do odbioru sygnału radiowego z otoczenia służy ta cześć górna antenki. Więc tylko taka wymiana dała by jakiś skutek
Mam teraz dużo poważniejszy z tym problem. Zawsze mm takiego pecha że jak coś już bedzie dobrze to zaraz sie spieprzy. Wziąlem inny kabelek i udało się tak zlutować ze było super, bardzo dobry sygnal, az tu nagle sobie przez przypadek nacisnąlem i wyrwało się ze ścieżką. Teraz pytanie czy da sie cos z tym zrobic. A jak nie to czy chociaz jakis serwis pomoże ??
Odpowiedz Safari Android 4.3.x Jelly Bean
z tym możesz mieć problem ale musisz zdrapać izolacje na ścieżce co dalej idzie i tam gdzie zdrapałeś przylutuj tylko bardzo delikatnie, bo układy SoC są bardzo delikatne i rób to w gumowych rękawiczkach żeby ładunek statyczny nie dostał bo wtedy płyta do wymiany!
[Obrazek: rj7y.jpg] możesz to zeskrobać czym chcesz ja to zrobiłem nożem
_________________________________________________________________________________________________________________________________________
Serwis to wymieni całą płytę główną, ale uwierz mi to nie jest opłacalne bo koszt wymiany będzie bardzo drogi Sad
Hejka wszystkim mam pytanko a gdyby tak ten kabelek przylytowac do tego amelinium ? Lub dolutowac do tego kabelka drugi przewod dluzszy i poprowadzic do okola tableta ? Czy wszystko zalezy tylko od tej anteny do ktorego jak widac na zdjeciu jest przylutowany ten nasz kabelek Smile
Odpowiedz Google Chrome Linux

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości