W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
automapa android live traffic i motorola xoom

Automapa Android Live Traffic i Motorola XOOM
Witajcie.

Jako że wróciłem z wypadu na Kaszuby (byłem w Stężycy) (piątek-poniedziałek) chciałbym się z wami podzielić moim testem Automapy w wersji na androida jak i tabletu Motorola Xoom (MZ601) który służył mi za nawigację i sygnał gps został złapany w 2 sekundy od odpalenia nawigacji, oczywiście był odpalony internet (iplus).

Spytacie czemu nie używałeś telefonu jako nawigacji (S2)? Odpowiedz jest prosta jako że zapomniałem przed wyjazdem który był organizowany na szybko kupić rozgałęziacza do gniazdka samochodowego (zapalniczki) wiedziałem że tablet wytrzyma dłużej na baterii niż telefon a do gniazdka podpięte miałem CB.

Odcinek 909km była mierzona od wjazdu na S8 (Węzeł Mory) po powrót pod sam dom.

Ustawienia trasy: Szybka - Drogi płatne, Autostrady, Trasy Ekspresowe akceptuj.

Techniczny punkt widzenia nawigacji - Pomimo tego że posiadam nawigacje "Offline" (kupiona licencja) na wce w nawigacji NavRoad, to postanowiłem w również zakupić nawigację na 7 dni na tą trase. Spytacie pewnie po kij Ci dwie nawigacje? Już tłumaczę. Statyczna nawigacja z danymi które pobiera się co jakiś czas z serwera automapy są dobre do miasta jak ktoś nie zna dokładnego adresu, ale na tak długą trasę (423km w jedną stronę) nie chciałem pozwolić abyśmy wpakowali się w jakiś gigantyczny korek szkoda czasu i pieniędzy.

Tak więc jak pisałem trasa rozpoczeła się od Węzła Mory na S8 która jest szersza od Autostrad co jest dla mnie głupotą no ale...

Przez niecałe ok 180KM jakie lecieliśmy trasą S8 potem kawałkiem A2 i w Strykowie zmieniła się w A1 nawigacja w sumie mówiła tylko prosto na rozjazdach więc tutaj się nudziła.

Ale gdy skończyła się sielanka ekspresowo-autostradowa zaczeła się praca nawigacji która jak by na zawołanie po tym co usłyszeliśmy że w Toruniu i Włocławku jest gigantyczny korek (ok 15km i ponad 1h stania w korku tak wypowiadały się "mobilki") pojawił się komunikat o utrudnieniach w ruchu na wyświetlaczu i przeliczenie trasy na nowo - byłem w szoku. Zostaliśmy poprowadzeni przez Brześć Kujawski i Aleksandrów Kujawski a nie przez Włocławek. Oczywiście nawigacja statyczna cały czas prowadziła przez drogę z utrudnieniami przez miasta pomimo tych samych ustawień nawigacji.

Oczywiście nie odbyło się bez całkowitego stania w korku żeby nie było tak różowo ale dlatego że miałem ustawione autostrady i drogi ekspresowe więc po poprowadzeniu nas bocznymi ale bardzo dobrymi drogami wjechaliśmy na "jedynkę" 6km przed wjazdem na kolejny odcinek autostrady staliśmy ok 15min a to tylko dlatego że drogowcy przeprowadzali pojazdy na kolejny odcinek brakującej A1 więc uważam że tutaj nawigacja sprawdziła się perfekcyjnie.

Po wjechaniu na autostradę tym razem już płatny odcinek A1 na węzeł Nowa Wieś do wyjazdy na węźle Kopytkowo koszt tego 100KM odcinka 18zł 60gr w jedną stronę. Tutaj oczywiście również nawigacja się nudziła po czym do celu po prowadziła w czasie 4 godzin i 20min. Początkowy czas był dojazdu był dokładnie taki jak w chwili odpalenia nawigacji.

Droga powrotna była inna bo niestety zostaliśmy poprowadzeni przez Włocławek co nie uważam to za dobrym posunięciem nawigacji gdyż świateł było sporo no ale jakoś się jechało. Po dojeździe już na A1 tą bezpłatną i przejechaniu większości jej odcinka pojawił się komunikat o zmianie trasy bo na węźle w Strykowie były jakieś utrudnienia i nawigacja po prowadziła Nas przez Łowicz by znowu na węźle Wiskitki wjechać na odcinek Autostradowo-Ekspresowy.

Końcówka trasy była bardzo ciekawa, będąc 7km od wyjechania z ekspresówki S8 na węźle Mory pojawił się komunikat o utrudnieniach w Ruchu i poprowadziła nas na dopiero co otwarty odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) co było moim zdaniem przegięciem ale były też dobre tego strony gdyż czasowo byliśmy 10min wcześniej niż początkowo nawigacja zaplanowała na początku trasy.

Wracając do tabletu jako nawigacji i jego baterii w każdą ze stron tablet "zjadł" ok.60% baterii co na 4h i 20min w jedną stronę a w drugą 5h i 10min uważam za rewelacyjny wynik.

Także kończąc już ten mój "esej" wiem jedno że warto wydać "dychę" na tygodniową nawigację automapy i mieć omijanie korków nawigacja nie wykorzystała nawet 5MB na tą trasę bo oszczędzamy czas i pieniądze na omijaniu utrudnień na drogach.

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem. Miłego Dnia Wink
Google Chrome Windows 7
Nigdy w życiu nie dam centa za tą nawigację.
Dojazd do osiedla co już kilku osobom pisałem w pobliżu centrum Krakowa a ta małpa mnie w koło dwa razy prowadziła, zamiast skręcić w prawo i potem w lewo po czym na miejscy był bym.
Ona pięknie gadała pięknym głosikiem Hołka prosto, skręć w prawo, prosto , skręć w prawo.
Po drugim celowym objechaniu całego osiedla zrezygnowałem z usług tego szajstwa.
Wracając z Krakowa pokusiłem się o danie szansy temu badziewiu i wracałem przez Olkusz do Częstochowy bo niby nie przez płatną i niezbyt szybką autostradę i co?
Nasza automapa poinformowała o zamkniętym pasie w stronę Krakowa który to powinienem przestrzelić aby odbić na jedynkę aleeeee.
Nie było gdzie bo informacje dostałem już jadąc zwężką drugim pasem w korku do samego śląska.
Męka straszna.
Nie polecam i zawsze byłem do niej sceptycznie ustawiony, ostatnio google mapy są o wiele lepszym rozwiązaniem.
Odradzam kupowanie i poleganie nawet w małym stopniu na tej nawigacji zaś zalecam CB Radio bo mamy dość sporo napraw i remontów na polskich drogach.
.

Firefox Windows Vista
A ja dodam jedno że owszem trasy krótkie w automapie to koszmar, zaś szybkie plus do tego jak w moim przypadku zezwolenie jej na autostrady, drogi ekspresowe jak i dodanie trafic sprawdziło się, posiadam również nawigację offline jak napisałem i ta również się spisuje nigdy na nią nie narzekałem bo statyczne dame traffic również są bardzo dobre.

Także każdy ma swoje gusta moim zdaniem połączenie CB z Automapą to idealne rozwiązanie ale trzeba też się do niej przyzwyczaić jak i jej nauczyć. Ja nikogo nie zmuszam do kupna i jako że wiem że Ty zawsze sceptyczny do tego co napiszę i powiem to polecam każdemu do przetestowania 7 dniową darmową wersję z google play i się sami przekonają czy to warte czy nie. Ja kupiłem i nie żałuje pomimo posiadania już wersji offline.
Google Chrome Windows 7
PO co kupować Big Grin, zcrackować przez Lucky Patchera albo zablokować market i macie navi na zawsze Big Grin, ale ogólnie jestem za tą automapą bo jest po prostu dobra, posiada dużo adresów i na rower się sprawdza, teraz czeka ją długa podróż do Zakopanego to zobaczymy czy się sprawdzi Wink

Tam, na górze jest taki przycisk

Google Chrome Windows 7
Gdy przetestują będzie za późno.Big Grin
.

Firefox Windows Vista
Z gliwic do brennej poprowadzila w miare dobrze i szybko. Nawet jak w zorach byly objazdy to szybko zmienila trase i prowadzila juz jak objazd. Jedynie w brennej twierdzi ze na ulice na ktorej jestesmy jest zakaz ruchu co sie nie zgadza i trzeba bylo na reklamy naszego ośrodka patrzec. Ale to juz końcówka podróży Smile

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Firefox
Zawsze babole można zgłosić do supportu i z głowy a oni dość szybko działają. A blokowanie neta to właśnie nie to oco mi chodziło w długiej trasie bo wiadomo darmowo lepiej ale nie zawsze co darmowe najlepsze w tym wypadku. Ja nie zaluje a 10zł nie majątek a można sporo zaoszczędzić w ten sposób ale jak kto woli.
Opera Linux
10 zeta i jechać przez korek 3 godziny?
Wolę darmowe Google mapy a u o natężeniu też jest info.
Nadal nie polecam.:-D
.

Safari MacOS
Każdy jak pisałem ma swoje zdanie, ja polecam i zdania nie zmienie. Wink A to co napisałeś o 3h korku to tego nie kapuje ale okej ale ja tu tylko "sprzątam" Wink
Google Chrome Windows 7
Dzisiaj zostałem znowu rozczarowany, pojechałem do kliniki w Zabrzu i droga którą można przebyć przez godzinę "deko" się wydłużyła a to z powodu motania się z dojazdem po całym mieście zamiast doprowadzeniu do celu. w sumie prostym celu.
Po przestawieniu na google maps o dziwo byłe uwaga dwie ulice obok.
Zmiana nawi i myk u celu, masakra.
Pojechałem na automapę bo chwilowo zasięgu nie miałem neta i olałem, mój wiiieeelki błąd.
Automapa do kosza.
Szkoda że prosto po pracy i na szybko ustawione bo tak to na googlu bym o wiele szybciej dotarł.
Straciłem jakieś 25min. jeżdżąc obok.
Człek głupi gdy zawierzy Hołkowi.Big GrinBig GrinBig Grin
.

Firefox Windows Vista

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości