W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problemy z sim

PROBLEMY Z SIM
Witam Wszystkich.

Ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem postanowiłem założyć nowy temat.

Problem polega na tym, iż po zmianie Romu (na [WM6.5] [21889][PL]) telefon przestał czytać poprawnie karte Sim- Orange. Tz. Mogę dzwonić, odbierać połączenia i SMS, natomiast nie mogę wysyłać SMS oraz nie widać kontaktów na karcie SIM. Jeśli nawet w zakładce dam, żeby wyświetlił tylko kontakty z SIM to telefon myśli i nic z tego nie wynika. Próba wysłania SMS kończy się komunikatem:
„DOCELOWY ADRES WIADOMOŚCI NIE JEST AKTUALNIE PRZYPISANY DO NUMERU TELEFONU”
Od tamtej pory przerzuciłem już tony romów i radioromów, brandlowane i nie, różnych operatorów i ogólnych Reasumując: Telefon działa poprawnie na kartach: simplus, Plus na abonament, OrangePop, OrangeMix . NATOMIAST NIE DZIAŁA NA KARCIE SIM ORANGE-abonament. Wszystkie karty orange są kartami typu 3G różnią się jedynie jakąś serią.
Dodam że Kartę SIM wymieniłem i nie pomogło. Pożyczyłem też od kogoś i nic nie dało.

Można coś z tym zrobić? POMOCY.
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Zmieniałeś radio?

Fakt, nie zauważyłem... Nvmd
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Zmieniał, jest to opisane w poście...

Jeśli po wgraniu pełnego ROMu SAHJ3 i kilku hard resetach jest to samo to jedyna opcja wgrać fabryczny ROM i do serwisu.
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Właśnie i tu jest problem bo ściągnąłem takowy ale zainstalować się nie daje bo: już nie pamietam dokadnie ale coś że nie prawidłowa jest aplikacja zainstalowana na PDA
Mam na myśli fabryczny ze strony samsung-a
Spróbuję jeszcze z SAHJ3. bo prawdę powiedziawszy myślałem że powinienem uderzyć w pierwsze romy.
no to na stronie samsunga jest tylko sahj3. sciagnij taki z nieoficjalnym downloaderem... na forum masz linki

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Masz na myśli to:
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=28
czy jakieś inne
tak to

Niestety, wgranie sahj3 z: [dl=Romy oryginalne do OMNI I]http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=28[/dl] nie pomogło jest dokładnie to samo. Cały świat chodzi a ja stoję. Jednak zaobserwowałem ciekawe zjawisko:
Podczas wgrywania romu w pewnym momencie linijka postępu na telefonie zatrzymuje się natomiast komputer nie wykazuje uwag i ładuje dalej.
Po załadowaniu jest wszystko ok. do uruchomienia - trwa to b. długo i dodatkowo w pewnym momencie podczas pierwszego ładowania systemu wywala "It is necessary to restart the device in order for changes to be in effect." Po zresetowani uruchomi się już normalnie. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale telefon pierwotnie chodził w Plusie.
Obecna konfiguracja:
PDA: i900SAHJ3/SAHJ3
TELEFON: I900XXHJ
Jakieś pomysły?
ja bym nadal stawiał ze to problem po stronie operatora/karty sim (już ktoś miał problem z czymś w abo i po kilku telefonach na BOK zaczęło działać)... jeśli nie to wgranie softu fabrycznego czyli tu z plusa i serwis

(04-16-2010, 07:41 PM)mirko2791 napisał(a): Po załadowaniu jest wszystko ok. do uruchomienia - trwa to b. długo i dodatkowo w pewnym momencie podczas pierwszego ładowania systemu wywala "It is necessary to restart the device in order for changes to be in effect." Po zresetowani uruchomi się już normalnie.

Pierwsze uruchomieni zawsze jest długie a ww. komunikat i reset są normalnym zjawiskiem.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości