W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 30 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
lg gm750

LG GM750
Witam :-)

Tak więc zmieniłem Omnie i900 na LG GM750... i nie powiem, ze nie jestem zadowolony :-)
Może ktoś z użytkowników forum także używa tego urządzenia i chciałby się podzielić opinią, może potrzebuje jakiejś pomocy. Chętnie służę.

Osobiście uważam ten telefon za całkiem udany model. Posiada rzeczy których brakowało Omnii. Między innymi czujnik zblizeniowy (wyłącza ekran podczas połączenia uniemozliwiając naciśnięcie przypadkiem czegokolwiek - w i900 czesto udawało mi się po kilka programów uruchomić podczas dłuższej rozmowy), dwa razy wiecej pamieci RAM i ROM (256 i 512), porządna bateria (1500mAh - kilka dni uzytkowania bez oszczędzania urządzenia), GPS chodzi o niebo lepiej niż w omnii.. (kilka sekund na zewnątrz, a do tego po troszke dłuższej chwili w mieszkaniu - dla i900 nieosiagalne), bardzo przyjemny interfejs S-Class (zmieniony wygląd kalendarza, ekran skrótów, widgetów, skrzynki sms, do tego wiekszość ustawien jest batrdziej palcolubnych), działa touchpad z myszką, i wiele więcej...Tongue

Ogólnie urządzenie działa szybciej (moim zdaniem), i sądzę, że mimo iż procesor ciut słabszy, to jednak nadrabianie RAMem w ostatecznym rozrachunku działa na plus. Cały chip z MSM7200A o Qualcomma daje lepszą komunikacje i wydajność niż ten omnii. Moze w konkretnych testach wydajnościowych dla grafiki, obliczen itd wypada gorzej, ale przy uzytkowaniu jest całkiem inaczej. W omnii niejednokrotnie gdy podczas słuchania muzyki odpalałem coś jeszcze, to przycinania w odtwarzaniu były standarem. Tutaj gdy słucham muzyki i mam kilka aplikacji w tle otwartych, a do tego uzrywam Automapy jako nawigacji, i gdzies po drodze pisze smsa, to nie ma takiej opcji zeby muzyka się przycięła. Skrzynka sms działa szybciej niz w standardowym WM, co dla mnie jest dziwne, bo przecież LG zastosowało nakładkę zmieniającą diametralnie na plus wygląd, i na logikę wydawałoby się ze powinno to spowolnic działanie skrzynki sms.

Za duzo tej mojej opinii wyszło....

Mam nadzieje, ze zachęciłem do tego urzadzenia.

W razie pytan, proszę uzyc tego wątku.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Witam mam też taki telefon od ok 3mcy i jak narazie irytuje mnie 1na rzecz a mianowicie radio ktore nie ma wlasnej regulacji glosnosci, dlaego uzywam przyciskow bocznych ale ta nie jest dokladna. masz moze jakis sposob na to??
(04-11-2010, 03:38 PM)michalo14 napisał(a): Witam mam też taki telefon od ok 3mcy i jak narazie irytuje mnie 1na rzecz a mianowicie radio ktore nie ma wlasnej regulacji glosnosci, dlaego uzywam przyciskow bocznych ale ta nie jest dokladna. masz moze jakis sposob na to??

Nie miałem tego problemu ponieważ nie uzywam radia...Tongue Ale faktycznie jest Najłatwiej byłoby zamienić tą aplikacje na jakąs inna do obsługii radiaTongue
Ale ja takowej nie znalazłem:|
No właśnie ja tez nie znalazlem zadnego programu do odbioru radia FM, jedynie do radia internetowego dlatego bede musial zainwestowac w router wifi, a jak dziala u ciebie karta wifi bo swoja probowalem i powiem ci ze lepiej spisuje sie gdy jest oddalony od anteny niz w jej poblizu a zasieg lapal w odleglosci nawet ok. 200m od anteny sieciowej na dachu domu.
Nie wiem, nie bawiłem się aż tak. Na dzien dzisiejszy nie uzywam juz tego modelu. Krótko miałem z nim przyjemnośc, choć wspomionam milej niż omnie.
Przesiadłem się na androida i powrotu nie wróze sobieTongue

Pozdrawiam :-)
Witam. Jestem zainteresowany zakupem tego telefonu, mam tylko jedno pytanko dotyczące jakości zdjęć z tego aparatu. Używałem Omnii i w/g mnie jakość zdjęć z Omnii to porażka. Jak sprawa wygląda w GM750 i jak bardzo przeszkadza brak lampy? Dodam że traktuję to urządzenie tylko jako centrum rozrywki + navi, do rozmów uzywam niesmiertelnej 6310i Smile
z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz Firefox Windows Vista
hmm... to troszke śmiesznieTongue moim zdaniem. Skoro potrzebujesz centrum rozrywki to raczej jakiś bardziej multimedialny telefon byś potrzebował. Z tym że wtedy z nawigają byłby problem pewnie. Bo z mojego doświadczenia (zwlaszcza przerobiłem troche LG) to jednak gdy jest jako system windows mobile, to do rozrywki to sie troche nie nadaje. Aczkolwiek do nawigacji jest przednim urzadzeniem. Ładujesz automapę i dojedziesz wszedzie. Z łatwością i przyjemnością. Komunukaty zawsze w pore, droga wyznaczona bardzo dobrze, przyjemny i logiczny interfejs. Ale jeśli chodzi o multimedia, to nie wiem co pod tym pojeciem sie chowa według Ciebie.
Jak dla mnie musi być jack 3,5mm, i wygodna obsługa odtwarzacza. Potem przeglądarka zdjęć a na koncu filmy. Gzieś tam w środku zdęcia i aparat. Teraz opiszę Ci GM 750:

Muzyka: dzwiek, odtwarzacz bardzo fajnie, ale brakuje jacka 3,5 mm (choć same słuchawki są dwuczęściowe i gdzieś tam po drodze wejscie słuchawkowe jest); uzywam słuchawek koss porta pro i gdy nie ma jacka wbudowanego, to mam 3m kabla, a nie lubie sie owijaćTongue

Aparat: W omni działał szybciej z pewnością, choć tu mam wrazenie ze kolory sa lepsze, jednak trzeba troszke poczekać az sie zdjecie zrobi od momentu naciśnięcia przycisku. LAmpy tak czy siak w telefonie nie uzywalem do zdjec, wiec sie nie wypowiem (w omni była to dla mnie latarka)

Album zdjec: taki o wymyslony przez LG, troszke wzorowany na calym interfejscie S-class znanym z LG Arena (choć tam fajniej to ztrobione było)

Wideo: nie wiem, bo nie miałem okazji nic obejrzeć - za szybko przesiadlem sie na androida.

Połaczenia i smsy: wszystko bardzo łądnie, i w miare szybko jak na WM, od Omni szybciej.
Przy dzwonieniu po przyłożeniu telefonu do ucha wyłącza sie ekran (czujnik zblizeniowy) - bardzo fajna sprawa, juz w sandardzie w noiwych urzadzeniach -> nie właćzysz nic przez przypadek podczas rozmowy.

Moim zdaniem nie jest latwo połączyc dobra nawigacje i urzadzenie multimedialne za kwotę LG GM750.

Proponowałbym Ci LG GC900 Viewty Smart.

Camera 8 MP, 3264x2448 pixels, Schneider-Kreuznach optics, auto/manual focus, LED flash
Features Intelligent shot, geo-tagging, image stabilization, multi face detection (up to 3), smile detection, beauty shot, ISO 1600
Video Yes, 720x480@30fps, VGA@30fps, QVGA time-lapse and slow-mo video recording

Jak nie uzywałeś takiego urzadzenia to bedziesz pod wrazeniem jakośći i łatwości. Do tego S-class, który jest duzo bardziej dopracowany niz w GM750 (tutaj LG mogło bardziej wsiąknąć w WM). Przeglądarka multimediów - bajka (poogladaj filmiki na youtubie ;-) Do tego multitouch i ekran pojemnościowy.
Jedyna wada to nawigacja - cięzko o sensowną offline an telefo bez systemu. Chyba ze masz jakis ciekawy plan u operatora i nie boisz sie pobieranych danych, to wtedy spokojnie dostaniesz takze nawigacje online, które mogą nawet lepiej działać niż automapa.
Zaryzykowałem Smile
Zdecydowała głównie kwota - udało mi się kupić telefon za 450 PLN - za te pieniądze nie kupisz żadnego urządzenia tej klasy. Po paru dniach użytkowania też wtrącę swoje trzy grosze do tego tematu

Wizualnie telefon dopracowany, ale pokrywa baterii bardzo podatna na zarysowania, niestety nie ma chowanego rysika, tylko takie dyndające coś jak w i900 czy KU990 - porażka
Nawigacja - bajka! Obiema rękami podpisuje się pod opinią autora tematu
Aparat - pomimo braku lampy bije na głowę aparat w omnii II czy HTC HD, niestety tylko w dzień i na zewnątrz - w pomieszczeniach juz trochę gorzej, trzeba pobawić się ustawieniami żeby zrobić w miarę dobre zdjęcie
Dźwięk - tutaj potrzebne dobre słuchawki. żewnętrzny głośnik trochę za cichy moim zdaniem
Aplikacje biurowe działają bez problemu - nie było problemu z otwarciem pliku word o objętości 300 stron
Divx - tutaj wszystko zależy od karty - koniecznie klasa 4 lub szybsze
system - WM trzeba po prostu polubić ( mnie się udało)
Bateria - Tutaj jest naprawdę bardzo dobrze telefon zawołał o prąd po 2 dniach intensywnej zabawy i włączonym przez cały czas wifi
Poza tym - da się z tego zadzwonić

niestety na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć akcesoria do tego telefonu (np dedykowany uchwyt samochodowy czy futerał)
Witam. Czy udało się komuś skonfigurować ustawienia MMS w tym telefonie. Walczę już drugi dzień i nie udało mi się dokonać tej sztuki. Skonfigurowałem połączenie z netem , ale MMS nadal nie wychodzą ani nie dochodzą. Potrzebuję skonfigurować telefon w PLUSIE. Jeśli ktoś wie jak tego dokonać będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości