W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 1.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
dyskusja nad tematem olympus atrix 4g ics jb kernel port project

Dyskusja nad tematem: Olympus (Atrix 4G) ICS/JB Kernel Port Project.
Witam.
Dawno mnie tu nie było (trochę tam w dziale Defy+ mąciłem ale ogólnie czasu nie miałem bawić się) i pomyślałem, że może byśmy tak pogadali.
Nie miałem czasu ani nawet chęci ostatnimi czasy bawić się telefonami ale jakiś czas temu znalazłem ten http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2016837 watek na XDA. ogólnie dosyć głośno na ten temat jest i chciałbym bardziej się tym zainteresować.
Niestety moja wiedza jest dosyć słaba w tym temacie bo jestem tylko prostym serwisantem a nie developerem.
Z czasów jak pojawił się wyciek ICS'a pamiętam, że były 2 romy; ICS Leak oraz AtrICS oraz AtrICS 2.0 ale z każdym był problem bo nie było kodu źródłowego kernela żeby móc w nim wprowadzić jakieś modyfikacje a przede wszystkim żeby naprawić błędy.
Oba romy przetestowałem ale jak większość testerów wróciłem do GB bo niestety tego nie dało się używać na codzień.
Przeglądając ten projekt wywnioskowałem, że nie jest to próba modyfikacji kernela tylko napisanie go od podstaw / sportowanie z czegoś innego.
Nie miałem zbytnio czasu się w to zagłębiać oraz moja wiedza na ten temat jest na tyle ograniczona, że w sumie pewnie i tak bym do końca nie zrozumiał.
W każdym razie jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o to, że z nowym kernelem oraz driverami z leak'a będzie można zrobić pełnosprawnego ICS'a dla naszej Motki, bez problemów z grzaniem się, baterią, aparatem i ogólną stabilnością systemu.
Co najciekawsze jak zaczęli ten projekt to myślałem, że będzie to kolejna akcja, z której nic nie wyjdzie a na dzień dzisiejszy okazuje się, że już prowadzą zamknięte testy alpha i pomimo tego, że zostało wiele do zrobienia to powoli zbliżają się do otwartej bety.

Tak więc może jest ktoś kto ma większe pojęcie na ten temat lub śledzi poczynania tego projektu tak żeby rzucić trochę więcej światła na całą sprawę??

malymon edytował ten post dnia 04-02-2013 o godz. 10:11 PM ponieważ:

Poprawiono temat na odpowiadający treści postu Wink

Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2286515
Pierwsza Alpha na nowym kernelu. Ja osobiście jeszcze nie testuję bo dopiero telefon mi z gwarancji wrócił (w końcu digitizer padł), system postawiłem a nie chce mi się wipa robić tylko po to żeby szukać błędów ale na BETE czy RC1 z niecierpliwością czekam.
Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości