W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 1.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
poprawianie łączności wireless alternatywny sposobów quot sprzętowy

Poprawianie łączności wireless - alternatywny sposobów "sprzętowy"
Jak wiadomo użytkownikom Dżingla TV o nazwie iMito MX1, owo urządzenie nie grzeszy jakością połączeń sieci wireless (WiFi, BT)...

Niestety, iMito MX1 ma moim zdaniem wrodzone skłonności do problemów z łącznością wireless. Pomijam w tym miejscu potencjalne błędy w firmware urządzenia. Chodzi o to, że obudowa urządzenia jest metalowa i - tak na mój rozum - w dosyć dużym stopniu przyczynia się do tłumienia sygnału radiowego. Dodać do tego należy niewielką i średniej jakości antenkę... Moją tezę potwierdza niejako fakt, że wersja MX2 - dokładnie ta sama konstrukcja sprzętowa ale w plastikowej obudowie - problemy z łącznością ma sporo mniejsze (za to gorzej odprowadza ciepło z urządzenia).

Jednak w tym miejscu pocieszę. Najnowszy firmware (wersja 130204) w dużym stopniu poprawia działanie całej transmisji wireless i doprowadza ją do stanu akceptowalnego a nawet pokuszę się o stwierdzenie "dobrego".

Niemniej w tym miejscu należy brać pod uwagę jeszcze jeden fakt - z moich obserwacji wynika, że każde z urządzeń jest "inne" i potrafi inaczej zachowywać się w podobnych warunkach. Dla mnie w sumie nie jest to nowością - podobne doświadczenia miałem już wcześniej ze smartfonami - jednak nie każdy jest tego świadom.

Ale już pomijając całe to moje teoretyzowanie...
Poniżej przedstawiam alternatywny sposób na poprawienie jakości łączności wireless.
Niestety wiąże się on koniecznością rozłożenia urządzenia na części... Całe działanie polega na "wyniesieniu" anteny urządzenia na zewnątrz obudowy - ze względu na konstrukcję tego elementu (antena to "kawałek drucika" luźno leżącego wewnątrz obudowy) nie jest to ani skomplikowane ani przesadnie ryzykowne.

Całość operacji na poniższych screenach:

[Obrazek: IMAG1179.jpg] [Obrazek: IMAG1181.jpg] [Obrazek: IMAG1182.jpg]

[Obrazek: IMAG1185.jpg] [Obrazek: IMAG1186.jpg] [Obrazek: IMAG1187.jpg]

Myślę, że te zdjęcia mówią więcej niż jakikolwiek opis słowny. Smile

Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości