W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
failed to boot 1 po flashowaniu romu gobstopper bell gb 2 3 4 6

[Rozwiązane] Failed to boot 1 - po flashowaniu romu [Gobstopper] Bell GB 2.3.4/6
Witajcie, proszę was o pomoc w odratowaniu Atrixa, mnie samemu jakoś chyba nie idzie za dobrze.
Atrix był kupiony w rtv/agd, czyli polska dystrybucja, czyli wersja international, telefon ma odblokowany bootloader, kiedyś wgrałem CM10 Epintera, potem z niewiadomych dla mnie przyczyn (telefon nie mój) został wgrany rom [Gobstopper] Bell GB 2.3.4/6 z xda. Po operacji telefon pokazuje tylko Failed to boot 1 (problem z bootloaderem ? ) i zachowuje się dokładnie tak jak na filmiku jakiegoś innego użytkowanika tegoż tel
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...lSP6odb_Ro

Pobrałem sobie paczke Fastboot (atrix-fastboot-tool-with-recovery) z xda, dzięki czemu powinienem być w stanie wgrać choćby CWM gdyż go jakby nie ma, a oczywiście był. Niestety próby wgrywania cwm, lub czyszczenia boot, system czy radio kończą się nie powodzeniem, na programie pokazuje się komunikat np.

"erasing/recovery partition...
erasing recovery ... FAILED <remote: <00180001>>

Flashing Romracer's Recovery 5.0.2.3-atrix 4.1 <blue>
sending recovery <4708KB>... FAILED <command write failed < no such file or directory>>"

a na telefonie

"Failed to process command erase: recovery error <0x180001>"

Nie bardzo czaje czemu nie ma jakby dostępu, RSDlite niby wykrywa telefon i pokazuje fastboot --- usb --- connected
z tym że w rsdlite nie będzie chyba można flashować romu poprzez fastboot protocol, musiałbym jakoś dostać dostęp do rsd protocol, czyż nie ? pozatym troche obawiam się flashować stokowy rom przez rsdlite żeby nie uceglić tel, czy będzie trzeba znów zapodać pudding żeby jakby znów odblokować bootloader i może w ten sposób spowodować że tel powstanie z możliwośćią wejscia w rsd lub możliwośc wgrania chociaż cwm?

PS tel miał kiedyś fabrycznie oczywiście oryginalnie wgrany rom 2.3.4, a na pudełku jest napis UPDATED i nie wiem czy to jest uaktualniony rom przez OTA czy jest to poprostu jakby czysty(wersja blur) europejski andek 2.3.4, bo wiem że wersja z USA AT&T miała aktualizacje do 2.3.6 i na xda nie zalecają flashowania przez rsdlite z odblokowanym bootloaderem.

Mam nadzieje że w miare zrozumiale opisałem problem.
Z góry dzięki za wszelkie porady.
Pozdrawiam.
Opera Linux
Możesz zaryzykować wgranie przez RSD Lite oryginalnego serwisowego romu francuskiego na Europę. Według wszelkich reguł powinien umożliwić bootowanie 2.3.4. Nie wiem co to za wynalazek, ten wgrany przez Ciebie, wygląda na to, że miał niższą wersję boota. Co do puddingu - nie powinien być potrzebny, o ile autor czegoś nie pokopał. Operacja odblokowania i rootowania powinna przebiegać bezproblemowo. Tyle moich doświadczeń, wybór sposobu postępowania należy do Ciebie, ponieważ nie jest mi znana struktura wgranej przez Ciebie paczki. W przypadku Atrix wolę sobie zrobić rom, niż eksperymentować w taki sposób Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Opera Linux
Mam w swoich zbiorach najnowszy oczywiście 2.3.4 rom na europe, więc nie wiem czy ten francuz się czymś różni, prócz tego że ja nie mam chyba serwisowego, pozatym jaka jest różnica między serwisowym a nie serwisowym ? Huh dodatkowo jak mam uruchomić flashowanie poprzez rsdlite skoro w tel mam dostęp tylko do fastboot protocol ? Nie potrzebuje do tego mieć dostępu z telefonu do protokołu RSD ? Pozatym da rade zrobić jakoś custom rom z pliku sbf ? chodzi mi o to żeby nie flashować ryzykownie poprzez Rsd lite, a mając dostęp do CWM (jeśli uda mi sie go jakoś wgrać) poprostu wrzucić taki stockowy rom jak to nazywają na XDA Fuit Cake czyli taki, który ma tylko obraz SYSTEM i BOOT + odpowiedni kernel (najlepiej stockowy pod GB) dzięki czemu nie miesza nic z odblokowanym bootloaderem.

Aha o jaką strukture jakiej paczki dokładnie Ci chodzi ? Wink

Ten rom który wszystko spaprał, okazało się że jest chyba na Kanade Big Grin
Opera Windows XP/2003
O ten kanadyjski chodziło. Pod CWM masz rom niemal stockowy u nas na forum, robiony z ostatniego europejskiego. Czyli w sumie wszystko, czego potrzebujesz Wink
Opera Linux
(02-13-2013, 05:08 PM)malymon napisał(a): Pod CWM masz rom niemal stockowy u nas na forum, robiony z ostatniego europejskiego. Czyli w sumie wszystko, czego potrzebujesz Wink

Rozumiem że chodzi o ten ?
http://www.modaco.pl/Thread-ROM-2-3-x-At...-GB-DE-MLM

Chciałbym raczej z tego buildu:
1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf
gdzieś na xda znalazłem, kiedyś chciałem wgrać ale coś cwm nie mógł sobie z nim poradzić(tak jakby nie mógł odczytać zawartości archiwum zip, choć pod windowsem się rozpakowuje, więc chyba nie jest uszkodzone) i nie wiem czy to wina cwm, nie wiem z jakim recovery jest ten rom kompatybilny czy pod zwykły cwm (romracers) czy twrp bo jak gdzieś czytałem to backup zrobiony na cwm nie będzie dał się zainstalować przez twrp i vice versa, chyba że się myle.
Opera Windows XP/2003
Mam działający projekt romu na tym buildzie, ale niedokończony że względu na ograniczenia czasowe. Jeśli uda mi się znaleźć sensownego zastępcę dla Atrix na kilka dni, to go dokończę. W kontekście użytkowym podany przez Ciebie rom różni się od 31.20 tylko blokadą ekranu. Dla skryptu instalacyjnego nie ma różnicy, czy CWM, czy TWRP. Co innego, gdy chodzi o kopie zapasowe systemu, tam nie czytają się nawzajem.
Opera Linux
Rozumiem, narazie musze oddać tel znajomemu który bardziej ogarnia androida, żeby jakoś go uruchomił jak należy, także jak już będzie kiedyś gotowy ten niedokończony rom to wtedy go wgram. Co do blokady ekranu na tym fabrycznym romie 2.3.4 to z tego co pamiętam to było coś ala ICS/JB.
Opera Windows XP/2003
Wszystko się zgadza. Swoją drogą dziwne, że masz opcję fastboota, a nie ma opcji RSD support, przecież to jest jedna z opcji tego samego menu?
Opera Linux
W pierwszym poście jest link do filmiku na YT jakiegoś użytkownika, który ma/miał ten sam problem, a przynajmniej tak samo się zachowuje tel przy jego włączeniu, czyli jak się włączy ten tylko poprzez przycisk POWER to pojawia się tylko Failed to boot 1, jesli natomiast włącze tel z kombinacją power+vol down to tel się włącza ale po ok 2 sek się wyłącza i widać przez chwile napis failed to boot 1 i coś jeszcze, chyba Entering Nvflash recovery mode, natomiast jeśli włącze przez POWER+vol up to tel się włącza i pokazuje
failed to boot 1
PwrReason: PWR_KEY_PRESS
Starting Fastboot protocol suuport
Próbowałem narzędzia MOTOROLA ATRIX FASTBOOT TOOL z xda dzięki któremu można zrobić:
Features:
- Erase /boot
- Erase /radio
- Erase /system
- Erase /userdata
- Erase /cache
- Erase /webtop
- Erase /preinstall
- Erase /sdcard
- Flash pdsfix.img from Atrix devkit
- Flash Romracer's Recovery (6 color options)
i zależało mi na wgraniu właśnie CWM przez ten TOOL ale niestety nie da się, tak jakbym nie miał dostępu ze względu jakby na zblokowany bootloader, moge wyczyścić tylko userdata, cache, i chyba sdcard, do reszty nie mam jakby dostępu tak samo jak przy wgraniu CWM. Dlatego zastanawiałem się nad opcją ponownego puddingu, ale jakieś głębsze grzebanie przy tym tel pozostawię koledze który jak wposmniałem bardziej sie orientuje co i jak, który już nawet zapoznał się z instrukcją zrobienia sobie Factory Cable Smile także czekam do weekendu aż będzie mieć chwile uściąść nad tym ustrojstwem.
Opera Windows XP/2003
To faktycznie wygląda na uwalony bootloader, niemniej dopóki jest kontakt z telefonem, można go postawić na nogi przy odrobinie szczęścia i dobrej woli. Życzę powodzenia!

RSD protocol powinien odpalić się sam, kiedy masz zainstalowany w komputerze MotoHelper i włączasz WYŁĄCZONY I POŁĄCZONY KABLEM USB telefon. Atrix wyświetla nadal "Failed to boot", ale RSD Lite działa. Nie wolno dotykać przycisków telefonu podczas operacji. Flashuje się full SBF z najnowszym bootloaderem.
Opera Linux

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości