W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
likwidacja napisu unlocked

[Tutorial] Likwidacja Napisu Unlocked
Przy odblokowywaniu bootloadera przez przypadek zrobiłem format nie tej partycji co trzeba i zrobiłem sobie soft bricka.
Wiele nie myśląc potraktowałem telefon Full SBF'em i ku mojemu zdziwieniu wszystko było ok.
Tak więc wniosek jest taki, że po odblokowaniu Bootloadera można wgrywać full SBF'y lecz z tą samą wersją, która była zainstalowana przed odblokowaniem telefonu. Nie zawyżać, nie zaniżać.
W moim przypadku była to 2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.1 Retail en.EU i po wgraniu tej samej wersji telefon wstał bez problemu. Dla testu wgrałem też 2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31 Retail DACH i też wstał.
Opcja ta ma 2 zastosowania:

1. Jak się nie patrzy co się formatuje (Jak ja) i usunie się CWM można przywrócić telefon do żywych z Soft Brick.

2. Jak wiadomo z napisem Unlocked na ekranie startowym nie odeślemy telefonu do serwisu. Oczywiście nawet bez napisu jak sprawdzą to mogą nie uznać gwarancji poprzez odblokowany Bootloader gdyż fizycznie Bootloadera nie da się zablokować lecz tylko dany ROM. W takim wypadku wgrywamy Full SBF w wersji jak przed odblokowaniem Bootloadera i napis Unlocked nam znika. W tym wypadku telefon nie zostanie nam oddany zanim jeszcze zostanie wysłany na gwarancję oraz jest szansa, że przejdzie pozytywnie przez gwarancję jeśli usterka nie będzie związana z oprogramowaniem. Czytałem o przypadkach, że ludziom się to udało i mieli naprawę w ramach gwarancji np. digitizera.

Aby po wgraniu Full SBF mieć znowu możliwość instalacji innych ROMów przez CWM wystarczy wgrać ten mały SBF, używany przy odblokowywaniu Bootloadera. Nie trzeba powtarzać całej operacji odblokowywania.

malymon edytował ten post dnia 11-28-2012 o godz. 01:11 AM ponieważ:

Dodano prefix i urealniono brzmienie komentarza do tematu Wink

Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
Jeden problem, ale za to bardzo istotny. Rzeczywisty full SBF o nie niższej wersji bootloadera można próbować wgrywać do urządzeń Bell/International, w przypadku AT&T po OTA skończy się to uwaleniem Atrix, o czym Autor zapomniał Wink

Tak dla uzupełnienia: SBF-y 2.3.4 można wgrywać na działający system bez wipe - zachowają się tak samo, jak aktualizacja przez OTA z wersji 2.2, tzn. zachowają wszelkie ustawienia i programy, bez utraty danych. Nie są to pełne romy serwisowe, więc nie czyszczą pamięci.

PS Fajnie, że znalazł się chętny do uzupełniania działu Motek. Pozdrawiam! Wink
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
Faktycznie zapomniałem a At&T ale z tym nie miałem do czynienia i chwilowo eksperymentuje tylko na swoim egzemplarzu International. Jak będę coś więcej wrzucać to postaram się pamiętać o tym. Dzięki za uzupełnienie.
Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz Opera Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości