W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wieszanie się wifi na gingerbread

[Rozwiązane] Wieszanie się WiFi na Gingerbread.
Jak wiadomo w Androidzie Gingerbread występuje znany błąd więszającego się połączenia WiFi. Połączenie jest cały czas aktywne ale występuje brak internetu.
Problem występuje tylko w przypadku niektórych routerów.
W sumie są 3 rozwiązania tego problemu i właściwie każdy z nich nie jest doskonały.
Najlepszym jest edycja buil.prop lecz niestety dla użytkowników niezrootowanego telefonu się nie sprawdzi. Smile
Tak więc pozostają 2 banalnie proste.

Pierwszy z nich to malutka apka WiFi Reconnect, która co jakiś czas testuje połączenie i jak wykryje błąd automatycznie resetuje połączenie. Można ustawić dowolny czas na test połączenia.
Tak więc wystarczy uruchomić apkę i pozostawić ją włączoną w tle i sama będzie za nas robić reset WiFi. Niestety apka sprawdza się tylko podczas pobierania torrentów gdyż przy reszcie pobieranie zostanie przerwane.

Drugi sposób to ograniczenie połączenia do 54Mbps na routerze. Pomimo tego, że Atrix może łączyć się z "N" konieczne jest ustawienia routera w tryb "G". Co prawda ogranicza to prędkość przesyłania plików w sieci ale przy korzystaniu z internetu nie jest to odczuwalne.

Reszta sposobów z przypisywaniem stałego IP, zmianą czasu odnawiania adresu, zmianą zabezpieczeń niestety nie działa na Atrixie.
Motorola RAZR i (XT890) - 9.8.2l-50_SMI-26 Unlocked
Motorola Defy Plus DFP-231 Root - DFP-188, DFP-231, DFP-2311 BL7 Root
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości