W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kiano tablet z gps i tv root

[Tutorial] KIANO [Tablet z GPS i TV] - Root
Opiszę tu moja procedurę może się komuś przyda.

Android 4.0.3
System WinXP (na Win7 coś nie wychodziło)
- Na tablecie zainstalowałem 'Root Explorer'
- Na PC instalujemy 'SDK Android'

1. Pobierz i zainstaluj SDK do Androida (zaznacz extras, sterownik USB)
    Kod:
    http://forum.android.com.pl/f499/instala...db-159920/
  2. Włącz Debugowanie USB (Opcje programistyczne) w tablecie
    - Podpinamy tablet kablem po USB do PC
  3. [Opcja] Po zainstalowaniu zrób najlepiej takiego batcha (np. startADB.bat) i umieść go w katalogu gdzie jest adb.exe
    W pliku startADB.bat wpisz np. tak:
    - @echo on
    - rem - teraz ścieżka dostępu do pliku adb.exe np. u mnie tak:
    - cmd E:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools\ - otworzy się dosowe okno-terminal ze ścieżką do katalogu gdzie jest plik adb.exe
  4. Wykonaj polecenia:
    - adb root
    - adb remount

Teraz już możesz kopiować pliki np. z PC na tablet.

Napisz:
- adb help // i bedziesz widział jakie polecenia możesz wykonać

Potem możesz uruchomic shell'a:
- adb shell i jak dostaniesz znak $ wpisz
- su
Dostaniesz:
- root@android:/ #
Teraz możesz np. zmienić uprawnienia dla plików
- root@android: # chmod 644 /ścieżka/nazwa pliku

Po zakończeniu pracy:
- root@android: # adb reboot i poczekaj aż się tablet zresetuje

-----------------------------------------------------

Możęsz zrobić też tak (tablet cały czas podłączony do PC kablem po USB)
- Na tablecie uruchom Root Explorer
- W lewym górnym rogu masz takie opcje: Mounted as r/o Mount R/W
Opcja Mount R/W/ jest podświetlona a opcja r/o nie da się podświetlić.

Zrób np. tak:
Naciśnij i przytrzymaj palcem na jakimś pliku (np.do skopiowania).
Otworzy się okno z Menu, wybierz COPY i popatrz w tym momencie na górze po lewej masz podświetlone Mount r/o.
Teraz możesz wykonywać różne opcje na tablecie tym programem np. Copy, Delete itp

Po zakończeniu - na PC w terminalu wpisz:
- root@android: # adb reboot i poczekaj aż się tablet zresetuje.

Tymczasowy root zniknie ;-)

pozdr.

Wall-E edytował ten post dnia 10-06-2012 o godz. 10:27 AM ponieważ:

Oddzielam, oznaczam i deko modyfikuję formę zawartości.

Odpowiedz Opera Windows 7
prośba o pomoc właśnie wczoraj zakupiłem takiego tablet i jako wcześniejszy użytkownik androida byłem pewny o łatwości z rootowania tego sprzętu, niezbędnego do wgrania nowych nawigacji lub innego fajnego oprogramowania niestety nie mam bladego pojęcia co robię nie tak twój opis jet tak skąpy że nie daje mi pola manewru do przeanalizowania zacznijmy od tego że PC wykrywa mi urządzenie typu Tablet-c a nie jak podajesz Android , sterowniki ADB mam ale tylko dla samsunga zakładam że winę ponosi korzystanie z smartphone samsung, plik wsadowa bat pod win 7 no cóż pojawia się i znika a nie mogę zrobić czegoś żeby się tylko otworzyło i zostało zamiast milisekundowe otwarcie wykonanie czegoś i zamknięcie, prośba o pomoc - chciałem zainstalować IGO i Navigiona nawigacje na smartphonie -zrootowanym działa- na tablecie kicha bo brak roota
Odpowiedz Firefox Windows 7
Zrób tak: zainstaluj SDK, podłącz tablet do PC i w momencie kiedy będzie instalował sterowniki musisz wybrać opcję pomiń wyszukiwanie w witrynie Windows Update (pokaże się to po kliknięciu na dymek). Takim sposobem PC zainstaluje odpowiedni sterownik. Jak już urządzenie się zainstaluje, włącz wiersz poleceń (cmd.exe) i wpisz: adb devices . Powinien się pokazać numer identyfikacyjny urządzenia. Jeśli się nie pokaże tzn. że coś jest nie tak. Jeśli się pokaże to możesz wykonać wszystkie te polecenia, które są wyżej czyli: adb root i adb remount . Po tym powinieneś mieć tymczasowego roota.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
a co zrobić żeby mieć stałego roota ? po wykonaniu powyższych czynności zainstalowało mi się urządzenie Android ADB interface i już prawie sie ucieszyłem lecz po wpisaniu komunikaty .... zonk poza informacja o braku tego czy siego nie dostałem magicznej liczby czy jest jakiś inny sposób na zrootowanie tego tableta ? gwarancja mnie nie interesuje jesli o to chodzi interesuje mnie zrootowanie taba

ok okazuje sie ze jednak po odnalezieniu (tasiemca) sciezki dostepu i odpaleniu dziala pokazuje sie jakis numer tasiemiec i co dalej ?
co mu wpisac zeby go zrootowac

lub inaczej jak zweryfikowac zrootowanie tableta
Jak zweryfikować? Zainstaluj dowolną aplikację, która wymaga roota i przede wszystkim SuperUsera. Poza tym w Google Play chyba są aplikacje typu root checker.
***** blada Sad nie zrootowało się Sad zakład że bez dobrych sterowników urządzenia nie bardzo można coś zrobić jakies inny pomysły na roota a moze metoda przez update.zip nagrany na SD i odpalony recznie z systemu tylko gdzie taki wsad znaleść
a ma to urządzenie recovery w ogóle ?
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Jaki to jest konkretny model? Kiano przecież nazywa każdy swój model.
Ponawiam propozycję. Niech autor podrzuci link do update.zip. Jeśli nie radzi sobie z przeróbkami wypadałoby obejrzeć tego "zipa w zipie". Może być na PW.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Opera Linux
Android system recovery <3e>
no coś tam jest ale ubogie za to pocieszający jest "applay sdcard:update.zip"
wiec można go rootnać Tongue, teraz tylko znalesc czym by go tu można go zgrac do obróbki potomnym Smile

Tablet KIANO z GPS i TV
http://www.kiano.pl/index.php/pl/page/21...-dvbt.html

w tablecie oznaczony jest:
numer modelu - "tablet-c",
wersja systemu android 4.0.3
wersja jadra - 3.0.8
numer kompilacji
full_m805_892x_evm-userdebug 4.0.3 tablet-c eng.zxp20120903.162711
ID urządzenia programistycznego
NR7N-6NKT-W5FF-3
TO MOŻE Z INNEJ BECZKI A MOŻE DAŁO BY SIĘ ZMIENIĆ W OGÓLE WSZYSTKO I WGRAĆ SYSTEM DLA GOCLEVERA MA TAKIE SAME PARAMETRY tz 7" GPS i TV prawie tak samo wygląda nawet różnica w ramie tu jest 1 gm tam jakoś 500

o takie cus GOCLEVER TAB T76 7'' GPS TV WiFi

da sie zamienic romami ?

malymon edytował ten post dnia 11-15-2012 o godz. 10:21 PM ponieważ:

Nie pisz posta pod postem - edytuj poprzedni. Posty połączono. Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości