W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
znikający słaby zasięg gsm w omnii 2

[Rozwiązane] Znikający/słaby zasięg GSM w Omnii 2
Witam!
Mam problem ze swoją Omnią 2. Niedawno telefon odebrałem z naprawy (nieautoryzowany serwis) i omnia ma problemy z chwytaniem zasięgu GSM. Objawia się to niższym niż zwykle zasięgiem (zamiast 4 kresek są 2/3), czasami zasięg znika do 0 i pojawia się wykrzyknik (często w budynkach). Sprawdzałem kodami serwisowymi - ustawiłem priorytety na GSM FIRST, reset na PLUS lub P4 (sprawdzone na kartach obu sieci), hard reset również nie pomaga. Czasami jest lepiej (zasięg pełny), a czasami w tym samym miejscu zasięgu brak. Gdzie w Omnii jest antenka gsm i czy mogła zostać uszkodzona podczas naprawy dotyku? Może macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie mojego problemu...

EDIT.

Wymieniałem radiorom i niestety nic nie pomaga - raz w ogóle nie łapie sieci (na najnowszym), a raz jest, ale niedługo potem znika. Jakieś pomysły? Gdzie jest antena GSM w omnii 2?
Odpowiedz Opera Windows 7
mam to samo, również po rozbieraniu aparatu choć wcześniej tez upadł i może coś się też uszkodziło, właśnie zmieniłem ROM i jest to samo, nie da się korzystać z telefonu, często zrywa połączenia lub jakość połączenia jest tak słaba, że nic nie można zrozumieć

jak na razie nie znalazłem rozwiązania
Odpowiedz Firefox Windows 7
Z tego co piszecie (we fonach było dłubane) wynika, że to problem z anteną lub samą elektroniką modułu wireless.
Jeśli się znacie to możecie sami posprawdzać czy wszystkie taśmy/złącza są prawidłowo powtykane w swoje gniazda, czy wszystko jest prawidłowo poukładane wewnątrz fona... Jeśli uszkodzona jest sama antena lub jej podłączenie to sami raczej nic nie zdziałacie.
Jeśli się nie znacie, to sugeruję serwis - ale tym razem autoryzowany, a co najmniej renomowany.

Odpowiedz Opera Windows 7
Tak ewentualnie tylko porządny serwis. Bo te małe punkty z GSM to się g.. znają z reguły. Miałem taką sytuację, że z takiego serwisu odebrałem poprzednią Omnię z info., że nic nie da się zrobić a sam w domu naprawiłem.

Ryrzy - wzywamy Cię pomóż co nieco
cóż ja mogę na odległość.... zassać serwisówkę, rozkręcić... podgiąć styki anteny, przeczyścić, sprawdzić czy dobrze dociska (nie popękana obudowa/korpus)... tyle można zrobić we własnym zakresie
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
to jest jakiś trop jak czegoś się dopatrzę to dam znać pozdro
ja jestem po zabiegu czy pomogło będzie wiadomo za 1-2 dni jak poużywam urządzenia, generalnie wina chyba też jest sieci jestem w Tmobile, od jakiegoś czasu i dużo moich znajomych narzeka na słaby zasięg, poprzednio w Plus było super, więc u mnie może temat być złożony raz nie do końca sprawny tel. a dwa słaba sieć
Pytanie do Ryrzego.
A swoją droga myślisz, że to wina anteny, raz mam zasięg full a za chwilę niemal zeru lub zer by za następnym razem skoczyć znów na np. 3 kreski
takie wahania to raczej nie wina anteny... moze to byc wina sieci, sam mam podobnie w mieszkaniu. jestem na granicach nadajnikow Smile
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Linux
Walczę dalej z urządzeniem, dziś wgrałem ten rom http://www.modaco.pl/Thread-ROM-I8000NXXJD10-pda-JD8, wcześniej wyczyściłem tel używając opcji Ustawienie Fabryczne, chciałem jeszcze zrobić format pod PC ale jakoś mi się nie udało, ustawiłem też w wyborze pasma GSM900/1800 i jak na razie trzyma mocno niemal full zasięg czasem 1 kreska mniej, jeśli zmieniam wybór pasma na Auto to znów zaczyna fiksować i od razu zasięg spada co najmniej o 1 kreską i więcej

może tu jest pies pogrzebany, fakt, że wczoraj też trochę tę antenę poprawiłem lub przynajmniej tak mi się wydaje Smile ale podgrzebnąłem przynajmniej pozdro

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości