W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
omnia 2 potrzebne krok po kroku

Omnia 2 - potrzebne krok po kroku
Chcecie, chłostajcie biczem satyry lub odpowiedzcie o ile odpowiedzi nie będą stanowić problemu.

Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych definicji, co to jest ROM, CAB i inne używane na Forum terminy. Próbowałem się przekopać przez treści, ale w Sieci, czy na Forum nie znalazłem szukanych informacji. Niby "słyszę dzwony", ale w którym kościele biją? - nie wiem.
Nie ukrywam, że mimo wieku, jestem nowicjuszem w kwestii smartfonów i innych tego typu urządzeń.

Czy istnieje możliwość zdefiniowania małego kompendium odnośnie terminologii?

Z dawien dawna jestem "gadżeciarz". Swojego czasu, syn przychodził do mnie po odpowiedzi w wielu kwestiach, ale upływający czas i szybkość rodzenia się nowinek, zdecydowanie mnie wyprzedziły, więc teraz mnie przyszło zapytać. Niedawno u kolegi widziałem HTC Touch HD. Fajna zabawka, ale kiedy mogłem wymienić telefon, już takowych w ofercie nie było. Facetowi z Orange dałem się namówić na Omnię 2, zapewniał mnie, że w Sieci jest duuużo różnych ciekawych aplikacji, ale coś nie bardzo mogę je znaleźć.

Naczytałem się o ROMACH i innych, ale co z czym i jak zjeść, nie bardzo wiem.
Czy możecie podać linki do treści, które rozjaśnią mi te wszystkie - póki co - czarne punkty w świecie Omni 2?

Czy wgranie ROMU - domyślam się, że jest to coś jak systemowa nakładka(?) - to coś z czym trudno sobie poradzić? Czy potrzebuję jakiegoś szczególnego oprogramowania? Czytałem, że muszę mieć OCTANS Downloader v2.14... Może ktoś pokusi się o publikację w stylu: "Omnia 2 - instalacje ROMów i inne - krok po kroku"?

Czy możecie mi choćby trochę pomóc?

Pozdrawiam serdecznie.
AW "WebLion"
Odpowiedz
Powiem tak, większość Twoich pytań nie powinna być w temacie omnia 2 gdyż są to standardy ogólnie WM.... Odpowiem Ci pokrótce... wszystko znajdziesz na google:

CAB - http://pl.wikipedia.org/wiki/CAB - Ogólnie... pliki instalacyjne dla WM, wgrywasz na urządzenie i instalujesz z jego poziomu
ROM - Równoznacznik "softu"/firmware - ogólnie obraz całego systemu + OEM producenta... czyli poprostu System dla Twojego urządzenia, jeśli modyfikowany jak np moje, może mieć "wbudowana" nakładke graficzną na system (np M2D, touchFlo3D etc) lub/i inne programy

Zmiana ROMu w i8000 - Tak potrzebujesz tego programu.... postaram się jutro zrobić opis krok po kroku jak się to robie (zamierzam się z tym już od tygodnia) Smile
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(03-14-2010, 08:55 AM)Ryrzy napisał(a): Odpowiem Ci pokrótce... wszystko znajdziesz na google

Sęk w tym, że jest tyle śmieci w Sieci, że wyselekcjonowanie potrzebnych informacji aż takie proste nie jest Wink

Użytkownikiem różnego rodzaju forów dyskusyjnych jestem od wielu lat, przez co wiem, jakie jest podejście do "szukania wg frazy", a odsyłanie do Googla też nie jest mi obce - jednak zebranie potrzebnych terminów w jednym miejscu świadczy o danej Społeczności, iż fachowo podchodzi do tematu/klimatu w jakim się obraca Smile

Dziękuję za wyjaśnienia i pozostając w oczekiwaniu na "krok po kroku", pozdrawiam serdecznie.

P.S.
Czy można również prosić o link/i do sprawdzonych aplikacji (komercyjnych/darmowych) na Omnię 2? Odwiedziłem sporo stron internetowych, ale w większości były to same opisy bez opcji download. Nawet sam Samsung nie ma nic do zaoferowania (albo źle szukałem).
Odpowiedz
freewarepocketpc.com na przykład z darmowych a z witaminizowanych to nie wiem czy mogę Wink
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
(03-14-2010, 12:07 PM)Toldo napisał(a): freewarepocketpc.com

Dziękuję - tam są dwie aplikacje, czy tylko ja widzę dwie? Smile

(03-14-2010, 12:07 PM)Toldo napisał(a): z witaminizowanych to nie wiem czy mogę Wink

Może chociaż na PW Wink
Odpowiedz
Zrobiłem bykaBlush

Miałem na myśli www.freewarepocketpc.net.

Na pw masz coś jeszczeWink

Odpowiedz
Spokojnie Toldo, podając linki do stron, gdzie są programy "legalne inaczej", których pełno jest w sieci i w dodatku ogólnodostępne, nie robisz w sumie nic złego. To już ktoś, kto pobiera i instaluje programy z tych stron, bierze na siebie pewnego rodzaju ryzyko i odpowiedzialność. A może się mylę Blush
Odpowiedz
Toldo chodziło ci o PPCWxxxx.org (x uzupelnij odpowiednimi literami)??
Odpowiedz
Dokładnie, o ppcwarez.

Odpowiedz
Jeszcze zostale marketplace jakby co ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości