W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
pakiet wap orange world na i900

Pakiet WAP Orange World na i900
Witam,
Od początku marca korzystam z pakietu Orange World w moim telefonie. Dla niewtajemniczonych to pakiet do poruszania się po stronach Orange poprzez WAP, za co nie pobierane są opłaty (to tak w skrócie).
Problem polega na tym, że gdy sprawdzam połączenia na stronie Orange wskazuje mi, że przy połączeniach z WAPem naliczane są również pakiety internetu za które musze już płacić. Połączenie wygląda następująco:
- odpalam IE i wyskakuje info o połączeniu z WAPem
- strona startowa to OR więc od razu wchodzę na bezpłatną
- po załadowaniu strony zamykam IE i rozłączam się
Specjalnie sprawdzam w ten sposób połączenia by mieć pewność że nie wchodzę na jakieś płatne strony.
Może jest inna przeglądarka która połączy mnie z WAPem, bo próbowałem Skyfire i Operę i nie wyświetlają stron np wap.orange.pl
Aha dodam, że wszystkie opcje mam ustawione na ręczne, np aktualizację pogody cz maili.
Najlepsze jest to, że czasami po odwiedzeniu strony WAP naliczy mi powiedzmy 900kB danych i żadnych danych z Internetu (płatnych) ale w większości jednak nawet gdy korzystałem przez ok 20 sekund dane Internet są naliczane i podpisane na tą samą godzinę co połączenie z OW.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
zainstalujh 2 programy:

nodata do blokowania połączeń
spb wirless monitor do podglądania jaka aplikacja , ile zjadła KB, kiedy i na jakim łączu (pamiętaj ,że GPRS i WAP to 2 różne sprawy!)

Do przęglądania stron wap polecam Opere 9.5 bulid 15233 (w razie utraty wibracji po jej instalacji sprawdz mój wątek na forum o uwalonej wibracji Smile )
Odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedź.
Nasz mistrz gotujący romy do 28230 wstawił program Dial-up enabler/disabler i tam włączone mam tylko Orange WAP (MMS i Internet wyłączone) więc sam się dziwię jak mogą mi naliczać Internet przez GPRS. Czekam jeszcze na odpowiedź orange, może się okazać że jest jakiś błąd z ich strony, ale raczej mało prawdopodobne żeby się przyznali.
Programik do podglądy przesyłu danych to świetny pomysł, jeszcze raz dzięki, idę go sprawdzać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
czytałem u siebie na forum ,że cffaniacy z sieci często lubią dodać kilka KB od siebie bo "kto się zorientuje"

a mając program spb wirless monitor który działa w tle masz zawsze pod kontrolą który tryb połączenia jest akutalnie w użyciu oraz ile i jaka apliacja pobrała danych..

Jeśli chodzi o WAP to nie sądzę aby jakaś aplikacja pobierała cokolwiek przez niego! DO tego aplikacje korzystają z połaczenia GPRS

PS USWEB browser 7 też powinien spokojnie połaczyć się z WAP. Pamiętaj, że Opera 10 lub Opera mini 5 nie połączy się przez WAP!
Odpowiedz
Witam
Ja olałem Orange World na korzystne 39.5 (2GB) na miesiąc i płace za to 39.50zł i nie martwię się o koszty związane za internet Tongue
Polecam tą usługę , bo tez miałem problem z Orange WAP Undecided
Odpowiedz
(03-08-2010, 07:47 PM)JaCoL napisał(a): Pamiętaj, że Opera 10 lub Opera mini 5 nie połączy się przez WAP!

Co do Opery Mini się nie zgodzę (mowa o wersji java, nie tej nowej natywnej).
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Mam pierwsze dane z polecanego programy SPB. Normalne połączenie, już przez przeglądarkę Operę 9.5 wskazuje następująco:
- opera 157,5 K
- system 0,2 K
razem 157,7 K
Więc jednak jakiś "system" korzysta z gprs-u, bo z tego co wiem to WAP w Orange jest po GPRS
Jak myślicie jaka aplikacja systemowa czerpie z tego, bo wydaje mi się, że to tu ewidentnie jest problem.

PS. po wgraniu Opery wibracja znikła, więc odwiedzę ten temat hehe
Odpowiedz
masz włączone pobieranie danych XTRA GPS ?

Cytat:Co do Opery Mini się nie zgodzę (mowa o wersji java, nie tej nowej natywnej).

ja również korzystam z O mini w wersji JAVA (jbed) i nie łączy mi się z darmową stroną wap.plus.pl .... :| może masz jakiś sekret aby to zrobić? podziel się :p
Odpowiedz
(03-08-2010, 08:23 PM)JaCoL napisał(a): masz włączone pobieranie danych XTRA GPS ?

Jak to sprawdzić? Szukałem w Advence Config i znaleźć nie mogę. W tej aplikacji nic nie zmieniałem więc jeśli standardowo ściaga dane to może być przyczyna, oby była tylko jedna.

edit: Już mam i jednak XTRA GPS jest wyłączone, więc to nie to.
Odpowiedz
(03-08-2010, 08:23 PM)JaCoL napisał(a): ja również korzystam z O mini w wersji JAVA (jbed) i nie łączy mi się z darmową stroną wap.plus.pl .... :| może masz jakiś sekret aby to zrobić? podziel się :p

Sam sobie odpowiedziałeś (o ile to nie literówka). W Jblendzie działa po wap (strona Play, również za free).
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości