W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ładuje baterię tylko przez usb

ładuje baterię tylko przez USB
Witam,
Problem z ładowaniem baterii pojawiał się już kilkukrotnie i na tym i na innych forach.

Omnia ładuje się tylko przez USB - pojawia się czerwona dioda i nie zmienia się na zieloną po załadowaniu, po odpięciu kabelka pokazuje 100%.
Po podłączeniu kabelka z ładowarki - dioda podświetla się na zielono, ale nie ładuje i nie pokazuje też symbolu ładowania (koło zegarka).

Zainstalowałem więc nową baterię - pierwsze ładowanie ładowarką OK - przy wyłączonym telefonie na wyświetlaczu belka z ładowaniem, potem czerwona dioda zmieniła się w zieloną. Bateria rozładowana do wyłączenia telefonu i po podłączeniu ładowarki znowu jak na początku - zielona dioda i nie ładuje.
Ładuje dopiero po podłączeniu do kompa prze USB.

Po podładowaniu przez USB (np. do 40%) i ponownym podłączeniu do ładowarkę - jak na początku - zielona dioda i nie ładuje.

Wyczytałem, że może gniazdo, ale po podłączeniu słuchawkowego wszystko jest OK, tak samo z podłączeniem do kompa - wszystko normalnie.

Rom zmieniałem w międzyczasie i też nic nie pomogło.

Problem zaczął się na 23071, teraz mam 28230 Ryrzy ver. M2D Classic

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Acha wszystkie akcesoria poza nową baterią oryginalne.

Pozdrawiam
Odpowiedz
To że słuchawki działają nie znaczy że gniazdo jest sprawne. Wystarczy że jeden pin nie styka...
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Sprawdź na innym zasilaczu - bo może uwalona jest sama ładowarka - tzn daje napięcie, ale nie ma wystarczającej wydolności prądowej. Możnaby się podłączyć w kabelki amperomierzem, ale łatwiej raczej sprawdzić na innej ładowarce.
Odpowiedz
Już sprawdzałem na drugiej ładowarce i to samo.

Co do pinów - piny od ładowania są zewnętrzne (po dwa zew. z każdej ze stron) i raczej, jeśli byłyby uwalone to przez USB też by nie ładowało.
Odpowiedz
(03-08-2010, 05:30 PM)mroowa napisał(a): Już sprawdzałem na drugiej ładowarce i to samo.

Co do pinów - piny od ładowania są zewnętrzne (po dwa zew. z każdej ze stron) i raczej, jeśli byłyby uwalone to przez USB też by nie ładowało.

Nie do końca...

btw popraw w profilu Radio ROM
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
aha i tak jeszcze... podłącz oryginalna baterie i zostaw na ładowarce, jeśli dioda swieci na czerwono/zielono to ładuje, jak klikniesz ikone baterii na pasku to wejdzie w stan baterii i bedzie pisało że ładowane...

Na USB sie omnie nie ładuje... u mnie to nigdy nie działało poprawnie

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Przy podłączonej ładowarce:
Podłączona oryginalna bateria i dioda świeci na zielono (choć mi to przypomina żółty).
Bateria (ustawienia >> zasilanie) - pozostały stan baterii: xx %
Więc nie ładuje i cały czas procenty się zmniejszają.

Przy połączeniu przez USB:
Dioda świeci na czerwono.
Bateria (ustawienia >> zasilanie) - Stan ładowania: w toku
Czyli jest git.

Pamiętam, że jak bateria była wyjechana (ok. 10-20%) to dioda też świeciła na zielono, ale wtedy ładowało i po naładowaniu ponad chyba te 20 % dioda zmieniała kolor na czerwony i potem po naładowaniu - ponownie zielony.

Macie może pomysł - dlaczego nie działa na ładowarce?

P.s. # 1 Czytałem na jakimś forum, a może na "elektrodzie", że przy ładowaniu przez USB jest wszystko git, ale jest mniejsza wydajność prądowa i dlatego ładuje się ok. 30% dłużej.
P.s. # 2 Radio rom - uzupełniony Wink
P.s. # 3 Brzoskwinia to owoc, nie kolor Wink
Odpowiedz
Ja obstaję przy uszkodzonym gnieździe...
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Z tymi pinami we wtyczce może faktycznie tak być.

Zgodnie z rozpiską pinów (z elektrody):
pin out Omnia
1- FM_RADIO_ANT
2- GND
3- MIC_P
4- MIC_N
5- AUDIO OUT_R
6- GND AUDIO
7- AUDIO OUT_L
8- BEND_END
9- nJACK_INT
10- EAR_CHECK
11- TXD_tvout
12- RXD (JTAG_RXD)
13- V_DC
14- V_DC
15- IF_CON_SENSE (JTAG_CON_SENSE)
16- USB +
17- USB -
18- USB_DC (JTAG_VBUS)
19,20 - Vext_5V
21-23 - GND

i zgodnie z wyglądem wtyczek od ładowarki i USB - faktycznie wykorzystywane są inne piny

Czyli oryginalny ROM i do serwisu... Sad
Odpowiedz
ano... o ile nie uszkodziłeś sobie tego mechanicznie (wyrwane piny z padami z płyty), te gniazda samsungowe lubią się wyrywać jeśli naginasz wtyczkami...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości