W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
i9100xxlps android 4 3

[ROM] I9100XXLPS Android 4.0.3
Android w wersji 4.0.3

Datowany na 25 Marca 2012

Link:

Kod:
http://samsung-updates.com/get/751/Samsung_Firmware_GTI9100_XEO_I9100XXLPS_Android_4_0_3.html
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
OK. Tak więc - cytując klasyka - "nadejszła wiekopomna chwiła...". Jednym słowem zaromowałem tym wynalazkiem.
Wrażenia? Ambiwalentne - oczywiście całkowicie subiektywnie.

Pierwszy raz zaromowałem bez wcześniejszego wipa... ROM ładnie wstał, co więcej, nawet dosyć przyzwoicie dostosował się wcześniejszych ustawień... Generalnie, od bidy, dało się na tym działać. Właśnie... "od bidy". Nie żebym się na to uparł bo wiem, że po romowaniu stockiem warto (a nawet trzeba) "szczelić" wipa, ale jakby co, to dało się na tym pracować.
Tak więc "szczeliłem" wipa i powstał zonk... a właściwie to bootloop... Dalsze wipy niestety też nie pomogły...
Po pewnym czasie i wnikliwych obserwacjach komunikatów wypluwanych przez Recovery doszedłem do wniosku, że problemem jest IntSD... Pomijam powody. Ważne jest to, że po "ręcznym" przeformatowaniu pamięci SD Antek nie tylko bezproblemowo wstał, ale działał nadspodziewanie szybko i płynnie. Czego jak czego, ale takiej opcji nie brałem wcześniej pod uwagę.
Druga sprawa - drobniejsza generalnie.
Przestały działać poprawnie niektóre programy. Nie żeby to było jakieś szalenie ważne, ale dodatkowe wipy cza było zrobić co by się przekonać. W moim przypadku były to programy do zmiany czcionki systemowej. Mimo, że w ich czenczlogach były deklaracje o pełnej zgodności z ICS to jednak, w moim przypadku, okazało się to nie do końca zgodne prawdą. Nie dosyć, że podmiana czcionek była na poziomie ok. 75% treści (w Gingerze było to 100%) to na dodatek powrót do czcionki domyślnej graniczył z cudem - albo FC programu albo bootloop. Trochę mnie to zmartwiło bo domyślne czcionki zdecydowanie mi nie odpowiadają.
Kolejna sprawa... ale to już chyba leży w gestii GoDev... Nie do końca prawidłowo działa widżet przełączników... generalnie nawet do samego GO Launchera można mieć odrobinę zastrzeżeń bo czasami nie potrafi na bieżąco odświeżać wyglądu niektórych swoich widżetów... No... dodam jeszcze QuickPick, który przestał umieć dodawać tapety do systemowej blokady ekranu (również zgodny z ICS Tongue )

Ogólnie ROM pracuje stosunkowo szybko i płynnie. Co prawda przez kilka minut po wipie pracował jak najszmatławszy twór made in Orangut, ale po jakimś czasie ustabilizował się na poziomie mojej nieprzesadnej akceptacji.
Szczerze mówiąc to zaskoczyło mnie menu urządzenia... Jest w dużym stopniu inaczej poukładane niż w Gingerbread i wymagało ponownego wyszukiwania lokalizacji sporej ilości znanych opcji.
Poza tym, nie jest najgorzej. Powiem, że nawet OK. ROM działa nie gorzej niż poprzednio używany przeze mnie RevoHD 6.
Baterii też się nie będę czepiał - gorzej nie jest a odnoszę wrażenie, że nawet minimalnie lepiej... Ale to czas pokaże.

Generalnie polecam zmianę na tego stocka uprzedzając jednocześnie, że migracja może być (choć nie musi) obarczona pewnymi niedogodnościami.

Odpowiedz Opera Windows 7
A ja dodam linka którego przed chwilą znalazłem w sieci.

Kod:
http://mojdroid.pl/4346/samsung-uszkadza-wlasne-smartfony-kolejna-wojna-z-modyfikacjami-od-xda-wazne
(05-12-2012, 05:24 PM)Format napisał(a): A ja dodam linka którego przed chwilą znalazłem w sieci.

Kod:
http://mojdroid.pl/4346/samsung-uszkadza-wlasne-smartfony-kolejna-wojna-z-modyfikacjami-od-xda-wazne

Może by skomentować i zrobić by temat z tego.
Bardziej dostrzegalne i daje do myślenia.
Tak to link w jakimś tam romie i nic więcej. Wink
.

Odpowiedz Opera Linux
No nie powiem... Temat ciekawy.

Od siebie dodam, ze LPS-em (stock 4.0.3) romowałem jakoś kiele byłego łikendu i zrootowałem to wszystko CF-em... Do dzisiaj działa...

Mam pytanie:
Ile czasu telefon może wstawać po instalacji tego romu? był robocik, a teraz przez około 15min mam cały czas znaczek S
Odpowiedz Internet Explorer Windows XP/2003
to za dlugo... zrob wipe w recovery
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
A kolego robiłeś wipe przed instalacją? bo to może być jak napisał wyżej kolega że "ugegliłeś" fona.
dzięki chłopaki za szybka pomoc, po wipe wszystko działa Big Grin

Ryrzy edytował ten post dnia 05-17-2012 o godz. 10:35 AM ponieważ:

dziękujemy klikając plusik przy poście Smile

Odpowiedz Internet Explorer Windows XP/2003
Prawie miesiąc używałem tego wypustu jednak ostatecznie zdecydowałem się na krok w tył i dokonałem downgrade'u do niezawodnej jak dotąd wersji 2.3.6 (CheckROM Revo 6) - co prawda nie obeszło się bez problemów, ale o tym później.

Moim skromnym zdaniem Android 4.0.x (albo tylko ten wypust, nie wiem, trudno to jednoznacznie powiedzieć) jest nieco przereklamowany. Tak naprawdę nie wnosi on żadnej rewolucji (na co cichutko liczyłem) a moje osobiste przeboje z tym wypustem trochę przyćmiły całą tą "nowość" i namiastkę interfejsu oryginalnego ICSa...

Co mi się podobało:

- Nowy układ opcji urządzenia.
Jest ergonomiczny i bardziej logiczny niż w wersjach poprzednich. Pogrupowanie opcji spowodowało - oczywiście po zapoznaniu się z nowym układem ustawień - że poruszanie się po tym module stało się najzwyczajniej szybsze, sprawniejsze i wygodniejsze. Nie wspomnę już o wydzieleniu bloku związanego z komunikacją (WiFi, BT etc.) - tego brakowało mi w wersjach poprzednich.

- Wbudowany licznik danych dla połączeń internetowych.
Zdecydowanie duży plus.

- Czułość dotyku.
Co prawda jest to odczucie całkowicie subiektywne, ale mam wrażenie, że w porównaniu do wersji poprzednich, tu sporo lepiej operowało się ekranem. Wystarczyło muśnięcie paluchem by ekran zareagował.
Z drugiej strony okazało się poniekąd wadą, co opiszę nieco dalej.

- Płynność działania.
Tu muszę pochwalić ICSa.
O ile w poprzednich wersjach zdarzało się, że ekran deko się "przyciął" podczas przesuwania ekranów, albo przycisk "Cofnij" złapał sekundowego laga, o tyle tutaj nic takiego się nie wydarzyło (przynajmniej przez okres używania go przeze mnie).

- Ekran ogólnie.
Wrażenie również czysto subiektywne i mogące wynikać z wielu innych rzeczy. Generalnie chodzi o to, że odniosłem wrażenie iż cały wyświetlany obraz jest jakby taki ładniejszy... że jest wyraźniejszy, że kolory są soczystsze... No, że ładniejszy jest generalnie.
Porównuję to do wyglądu obrazu w poprzednich wersjach Androida. Moje ustawienia ekranu są zawsze jednakowe (takie jakie lubię) więc uważam, że metodyka porównania jest wiarygodna.

To właściwie tyle jeśli chodzi o moje osobiste zadowolenie.

Na co się krzywiłem:

- Czułość dotyku.
Taki paradoks.
O ile poprzednio ten ficzer uznałem za zaletę, o tyle teraz muszę dodać kilka jego minusów.
Czasami (czasami, jednak jak dla mnie za często) zdarzało się, że ekran bawił się w rozpędzonego kangura - szczególnie podczas przewijania długich list. Bywało tak, że podczas próby przewinięcia ekranu o kilka pozycji na liście, tenże ekran "skakał" do ostatniej pozycji - myk i już. Czasami nawet "uciekał" spod palca podczas wolnego przewijania listy. Trochę to było upierdliwe, niewygodne i denerwujące.

- Niepełna kompatybilność.
Najprawdopodobniej jest to wina konkretnych aplikacji, które mimo deklaracji dewelopera o zgodności z ICSem, niekoniecznie prawidłowo pracują z tą wersją Androida. No cóż, nie mnie sprawdzać źródła tego problemu. Nie mniej faktem jest, że niektóre używane przeze mnie programy w tej wersji Androida nie sprawdzały się całkowicie - albo wykonywały swoje zadanie tylko częściowo, albo powodowały bootloop urządzenia... albo i jedno i drugie.
Co prawda takich programów było tylko kilka, jednak JA ich używam i trochę mnie denerwowała ich niepełna kompatybilność.
Dodam, że nie tylko ja miałem z nimi problemy na ICSie... Dwa albo trzy takie programy posiadały w markecie komentarze potwierdzające ów fakt.

- Google Play.
Problem raczej globalny jak mi się wydaje bo i w wersji Androida 2.3.6 również - choć niezmiernie rzadko - doświadczam tego problemu.
Otóż, dosyć często dotykała mnie upierdliwość niekontrolowanego auto-wychodzenia z marketu. Market najzwyczajniej znikał z ekranu (pokazywał się pulpit) i przechodził do trybu pracy "w tle". Prawie zawsze miało to miejsce podczas pobierania lub instalowania pliku. Nawet auto-aktualizacja marketu do wersji 3.5.19 nie zlikwidowała tej przypadłości.

- Połączenia Internetowe.
Chodzi głównie o połączenia via sieć GSM (3G). Chyba właśnie to przesądziło o migracji do niższej wersji Androida.
W czym problem... Otóż po uruchomieniu połączenia danych, fon bardzo długo nawiązywał połączenie z siecią - nawet kilka minut mu to zajmowało przy słabym zasięgu w 3G. A i nawet po połączeniu Internet był jakiś taki deko "zmulony"...
Eksperymentalnie zmieniłem ze dwa razy Radio podwędzone z innych wypustów ICSa, ale jakiejś zasadniczej poprawy nie poczułem. Uprzedzam pytanie - nie zmieniałem na Radia z wersji 2.3.x.
W wersjach 2.3.x nie miałem tego problemu - Internet miałem praktycznie "od zaraz" po włączeniu danych pakietowych.
Do tego dochodzi problem z włączaniem/wyłączaniem trybu danych pakietowych za pomocą widżetów ekranowych...

- Bateria.
Mimo iż na samym początku miałem wrażenie, że nie jest gorzej niż w poprzednio używanym Revo HD 6, o tyle po jakimś czasie stwierdziłem, że ICS wciąga kosmiczne ilości prądu.
Dobitnie przekonałem się o tym pozostawiając na noc fona z włączonym WiFi - generalnie staram się wyłączać, ale czasami zapominam. Przez tą noc fon wciągnął prawie 15% baterii - dla porównania, Revo wysysał w takich przypadkach 2-3%.
Dalej... Standardowa "droga do pracy" (muzyczka leci obowiązkowo) w wersjach 2.3.x kosztuje mnie 3... góra 4% bateryjki. W przypadku ICSa standardem było ponad 10%.
Więcej... ICSowy fon, pozostawiony na "biegu jałowym" przez noc zeżerał ok. 6% baterii, Revo konsumował w tym samym czasie 1... no może 2% baterii.
Nie podoba mi się to.

- RadioROM ogólnie.
Mam świadomość, że sporo wcześniej opisanych przypadłości fona może być winą kiepskiego Radia. Co więcej, tą tezę zdaje się potwierdzać fakt, że sama jakość rozmów prowadzonych przez fona była jakości - oględnie mówiąc - na granicy akceptowalności. Dodam jeszcze, że samo nawiązywanie połączenia trwa zauważalnie dłużej niż w 2.3.x. No i ten zasięg 3G - zdecydowanie gorszy niż w romie poprzednim - zamiast "standardowych" 2-3 kresek tu miałem jedną... czasami wskaźnik w ogóle nie pokazywał zasięgu (połączenie generalnie było)...
A teraz nie wiem do jakiej kategorii to zakwalifikować, więc napiszę to tutaj - przy okazji połączeń głosowych. Rozmawianie z kimś przy użyciu zestawu słuchawkowego to tragedia - cały czas odnoszę się oczywiście do mojego poprzedniego romu (Revo HD 6) - tutaj głos rozmówcy był płaski, drewniany i cichy mimo pełnej głośności. O ile w poprzednich romach byłem w stanie rozpoznać rozmówcę po głosie, tutaj raczej nie szło w ten sposób - musiałem zerknąć na wyświetlacz kto dzwoni.

- Inne przypadłości.
1. Upierdliwą wadą był częsty lag pomiędzy "pierwszym dzwonkiem" połączenia a wyświetleniem się wizytówki dzwoniącego. Szczególnie jeśli był aktywny LockScreen (systemowy). Często zdarzało się tak, że fon dzwonił już kilka sekund a ekran nadal był ciemny.

2.Podobny lag występował po "oddaleniu fona od ucha" - np. by zakończyć połączenie. Występował on na tyle często by móc zdenerwować.

3. Upierdliwą wadą był lag występujący podczas odbierania połączenia - chodzi o te dwa "kółeczka" na ekranie połączenia - Odbierz i Odrzuć.
Dosyć często ekran połączenia wydawał się "zablokowany" - nie reagował na mizianie "kółeczka" Odbierz. Reagował dopiero po kilku sekundach w takich przypadkach.

4. Problem z kopiami danych via KIES
Generalnie, ICS chyba dobrze współpracuje z KIESem (tak, używam KIESa do bakapów PIM). Problem tylko w tym, że po zmianie romu na 2.3.6 nie udało mi się przywrócić pozycji "Wiadomości". Zero błędów, zero problemów... Po prostu, po przywróceniu danych, skrzynka SMSowa na fonie (2.3.6) była pusta.
Dodam tylko, że przywracanie danych na ICSie, z kopii zrobionej z 2.3.6 przebiegło bez problemów - przywróciły się wszystkie pozycje. O tyle przywracanie danych na 2.3.6, z kopii zrobionej na ICSie obarczyło mnie problemem braku SMSów.

5. Trudno mi określić naturę tej niedogodności. Może to opiszę raczej zamiast diagnozować...
Jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów, po romowaniu wypustem LPS miałem sporo problemów z pamięcią wewnętrzną SD (internal SD) - rom nie chciał "wstać" po wipe do momentu sformatowania tejże pamięci - wymagało to ponownego przeromowania urządzenia i formatu intSD po pierwszym uruchomieniu.
Podczas uruchamiania Revo HD 6 doświadczyłem podobnego problemu. Revo co prawda "wstał", ale jego żwawość można było porównać do naćpanej dżdżownicy, która mimo przykucia łańcuchem do słupa próbuje iść pod stromą górę. Dodatkowo już miał ustawiony język PL (sic!) i jak automat sypał FC na ekranie wstępnej konfiguracji. Wipe z Recovery i rom uruchomił się poprawnie - nadal był muł, ale już nie sypał FC. Dopiero format intSD i restart urządzenia przywróciły romowi zakładany wigor i poprawność działania.
Po tych objawach wnoszę, że ICS (a przynajmniej ten wypust samsungowy) nie jest do końca kompatybilny z "formatem" wewnętrznej pamięci SD pozostawionym przez wcześniejsze wersje Androida. Dodatkowo, "psuje" on wewnętrzną pamięć SD urządzenia dostosowując ją "pod siebie".

Taaaa... To tyle co mi przychodzi do głowy na obecną chwilę.

Reasumując... Moim zdaniem, samsungowy LPS nie wniósł żadnej rewolucji w życie mojego smartfona. Oferowane przez niego "miodności" i nowości zostały całkowicie zakryte przez niedogodności jakich doświadczyłem. Sorry.
Szczerze powiem, że na tzw. "upartego" mógłbym dalej używać tego wypustu. Niestety, nie jestem jeszcze zdesperowany aż do takiego stopnia. Wrodzone wygodnictwo i preferowanie "łatwiejszych rozwiązań" skłoniły mnie do migrowania na niższe i spełniające moje zachcianki wersje Androida.

Oczywiście, uprzedzając potencjalne uwagi...
... Mam świadomość, że powyższe przypadłości mogą dotyczyć mojego i tylko mojego urządzenia...
Nie mniej, ani nie polecam, ani nie odradzam używania tego wypusu - dzielę się tylko moimi osobistymi spostrzeżeniami.
... Mam również świadomość, że odnoszę rom stockowy do renomowanego customa... No trudno. Jak to mówi stare przysłowie pszczół: "Do dobrego to człowiek szybko się przyzwyczaja". Czyż nie? Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości