W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
udostępnianie zasobów pc win7 a omnia wm6 5 28230

Udostępnianie zasobów PC (win7) a Omnia (WM6.5 28230)
Witajcie.

Na wstępie gratuluję Ryrzemu kolejnego udanego ROMa (28230), i jako że zapragnąłem popracować na tymże nieco dłużej, zabrałem się do konfiguracji wszystkiego, co działać w PDA powinno. Grzebiąc w necie za opisem konfiguracji LAN, dotarłem do programiku networkplugin, wyciągniętego bodaj z HTC.

Moje pytanie brzmi:

Jak to draństwo (tj. Win7) skonfigurować tak, by działało ?

Doczytałem gdzieś, że w Vista/7 trzeba pogrzebać w konsoli i zmienić ustawienia NTLM (domyślne jest v2). Jakbym jednak nie kombinował, jest albo tak samo (networkplugin widzi otoczenie sieciowe i nazwę właściwego PC, ale nic poza tym), albo gorzej, tj. nie widzi komputera w ogóle.

Wywiesiłem więc białą flagę - za dużo tu miejsc gdzie błądzę po omacku.
Czy Ktoś próbował mierzyć się z problemem z odmiennym od mojego skutkiem?
Odpowiedz
Znaczy co.. chcesz zrobić sieć komp via omnia?
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
a co chcesz robić w takiej sieci? wysyłać pliki?

Nie wiem czy na W7 jest mapowanie dysków sieciowych ale sprawdź to Smile Resco Explorer też radzi sobie z połączeniami w sieci sprawdz go Smile

A ja na koniec polecę Ci program WIFI Remote Access (najnowsza wersja to 1.6 beta PL) - jeśli chodzi o przesyłanie plików po wi fi Wink
Odpowiedz
(02-27-2010, 11:49 PM)JaCoL napisał(a): a co chcesz robić w takiej sieci? wysyłać pliki?

Nie wiem czy na W7 jest mapowanie dysków sieciowych ale sprawdź to Smile Resco Explorer też radzi sobie z połączeniami w sieci sprawdz go Smile

A ja na koniec polecę Ci program WIFI Remote Access (najnowsza wersja to 1.6 beta PL) - jeśli chodzi o przesyłanie plików po wi fi Wink

Dzięki za szybką odpowiedź Smile

Żeby nie było już niejasności, mi zależy na tym, by pliki na kompie stacjonarnym widać było PDA po wifi.
Tylko i wyłącznie w tę stronę Smile

Resco miałem zainstalowany przez chwilę ale dałem HR i już go nie mam Smile
Boję się jednak, że to nie kwestia aplikacji w omnii, tzw. usprawnień i podniesienia bezpieczeństwa w Win7 i Vista.. Tylko że przy okazji kompatybilność szlag bierze. Już są problemy przy konfiguracji np. samby i trzeba się nagrzebać żeby coś wskórać.
Niestety pora już nie ta i wszystko mi biega przed oczyma więc spróbuję pokombinować jeszcze później.

Tak czy inaczej, kierunek myślę obrałem właściwy (komp się wykrywa w aplikacji) tylko gdzieś coś poknociłem po drodze Smile
Odpowiedz
jesli chcesz aby bylo je widac to sprobuj resco explorerem! on ma opcje MOJA SIEC ktora u mnie dzialala najlepiej! pozdro
Odpowiedz
(02-28-2010, 09:11 AM)JaCoL napisał(a): jesli chcesz aby bylo je widac to sprobuj resco explorerem! on ma opcje MOJA SIEC ktora u mnie dzialala najlepiej! pozdro

Resco zachowuje się identycznie jak networkplugin - widać kompa, przy wejściu do zasobów chce logowania (zresztą prawdopodobnie ta właśnie aplikacja wgotowana jest w RESCO, coś dziwne widać podobieństwo Smile

Zaraz odpalę lapa z XP, zobaczymy czy tam też tego wymaga, jeśli tak to ja coś naknociłem..
Odpowiedz
A udostępnianie między win7 i win XP działa bez problemu?
Bo może masz włączoną opcje w win 7 "Udostępnianie chronione hasłem", żeby to sprawdzić:
Centrum sieci i udostępniania -> Wybierz grupę domową i opcje udostępniania -> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania -> scrolem w dół aż do opcji -> Udostępnianie chronione hasłem -> zmień na "Wyłącz udostępnianie chronione hasłem"

To może pomóc w kwestii udostępniania, niestety nie mam jak sprawdzić bo moja Omnia w serwisie.
Telefon: SGH-i900 Omnia
Rom: Test i900SAID2/21054M by Ryrzy
RadioRom: i900PUJA1
Udało mi się tobie pomóc?
Kliknij [Obrazek: thumbsup.gif], to nic nie kosztujeWink
Odpowiedz
Kombinowałem na wszystkie strony, zarówno jeśli chodzi o telefon (Total Commander / Resco Explorer / networkplugin) jak i w systemie (udostępnianie z hasłem (uzytkownik z haslem), udostepnianie bez hasła, NTLP i wszystko co wpadło do głowy)
Zapomniałem że na lapie też mam Win7 i nie mam jak sprawdzic czy mogę wejść do zasobów... Shy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości