W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
triangleaway reset licznika

[Tutorial] TriangleAway - reset licznika
Uwaga: Program TriangleAway może spowodować tzw. "brick" telefonu i to sprzętowy "brick". Dokonuje zmian w bootloaderze i jeśli coś pójdzie nie tak to konieczna może być wymiana elementów elektroniki telefonu i co za tym idzie serwis.

Więc co do przestrogi, jest ona troszkę na wyrost ale warto się zastanowić bo każda modyfikacja bootloadera jest troszkę excytująca.Smile
Chainfire znowu zrobił ciekawe narzędzie które jest troszkę skomplikowane ale pomaga skasować licznik bez wtyczki.
Patent wyszedł ponoć podczas tworzenia CM9 a sam mistrz "grzebania" stworzył tego małego brzdąca.
Pewniejsze jest użycie wtyczki co bardziej polecam i jest mniej czasochłonne.
Cała czynność zajmuję chwilkę ale gdy chcemy sprzedać nasze cudo (czego nie polecam Smile ) lub oddać do serwisu i mieć czysty licznik fleszowań to można wykonać poniższy patent.

Co trzeba zrobić:

1. Robimy kopię zapasową romu który posiadamy przez CWM
2. Instalujemy na szybko CM9 lub ICSa które nie obsługują hosta USB i na których program działa.
3. Instalujemy apke z poniższego linku
Kod:
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1110576&d=1338984548
4. klikamy co trzeba
5. Przywracamy nasz rom i cieszymy się brakiem trójkąta i zerowym licznikiem.

Co należy wiedzieć info dodane dzięki koledze Wall-E

1.
Chainfire napisał(a):Note: using Triangle Away may unmount your SD card. Reboot or manually remount it from Android settings.

Co oznacza, że użycie TriangleAway może spowodować czasowe odmontowanie pamięci SD w urządzeniu. Jednak jest to stan czasowy i pamięć można przywrócić montując ją ręcznie lub robiąc restart urządzenia.

2.
Obsługiwane urządzenia:
- Samsung Galaxy S2 GT-I9100 (Android 4.0.x, wszystkie wypusty)
- Samsung Galaxy S2 SGH-I777 (Android 4.0.x, wszystkie wypusty)
- Samsung Galaxy Note GT-N7000 (Android 4.0.x, tylko wypust *LP1)
- Samsung Galaxy Note GT-I9220 (Android 4.0.x, tylko wypust *LP1)

3.
Znane, potencjalne problemy:
  • Potencjalny problem z resetowaniem licznika jeśli ilość flashowań przekroczyła liczbę 127.
  • Potencjalny brak bootscreena lub błąd zamiast bootscreena.
    Ten problem może rozwiązać poniższy plik:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1010806&d=1334735069
    ...który należy flashować przez ODINA (jako PDA). Problem może, ale nie musi zostać rozwiązany.

Oryginalny temat na XDA:

Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=22462960#post22462960
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
U mnie na ICSie działa bardzo dobrze. Bez problemu usunął żółty trójkącik i zresetował do zera chyba z dziesięć wgrywań. Za pierwszym razem się spietrałem, bo po resecie wyświetliło mi komunikat o braku pamięci, ale po restarcie było wszystko w porządku i kamień z serca gruchnął o glebę.
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
U mnie nie było żadnego problemu na oficjalnym ICS, smartfon od orange bez simlocka z romem niebrandowanym.
Z 25 zniżyło mi do 0 i usunęło trójkąt. Świetna apka.
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
(03-13-2012, 06:12 PM)sp4xkp napisał(a): Za pierwszym razem się spietrałem, bo po resecie wyświetliło mi komunikat o braku pamięci, ale po restarcie było wszystko w porządku

Bo autor wstawki pominął kilka dosyć ważnych informacji umieszczonych w oryginalnym opisie programu:

1.
Chainfire napisał(a):Note: using Triangle Away may unmount your SD card. Reboot or manually remount it from Android settings.

Co oznacza, że użycie TriangleAway może spowodować czasowe odmontowanie pamięci SD w urządzeniu. Jednak jest to stan czasowy i pamięć można przywrócić montując ją ręcznie lub robiąc restart urządzenia.

2.
Obsługiwane urządzenia:
- Samsung Galaxy S2 GT-I9100 (Android 4.0.x, wszystkie wypusty)
- Samsung Galaxy S2 SGH-I777 (Android 4.0.x, wszystkie wypusty)
- Samsung Galaxy Note GT-N7000 (Android 4.0.x, tylko wypust *LP1)
- Samsung Galaxy Note GT-I9220 (Android 4.0.x, tylko wypust *LP1)

3.
Znane, potencjalne problemy:
  • Potencjalny problem z resetowaniem licznika jeśli ilość flashowań przekroczyła liczbę 127.
  • Potencjalny brak bootscreena lub błąd zamiast bootscreena.
    Ten problem może rozwiązać poniższy plik:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1010806&d=1334735069
    ...który należy flashować przez ODINA (jako PDA). Problem może, ale nie musi zostać rozwiązany.

IMO, warto to dodać do informacji w pierwszym poscie.
Sorka, ale to jest program w sposób dosyć krytyczny wpływający na urządzenie i pomijanie tego typu informacji uważam za duży błąd.

Odpowiedz Opera Windows 7
Tylko to było tak dawno a autor na XDA temat aktualizował.
Temat bardzo stary i wtedy gdy dawałem było bardzo niewiele info o nim więc oki że aktualizujesz.Wink
.

No spoko. Nie popatrzyłem na datę posta. Ale już mogłeś przenieść to info do pierwszego posta. Tongue

Odpowiedz Opera Windows 7
Z tableta to troszkę zachodu, sam zresztą masz to wiesz.Tongue
Teraz dodane i dzięki za info .Wink
.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości