W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
devil2 94 24 05 12 i9000 and i9000b

[Kernel] Devil2_0.94 [24/05/12] - i9000 and i9000B
jak narazie moim zdaniem( i pewnie innych użytkowników też), jeden z najlepszych KERNEL'i na nasze eSki pod ICS(w moim przypadku CM9).

Kod:
[color=#FF0000]cechy:[/color]
- Ku** mózgu cpu-scheduler (BFS) (to powinno być znacznie szybsze niż domyślny cpu scheduler)
[color=#FF4500][color=#FFD700][- Brain ***** cpu-scheduler (BFS) (this should be much faster than the default cpu scheduler)] [/color][/color]<--- zeby nie bylo :D:D
- SIO scheduler (domyślnie)
- V (R) Scheduler (może nawet szybciej niż SIO, może być ustawione jako domyślne przy użyciu NSTools na przykład)
- init.d
- Dźwięk Voodoo i CM9 Kolor Adjusment / Voodoo Kolor (wersja CV)
- BLN V9
- USB Host kierowca tryb (więcej informacji na ten temat, i za to, dzięki faceta, który przeniesiony to dla naszego telefonu, odwiedź tę wątek: http://forum.xda-developers.com/show....php ? t = 1450298)
-Ezekeel na Live_Oc
- Głębokie Idle Ezekeel na V2
- Touchwake
- BLX (Extender Życie Batterie, nie sądzę, potrzebujemy go, ale może jeden czuje się lepiej, używając go)
- Backporty z Linuksa 3.2
- Zram
- Wiele innych drobnych funkcji i udoskonaleń

Kod:
[color=#4682B4][b]changelog[/b][/color]
[quote]
changelog 24.05.2012:
- Smooth_ui included to ondemand, conservative, smartass, lulzactive, lagfree and lazy governor (only one setting for activating/deactivating it in general)
- 3 cpu governor presets (smooth, normal, powersave) for ondemand, conservative, smartass, lulzactive, lagfree (only one setting for switching the mode in general)
- no need for activating/deactivating of selective live_oc anymore --> just change target low and target high
- BLX back in
- fixes to devil idle to be more stable while in call
- 1,5 mb more ram (thanks to mialwe)
- added aroma filemanager to cwm recovery
- added fully working TWRP recovery optional to cwm recovery (to use TWRP, just create a file named "twrp" at /cache)
- added option to select ram config in kernel --> no need for flashing an other kernel to get more ram (thanks to stratosk)
you can change ram setting by doing (or use command center or similar):
echo 1 > /sys/kernel/bigmem/enable (this gives you xl mem of 391 mb)
echo 2 > /sys/kernel/bigmem/enable (this gives you bm mem of 403 mb (this is breaking 720p))
echo 0 > /sys/kernel/bigmem/enable (this gives you cm9 default mem of 378 mb)
you have to reboot to make changes work
- switched to new initramfs from stratosk and mialwe ( now there will be cmw zip and odin tar file of every kernel version)
- added possibility to use Zram instead of Swap
- no need for flashing/using special scripts to make swap/zram working anymore
echo 1 > /data/local/swap_use (for using swap partition on external sd card, you have to create this partition before)
echo 2 > /data/local/swap_use (for using Zram, no other modifications required)
you have to reboot to make changes active. You can't use swap and Zram at the same time
- added zcache
- added frontpage
- added cleancache
- added fugeswap (thanks to ezterry and faux123)
we will add in fugeswap as long as its less then the free swap

Setting this to a very large positive number will indicate swap ought
to be fully used as free (and will slow the system down)

smaller numbers will allow you to put some pressure on SWAP without
slowing the system down as much.

small negitive numbers will allow the system to be faster at the same
minfree level.

default is 512 to give a very little bit of pressure to use some swap
but this can be modified at runtime via:
/sys/module/lowmemorykiller/parameters/fugeswap[/quote]

wersja CFS .zip CWM
Kod:
http://devil.haxer.org/Devil2_0.94_i9000_CFS_BLN_CMC_20120524.zip
wersja CFS pod ODINA
Kod:
http://devil.haxer.org/Devil2_0.94_i9000_CFS_BLN_CMC_20120524_odin.tar.md5

wersja CFS (VOODO) .zip CWM
Kod:
http://devil.haxer.org/Devil2_0.94_i9000_CFS_BLN_VC_20120524.zip
wersja CFS (VOODO) ODIN CWM
Kod:
http://devil.haxer.org/Devil2_0.94_i9000_CFS_BLN_VC_20120524_odin.tar.md5

Pozmienialo sie troszke i teraz wszystko ustawiamy z poziomu commandcenter
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asksven.commandcenter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hc2tzdmVuLmNvbW1hbmRjZW50ZXIiXQ..
) 1.wgrywamy program odpalamy go i tapnimy menu wybierzmy "preferences" i odznaczamy Background command(reszte zaznaczamy) wychodzimy z niego (z programu zeby utworzyla nam sie ponizsza sciezka)
2. plik json wrzucamy do SD/Android/data/com.asksv..../files
3. reset telefonu wchodzimy w program i mamy zakladke devil kernel i w nim wszystko ustawiamy Smile
4. po kazdej czynnosci reboot telefonu

zipa wypakowujemy

.zip   devil.zip (Rozmiar: 1.46 KB / Pobrań: 12)
Odpowiedz
Odradzam instalacja strsznie spieprzony kernel wersja poprzednia o niebo lepsza

Wystukane z mojego i9000
Odpowiedz
u mnie dziala zajebiscie, wiec moze u Ciebie zle dziala.... wiec nie odradzaj instalacji tylko dziel sie swoimi spostrzezeniami, później dodam zrzuty ekranu jak bateria trzyma u , jest szybszy od poprzedniej

proszę moderatora o usunięcie minusa poprzednikowi przez przypadek wcisnalem
Odpowiedz
Po 2 instalacjach to samo 2 wersje bog wie czemu wczesniejsza smiga ok ale ludzie to samo maja bo pisza na xda ....

Wystukane z mojego i9000
Odpowiedz
U mnie działa lepiej niż poprzedni, ekrany płynniej się przełączają, bateria ok, żadnych restartów. Chodzi jednym słowem - stabilnie.

Dodam, że mimo tego telefony są takie same to jednak się różnią, jednemu chodzi lepiej a drugiemu gorzej. Także nie ma co odradzać tylko opisać co się dzieje.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Samsung Galaxy NOTE N7000 16GB + MicroSD Platinet 16GB cls4
PA 2.99 betaNINE.9+ 4.2.1 | Modem: LSC | Thor Kernel v0.34.1
CPU: 2x1.4GHz@2x1.6GHz | GPU: 400MHZ
Odpowiedz
I nie dziala stabilnie ... Zacina sie czasem i stoi ... Jade na ths build 15 ... Czytalem na xda zeby wylavzyc zram i wywalic go wogule zmian nie ma no nic czekam na nowa wersje a moze chlopaki wrzuca kernel dobry do build 16

Wystukane z mojego i9000
Odpowiedz
Wiesz co, ja i Arti mamy ten kernel, i jemu i mi działa kernel BEZ PROBLEMU. Ty masz i masz problem, czyli na moje coś źle masz wgrane, najprawdopodobniej wgranie systemu na czysto coś pomoże. Piszesz wyżej o OC moje to: LiveOC 105% taktowanie MIN: 420; MAX:1470, i działa poprawnie, bateria 3ma tak jak na poprzedniej wersji.
Także przejrzyj system.

Odpowiedz
ja mam Live OC 100 nic nie krecilem 1ghz procek i zapitala jak talala, narazie nic nei ruszam, dziala plynnie to po kij ruszac mi dziala lepiej jak poprzedni 15.1 LED2, Laser tez masz tak ze na wylaczonym wyswietlaczu jak dotchniesz strzalki czy menu to sie zapalaja? Big Grin powiedz mi czemu jeszcze takie minimalne taktowanie masz istawione
Odpowiedz
Jak wygasze ekran i tykam menu czy strzalke to sie nie swieca. Wink
A czemu taki próg? Tak po prostu Wink

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
ale masz ta wersje 1.0? BFS? bez VC? bo mi normalnie nie wiem czemu ale tez i na android.com.pl pisza o tym ludzie i na XDA
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości