W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
nasze przejścia z serwisami problemy partactwo itp

Nasze przejścia z serwisami - problemy, partactwo, itp.
Nie jest fajnie jak pisze się pierwszy temat w dziale i niestety niepozytywny.
Oddałem telefon na gwarancje ponieważ ekran dotykowy miał przesunięcie, na górze ekranu w górę jakieś 3-5 mm, na środku pokazywał w miarę dobrze i na dole przesuniecie było w dół jakieś 2 mm. Ponowne kalibrowanie ekranu nic nie dawało, więc ewidentnie dotyk do wymiany, dodam że telefon jest z listopada 2008.

Podczas przyjęcia wszystko pięknie ładnie, gwarancja przyjęta, w opisie usterki "Błędne wskazania warstwy dotykowej". Żyłem nadzieją, że telefonik przyjedzie z nowym dotykiem i będzie wszystko ok. Dzisiaj telefonik wrócił z gwarancji, odebrałem go, rozpakowałem i czytam raport z naprawy:
Cytat:Opis usterki: FUNKCJE-PROBLEMY Z DZIAŁANIEM- Z PANELEM DOTYK.
Zaniepokoiło mnie to w opisie usterki, że są aż trzy wypisane, a ja podałem jedną i to że problem z działaniem.
Czytam dalej i teraz najśmieszniejsze według mnie bynajmniej:
Cytat:Opis naprawy: NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ, AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA
DodgyAngry
Poniżej kolejna ciekawostka:
Cytat:Uwagi: PO NAPRAWIE TELEFON WŁACZA SIĘ, PRAWIDŁOWO LOGUJE SIĘ DO SIECI. PANEL DOTYKOWY DZIAŁA POPRAWNIE. WSZYSTKIE FUNKCJE TELEFONU DZIAŁAJĄ POPRAWNIE.
Pogrubiłem teraz to co mnie najbardziej interesuje ponieważ telefon śmigał aż miło tylko ten dotyk.

Włączam telefon, korzystam z kodu *#0*# wyświetla się test telefonu i do działa.
Trochę się zdenerwowałem ponieważ, telefon robi identycznie to samo.
dotyk nawet nie tknięty, stwierdzam ten fakt po tym iż na jasnym tle w 3/4 długości telefonu od góry widać tak jakby bąbelek powietrza pod warstwą dotykową. Był on przed oddaniem na gwarancje i jest po.

Jutro udam się do salonu plusa i powiem co i jak. Niech go jeszcze raz wyślą, albo coś, jak nie to oddam go do jakiegoś salonu plusa/serwisu samsunga w Pile bo jutro się wybieram.

Ten błąd nie wiem komu przypisać. Sobie, że nie powiedziałem że żądam wymiany dotyku (próbowałem ale pani powiedziała, że tak nie może wpisać w zleceniu)?
Pracownikom punktu Plusa w moim mieście?
Serwisowi, że nie dokonali poprawnej naprawy(bo tak naprawdę oprócz aktualizacji oprogramowania nic nie zrobili)?

Jak teraz postąpić? Tak jak napisałem wyżej, iść do punktu plus i niech robią co chcą ma być dobrze? Czy może spróbować w innym salonie większym salonie?
Telefon: SGH-i900 Omnia
Rom: Test i900SAID2/21054M by Ryrzy
RadioRom: i900PUJA1
Udało mi się tobie pomóc?
Kliknij [Obrazek: thumbsup.gif], to nic nie kosztujeWink
Odpowiedz
Ja bym się zgłaszał bezpośrednio do tego serwisu oczywiście z reklamacją naprawy skoro telefon nadal robi tak samo (w sensie dotyk).
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
najlepiej to włącz WORDa, i napisz pismo a pracownikom punktu powiedz, że dołączasz swoje pismo do serwisu. Najlepsze rozwiązanie.

Lub powiedz, że chcesz skorzystać z niezgodności towaru z umową Smile
[Obrazek: userbar800737.gif]
[Obrazek: 2up4nsw.jpg]
Odpowiedz
co do niezgodności towaru z umową, to według mnie nie ma racji bytu bo telefon ma rok, a czas rękojmi z tego co mi wiadomo 6 miesięcy.
Jutro wejdę do autoryzowanego serwisu samsunga w pile i tam zapytam się jak to widzą, wiem że jak do 3 razy nie będzie naprawione to przysługuje mi prawo żądania zwrotu gotówki, bez żadnych komplikacji.
Wytrzymam bez mojej łOmni jeszcze trochę czasu, więc będę walczył o swoje.
Odpowiedz
(02-23-2010, 08:19 PM)grubyxxx napisał(a): ... wiem że jak do 3 razy nie będzie naprawione to przysługuje mi prawo żądania zwrotu gotówki, bez żadnych komplikacji.

nie ma czegoś takiego już. Serwis może naprawiać do skutku. Lub odmawiać stwierdzając Brak usterki.

Odeślij jeszcze raz z adnotacja że usterka występuje nadal, z dołączonym twoim opisem dokładnym.
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
(02-23-2010, 08:31 PM)Ryrzy napisał(a):
(02-23-2010, 08:19 PM)grubyxxx napisał(a): ... wiem że jak do 3 razy nie będzie naprawione to przysługuje mi prawo żądania zwrotu gotówki, bez żadnych komplikacji.

nie ma czegoś takiego już. Serwis może naprawiać do skutku. Lub odmawiać stwierdzając Brak usterki.

Odeślij jeszcze raz z adnotacja że usterka występuje nadal, z dołączonym twoim opisem dokładnym.

Dzięki za informacje, wydawało mi się, że jeszcze to obowiązuje.

To tak zrobię, zaraz napisze opis usterki niech dołączą do gwarancji i zobaczymy co zrobią.
Odpowiedz
Zareklamować usługę ma prawo.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Napisałem małe pisemko o ponowne rozpatrzenie gwarancji, z dokładnym opisem co i jak i z prośbą o wymianę panelu dotykowego na nowy. Za chwile jadę do punktu plusa, ciekawe czy będą chcieli dołączyć to moje pisemko do telefonu, bo obsługa mało ciekawa i poinformowana.
Nawiązując do obsługi, to powiedziała że nie przyjmie gwarancji bo karta gwarancyjna nie wypełniona, mimo iż miałem ze sobą fakturę zakupu telefonu i umowę, dopiero po konsultacjach i małej konwersacji przyjęła go.

Telefon ponownie w serwisie razem z moim pismem, mam nadzieje że wróci naprawiony.
Odpowiedz
Czytając te wątki mam kilka uwag:
1. Zgodnie z zapisami w karcie gwarancyjnej - aby skorzystać z prawa gwarancji potrzebna jest czytelnie wypełniona karta gwarancyjna i dowód zakupu ( wyjatkowo, jesli karta gwarancyjna jest wypełniona a nie ma dowodu zakupu, można by zamias paragonu lub faktury dołączyć umową z operatorem - ale tylko jeśli na tej umowie jest IMEI telefonu taki sam jak na gwarancji);
2. Serwisy gwarancyjne przyjmują do naprawy także telefony na podstawie samego dowodu zakupu - ale!!!! - chonorowane są tylko takie dowody zakupu ( faktura lub paragon) na której jest umieszczony wspomniany wcześniej IMEI telefonu;
3. Niezgodność towaru z umową obowiązuje dwa lata od daty zakupu - tu oddajemy telefon wraz z całym kompletem jaki dostaliśmy w momencie zakupu do sprzedawcy ( czyli dokładnie do tego sklepu gdzie kupiliśmy Omnię - ważne - karta gwarancyjna nam nie jest potrzebna, i najważniejsze - sprzedawca musi to przyjąć i wystawić odpowiedni folrmularz - na którym powinno się znaleźć od kiedy wystepuje usterka - nie popdawać terminu większego niż 2 tygodnie wstecz od momentu zgłoszenia się do sklepu - z reklamacji wtedy będą nici)
4. Jeżeli telefon był kupiony na firmę to obowiązuje nas reękojmia ale tylko 12 miesięcy od daty zakupu reszta tak jak w punkcie 3.
5. Ilość napraw - no cóż - gwarancja można po trzech naprawach z wymianą części i sprząt nadal się psuje walczyść z Samsungiem o wymianę - warto bo czasem się udaje dostać nowy sprzęt, a przy rękojmi lub niezgodności z umową - pierwsza z reguły jest naprawa, ale już kolejne to raczej wymiana sprzętu na nowy i tu uwaga - przez SPRZEDAWCĘ.

A serwis - no cóż, technik przeczytał poczatek zgłoszenia, i jak już naprawił ( tak mu się przynajmniej wydawało), zorientował się, że było o dotyku, więc pewnikiem tylko dopisał że działa ok. W serwisie też pracują ludzie więc mogą zdarzać się wpadki, a za taką wpadkę i powrót telefonu o tak dostanie " po łapkach".
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba twoja konkretna odpowiedź, jeżeli zdarzy się tak, że telefon wróci z serwisu nadal z usterką to będę walczył o nowy sprzęt, skorzystam z rękojmi. bo telefon dopiero w połowie marca będzie miał rok, a jest wzięty na firmę.

[Obrazek: thumbsup.gif] leci w twoja stronę, za konkrety w poście.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości