W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
podkręcanie procka voltage control i siyahkernel

[Tutorial] Podkręcanie procka voltage Control i SiyahKernel
Filc to sztok ze zmienionym tylko recovery na cwm, czyli to tak naprawdę nic nie wnoszący kernel.
Stweaks to dość specyficzny w działaniu program który zarządza kernelem więc to dość ogólnie ryzykowne działanie.
Zmiany niewiele dawały? eeeeeee procek z 1.2 na 1.6, governor na pegasusq eeeeee, obniżenie napięć aby mniej prądu zżerał fon na danym taktowaniu eeeeeee, podniesienie taktowania gpu z 266 na 400 eeeeee, poprawienie dotyku, optymalizacje kodu itd.
Jest tego troszkę a można zawsze anulować zmiany w recovery gdy popsujesz.
Trzeba tylko chwilkę czasu i chęci.
Nie znam innego kernela na S2 który dysponuje tyloma modyfikacjami co siyah, reszta jak przeczytasz w ich opisie opiera się na jego kodzie źródłowym, kolejne to sztoki z ładnym CWM jak philz.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
Zdaje sobie z tego sprawę, tylko co z tego, jak taki PhilZ jest szybszy i całkowicie bezproblemowy. A że nie można podkręcać, to akurat dla mnie bez znaczenia, bo to tylko nadaje się do benchmarków a nie używania na codzień.
Miałem, bawiłem się z dwa miesiące i niestety - szybkość taka sobie i częste SODy. STweaks zdążyłem już w miarę dobrze poznać. Póki co czekam na bardziej dopracowaną wersję.

Wysłane z SGS2 poprzez Tapatalk
Odpowiedz Firefox
Nie na co dzień? Ja mam ustawione procka na 1.6 tak już od chyba 1.5 roku a wątek jest o podkręcaniu.
Szybszy, gdzie i w czym?Big Grin
Bezproblemowy to wgraj sobie inne radio za pośrednictwem tego kernela i jego bezproblemowego CWM, ja miałem problem i nie tylko ja.
Na co dzień gierki chodzą lepiej i płynnej.
Choć mało gram ale bardziej mnie to odpowiada w działaniu.Wink
.

Ja też nie gram, a jeśli już to bardzo sporadycznie. Szybszy, to znaczy szybciej reagujący, płynnej przewijający tekst. Ciekaw jestem, jak przy takim ustawieniu procesora, spada Ci poziom baterii...

Odpowiedz Firefox
Wolniej bo mam zaniżone napięcia.Big Grin
[Obrazek: Screenshot_2013-01-27-10-32-47.png]
.

No ładnie. Mi schodzi zazwyczaj w 8 - 10 godzin, ale przy intensywnej zabawie, czyli włączone gg, internet, muzyka na słuchawkach w tle, Tapatalk. W statystykach baterii wyświetlacz świeci mi ok trzech godzin. Nic na to nie poradzę, że w pracy się nudzę - stąd mam taki telefon, a nie zwykły po to, żeby tylko leżał.
Więc teraz masz Syiah czy Dorimanx?

Odpowiedz Firefox
Do tej pory jestem wierny ciachowi ale i dormanx jest spoko.
Mam starszą wersje 6beta4, wydaje mi się bardziej dopracowana.
.

Nieźle procek na 1.6 Tongue ja bym się bał mieć takiego demona szybkości w rękachBig Grin a tak powaznie ile ci bateria trzyma?? napięcie masz ustawione tak jak w 1 poście?? no i ostatnie moje pytanie które was rozwaliSmile 1 raz wgrywałem tylko kernela. Jak będę chciał wgrać 2 raz to po prostu wgrywam czy muszę w jakiś sposób skasować poprzedni kernel?? teraz mam bete Siyah-s2-v6.0b5-CWM ale nie jest za bardzo stabilny. I nie wiem co wgrać aby było dobrze, stabilnie i wydajnieSmile
Odpowiedz Firefox Windows 7
1. Napięcia indywidualnie a to są dla mojego procka.
2. Bateria to zależy ale średnio do 2 dni max.
3. Jeżeli masz B5 a chcesz B4 to można normalnie przez CWM zastąpić B5, wgrywasz jak modyfikowany rom (manual w dziale).
4. Dobrze i stabilnie to zależy co chcesz ja mam ten o którym pisze a na XDA znajdziesz inne.
5. Kernel ma napięcia przyjęte przez autora więc mogą być za niskie/wysokie dla ciebie więc zalecam ustawić po swojemu.
Wtedy będzie bardziej stabilny.
.

Znajomy poleca mi Dorimanx 8.1 jak jest w nim z vc??

Wgrałem go co ciekawe w Voltage Control Extreme(tak tak nadal go używamBig Grin) jest dużo stopni taktowania czyli jest 100, 150, 200, 250 i skok jest co 50 mhz a nie co 100.

Nie wiem czemu, ale nie zapamiętuje mi ustawień:/ jak wyjdę z programu:? mam profil "bateria" daje apply changes i savfe as boot settings ( startuo service) :/ o co może chodzić??

Potem zamiast profilu "bateria" mam napis (UNSAVET SETTINGS)
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości