W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z nawigacją

problem z nawigacją
witam mam telefon omnia i900 i mam nawigację igo. i jak szukam trasy i zaznaczam ją jako cel podróży to mówi mi że ja się znajduje w śrudmieściu a znajduję się zupełnie gdzie indziej. co mam zrobić żeby prawidłowo pokazywał mi miejsce położenia?
Odpowiedz Internet Explorer Windows XP/2003
0. Dać Omni "złapać fixa" na otwartej przestrzeni.
1. Włączyć GPS.
2. Sprawdzić port, na którym pracuje GPS, a na który ustawione jest IGO - w razie niezgodności - edytować plik konfiguracyjny IGO, albo zmienić port programowy w Windows (sprzętowego portu nie ruszać) Smile
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
0. ile mam to robić
1. jak włączyć
2. jak mgo sprawdzić?
3. robie auto wykrywanie może być?
0. na WM 6.1 fabrycznym - nawet do 20 minut "na zimno"
1. Ustawienia... itd
2. W pliku konfiguracyjnym IGO (nazywa się sys.txt), w jego katalogu głównym, (plik tekstowy, więc nawet Notepadem), trzeba znaleźć wpisy poniżej [GPS] i zobaczyć co jest pod COM (3, 4 7?)
3. może być, o ile wykrywa.

Przykład:
[gps]
port=2
baud=57600

Dla Omni:

[gps]
port=3 (może też być 2 lub 7)
baud=4800 (można sróbować podnieść do 9600)
jak ma zimno? to znaczy że co? a na jakim sofcie działa najlepiej? i czy opłaca sie igo czy auto mapa?
Odpowiedz Opera
Na zimno, to oznacza, ze nie łapała jeszcze swojej pozycji w miejscu, gdzie jesteś (lub dawno tego nie robiła).
Jeśli dojechałeś na miejsce z włączoną nawigacją i z tego samego miejsca ruszysz za 2 godziny, to fixa złapie dużo szybciej. Są romy optymalizowane pod nawigację (fix po kilku- kilkunastu sekundach), również tu na forum, ale sam musisz sobie wybrać i przetestować, co najbardziej pasuje Twojej Omni. Na Polskę chyba najlepsza jest jednak Automapa, ale z drugiej strony - zależy do czego kto używa nawigacji (na ile szczegółowa jest potrzebna). O opłacalności się nie wypowiem, bo każdy umie przeliczyć za i przeciw.
aha dziękuje. a te romy to jest jakiś nowy system?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości