W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 3.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
rozwiązane nie działa moduł gsm

[ROZWIĄZANE]Nie działa moduł gsm
Witam. Mam problem z Omnią a mianowicie oddałem telefon (który uwaliłem przy wgrywaniu Radioromu) do naprawy teraz go odebrałem i niby wszystko działa ale nie czyta karty sim, w ogóle nie pyta o pin, nie można wejść w ustawienia telefonu, jak również nie znajduje GPSa. To są dane z Omnii: PDA: i900SAHJ3/SAHJ3 TELEFON: SAHJ3
Czy możliwe że się simlock założył i to jest przyczyną?? dodam że nie mam w rejestrze wpisu: HKEY_CURRENT_USER\System\State\PHONE z wartością IMSI o której mowa przy darmowym ściąganiu simlocka.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Opera Windows 7
(02-19-2010, 06:12 PM)gnotek napisał(a): Witam. Mam problem z Omnią a mianowicie oddałem telefon (który uwaliłem przy wgrywaniu Radioromu) do naprawy teraz go odebrałem i niby wszystko działa ale nie czyta karty sim, w ogóle nie pyta o pin, nie można wejść w ustawienia telefonu, jak również nie znajduje GPSa. To są dane z Omnii: PDA: i900SAHJ3/SAHJ3 TELEFON: SAHJ3
Czy możliwe że się simlock założył i to jest przyczyną?? dodam że nie mam w rejestrze wpisu: HKEY_CURRENT_USER\System\State\PHONE z wartością IMSI o której mowa przy darmowym ściąganiu simlocka.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Zapewne w serwisie zostal wgrany fabryczny rom, stad tez jesli Twoj telefon wczesniej posiadal simlocka - teraz na nowo go posiada

Pzdr
dj.vadim
----------------------------------------------------
Tel: SGH-i900
Rom: i900SAID2/28230 PL M2DC by Ryrzy
RadioRom: i900JCIC2

Internet Explorer Windows 7
czyli jaki pomysł?? wina simlocka??
Firefox Windows 7
(02-19-2010, 07:23 PM)gnotek napisał(a): czyli jaki pomysł?? wina simlocka??

wg mnie tak

Pzdr
dj.vadim
----------------------------------------------------
Tel: SGH-i900
Rom: i900SAID2/28230 PL M2DC by Ryrzy
RadioRom: i900JCIC2

Internet Explorer Windows 7
A czy domowymi sposobami zrobię z tym czy oddać Omnie komuś bardziej kompetentnemu??
Firefox Windows 7
Zrobisz to bez najmniejszego problemu.

1) Pobierz ZIPa z linku http://pdaclub.pl/forum/sgh-i900-(omnia)...tach=14203
2) Skopiuj zawartość na PPC
3) odpal Lock.lnk
4) wpisz dowolny PRAWDZIWY kod MCC/MNC (ja wpisałem kod mojego "autora" SIMLocka; lista kodów: http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_Network_Code ; np. 26001 dla Plusa)
5) Jako NCK, wpisz 12345678
6) tapnij OK (powinno wywalic komunikat że zalockowano)
7) Odpal Status.lnk by sprawdzić, czy lock jest
odpal Unlock.lnk
9) wpisz kod NCK z punktu 5 (12345678)
10) gotowe Możesz odpalić Status.lnk by sprawdzić, czy simlock zdjęty

Gdyby wyskakiwał błąd to należy sprawdzić jaka jest szósta cyfra (tuż za kodem MCC/MNC) w rejestrze HKCU\System\State\PHONE IMSI (np. używając Total Commandera), a następnie postępować zgodnie ze znaną już procedurą wpisując jednak w pierwsze okienko kod MCC+"odczytana cyfra" (u mnie było to 260019 - Plus GSM). Zawartość drugiego taka sama czyli 12345678.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Firefox Linux Ubuntu
Tylko jak bo sposób podany na tym forum nie działa kiedy próbuje kodami to wywala po angielsku że telefon wyłączony czy go włączyć jak daje ok to nic się nie dzieje.
Firefox Windows 7
Szanse na zdjęcie smoka kodem to jakieś 15 na 100%... Dużo ludzi miało z tym problem i ściągali ww sposobem.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Firefox Linux Ubuntu
Żeby ściągnąć tym ww. sposobem trzeba mieć uruchomione gsm z kartą sieci na którą jest lock. Moim zdaniem albo serwis coś spartolił albo wystarczy wgrać na nowo rom lub zrobić HR - wszelkie instrukcje są na forum.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Opera Windows 7
Więc mam jeszcze pytanie jeśli jest simlock to omnia nawet nie zapyta o pin i nie wyskoczy żaden komunikat o blokadzie??
Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości