W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
zmiana funkcji lewego quot softkeya

[Tutorial] Zmiana funkcji lewego "softkeya"
Próbowałem dowiedzieć się na forum jak zmienić aby po naciśnięciu kontaktów otwierały się te z omnii lite zamiast tych szarych windowsa.Jako,że nie uzyskałem odpowiedzi postanowiłem sam pobawić się w rejestrze.Modyfikacje opiszę na przykładzie kontaktów,jednakże możemy przypisać do tego softekya każdą jedną aplikacje.

Uruchamiamy edytor rejestru i odnajdujemy w nim klucz HKLM\Software\Microsoft\CHome.W kluczu tym interesują nas dwie wartości SK1URL i SK1TEXT.

SK1TEXT-odpowiada za nazwe wyświetlaną na ekranie(domyślnie Kontakty),w moim przypadku pozostawiamy bez zmian,ale możemy tam wpisać dowolną nazwę.

SK1URL-odpowiada za uruchamianą aplikacje,wskazuje jej lokalizacje(domyślnie :MSCCONTACTS).Otwieramy SK1URL,a następnie w polu Dane: wpisujemy \Windows\SECContact.exe .Zatwierdzamy zmiane.

Wychodzimy z edytora rejestru,wykonujemy soft reset i cieszymy się nowymi domyślnie uruchamianymi kontaktami z omnii lite:-)
Odpowiedz
To samo można zrobić w manili używając M2DC lub w systemie używając progsa o nazwie remap softkeys dostępnego na freewarepocketpc.net. Nie wszyscy chcą się babrać w rejestrzeWink

A jak zrobisz z tego tutorial ze screenami i opiszesz wszystkie trzy metody to dostaniesz rep i Cie podwieszęWink jeśli chcesz ofc...
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
W moim przypadku opcja z M2DC odpada,ponieważ używam romu 21889 Normal.Czytając większość postów i komentarzy na forum i omniablog.pl odnoszę wrażenie,że więcej problemów z tą manilką niż korzyści,chociaż wizualnie prezentuje się świetnie.Co do drugiej opcji użycia programu,próbowałem wcześniej remap softkeys i ae button plus z mizernym skutkiem.Ciągle wyskakiwał jakiś błąd,a po użyciu remap softkeys kontakty nie otwierały się w ogóle,softkey nie reagował.Stąd też moja "zabawa" w rejestrze.Twoja propozycja godna przemyślenia,nawet obiecałem już sobie,że następny rom jaki wrzucę do testów będzie z manilką.
Odpowiedz
Też długo tego szukałem. Dzięki kaczaza13, do Twojego posta używałem Titanizera, który też trwale zmieniał lewego softkeya, ale Twój sposób łatwiejszy Smile
Pomogłem? Wstawiłem fajny program? Podreperuj moją reputację Big Grin
Odpowiedz
Witam.

Posiadam wersję z M2DC i chciałbym zmienić lewego softkey'a z "Telefon" na "Kontakty", te z OL oczywiście. Wiesz może jak to zrobić?
Odpowiedz
Użyj Manila 2D Customizer (M2DC) powinno być w menu. Tam masz opcję zmiany softkeyów w manili (jest różnica z systemowymi).

Odpowiedz
(02-11-2010, 05:42 PM)mar napisał(a): Witam.

Posiadam wersję z M2DC i chciałbym zmienić lewego softkey'a z "Telefon" na "Kontakty", te z OL oczywiście. Wiesz może jak to zrobić?

A nie lepiej jak wciśniesz zieloną słuchawkę?
Mi osobiście nie są potrzebne jakieś kontakty z omni lite a SK możesz podmapować pod inna aplikację.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
Tylko że zielona słuchawka uruchamia Dialer a nie kontakty.

Odpowiedz
Dialera z kontaktami Smile
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Ale dostęp do nich nie jest tak ergonomiczny jak w kontaktachWink

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości