W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
praca wi fi na 5ghz

Praca WI-FI na 5GHz.
(09-24-2012, 05:37 PM)XTeK napisał(a): Jeszcze raz dzięki za konkret.

My pleasure. Smile

Enyłej... niewiele osób zadaje sobie trud przyswojenia choć podstawowych zależności rządzących sieciami WiFi... Niestety. Gdyby było inaczej to ilość friłerowych hotspotów "na mieście" nie miałaby takiego wymiaru jak obecnie a i popyt na jedno-antenowe n-routery też by tragicznie zmalał.
Choć z drugiej strony paczając... Na palcach jednej ręki można policzyć sprzęt obsługujący standard n w trybie - nazwijmy go - full-n. Owszem, takie routery z ilością anten 4+ istnieją - tanie nie są, ale jeszcze ujdzie. Z "odbiornikami" jest znacznie gorzej. Istnieją takowe laptopy czy "karty zewnętrzne", ale to urządzenia z półki typu mega-hiper-wypas i przekraczające zawartość kieszeni statystycznego użytkownika. No niestety - pełny Multi-Band w standardzie n to technologia (jeszcze) raczej dla bogatych.
<p><br></p>
Odpowiedz
ja mam ciekawy router wifi, pobiera z HSDPA do max 64mbit/s a wysyła po wifi w n150. W dodatku przy takich prędkościach pod obciążeniem przegrzewa się i zwiecha, a jak jest chłodzony to po 3h mimo podpięcia pod ładowarkę umiera w skutek wyczerpania baterii Big Grin Więc nie wyobrażam sobie N300 w telefonie i pod obciążaniem ... pobór napięcia samego modułu wifi wynosiłby powyżej 1A
Odpowiedz
Jest dokładnie tak jak mówisz. Smile

To że n-150 ma określony transfer na poziomie 150Mb/s to nie znaczy, że tyle daje.
Wszystkie maksymalne transfery standardów są wartościami poniekąd teoretycznymi i laboratoryjnymi - tak jak w g nigdy nie osiągniesz praktycznego 54Mb/s (max. 20-25) tak i w n-Lite nigdy nie otrzymasz 150Mb/s z routera (może 50).
Co więcej... Ta "wariacja" potrzebuje do prawidłowego działania dużo większej mocy niż inne odmiany. A to z tego powodu, że wykorzystuje pasmo pseudo-g o podwojonej szerokości. Smile
<p><br></p>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości