W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z instalacją androida na i8000

Problem z instalacją Androida na I8000
podczas instalacji wyskakuje mi "can't find ext2.tar.gz on my storage".
próbowałem wielu kombinacji najpierw wszystko na moja pamieć. z katalogu o2beta odpalam hareta i caly czas ten wpis probowałem wszytsko na karte pamieci i znowu to samo
probowałem edytowac startup.txt ale za bardzo nie wiem na co mialbym zmnienic root=/dev/mmcblk1p2 i czy to jest prawidłowe

1)czy ktoś mógłby podać dokładnie jakie pliki gdzie wgrać
2) rozumiem ze wgrywam normalnie bez żadnego katalogu
3) zastawiam się tez czy nie ma znaczenia ze pisze "on my storage" a ja mam system wm pl i tam jest moja pamieć
Odpowiedz
zakładając, że ściągnałeś jakaś paczkę z tematów tutejszych, zakładając, że nie jest to wersja iso, to w archwum powinieneś mieć taką strukturę:
Kod:
o2beta <KATALOG>
ext2.tar.gz lub ext4.tar.gz <Plik archwum z androidem>
haret.exe <aplikacja>
zImage <plik obrazu>
default.txt lub startup.txt <plik z listą poleceń dla hareta>

KATALOG o2beta zawiera:
haret.exe
sd.cpio.gz
default.txt lub startup.txt
zImage
w zależności jaką wersję ściągnąłeś będą takie nazwy jak powyżej. Po rozpakowaniu ściągniętej paczki, nic więcej już nie rozpakowywujesz. pliki tar.gz zostawiasz tak jak są i niczym nawet nie otwieraj, bo możesz uszkodzić archwium.

całośc wrzucasz na moją pamięć omnii luzem, jak oryginalnie w paczkce było, ale dla jasności napiszę - na moja pamięć w telefonie ma się znajdować:
o2beta <katalog>
ext2.tar.gz / ext4.tar.gz
zImage
default.txt / startup.txt

w telefonie wchodzisz do mojej pamieci, nastepnie do katalogu o2beta i odpalasz haret.exe (nic nie edytujesz), instalator powinien wydzielić z cześci karty SD partycję dla androida i tam zainstalować system plików. Partycji tej nie będziesz widział z windowsa mobile, a paoajemnosc karty się zmniejszy po prostu.
Teretycznie w zależności, jak Twój sprzęt się indentyfikuje, tak edytowany powinien być plik startup.txt lub default.txt (ten luzem, nie w katalogu o2beta), ale zakładam, że nie grzebałeś w partycjach karty, więc w ogóle nie powinieneś go edytować, jeśli instalujesz na karcie pamięci, czylai tak jak dev przykazał.
linijka powinna wyglądać tak:
Set CMDLINE "rootdelay=2 root=/dev/mmcblk1p2 init=/init"
blk1 - oznacza kartę.
p2 - partycję 2. (druga to świeżo utworzone ext dla androida, a pierwsza to fat, który był wcześniej i tak musi zostać, ponieważ widows na pamięciach flash, widzi tylko pierwszą partycję, a inaczej będzie chciał formatować nośnik)

Generalnie instalacja andka, jest dośc "łopatologiczna" schody zaczynają sie później Smile

poczytaj te tematy - tu masz i wersje andków i procedury instalcji:

Kod:
http://www.modaco.pl/Thread-BarVa-2-0-Froyo-2-2-2
http://www.modaco.pl/Thread-Android-2-2-2-Froyo-XTeK-mod3
http://www.modaco.pl/Thread-Android-2-1-Eclair-XTeK-mod10-Vader
http://www.modaco.pl/Thread-i8000-android-FAQ-update-03-03
http://www.modaco.pl/Thread-Problem-z-instalacją-Androida-i8000
http://pdaclub.pl/forum/omnia-lite-omnia-2-i-omnia-pro/android-dla-omnii-2/
http://jerrytech2468.blogspot.com/2011/04/how-to-install-android-22-on-i8000-my.html
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12993079&postcount=2

powodzenia.

P.S.
Ponieważ zrobiła się dla mnie to całkiem fajna zabwa, w modyfikowanie mobilnej dystrybucji unixa zwanej androidem, bardzo możliwe, że zrobie własną kompilację.
Odpowiedz
dzieki wszystko działa Smile
Odpowiedz
(06-05-2011, 05:58 PM)T_Send napisał(a): P.S.
Ponieważ zrobiła się dla mnie to całkiem fajna zabwa, w modyfikowanie mobilnej dystrybucji unixa zwanej androidem, bardzo możliwe, że zrobie własną kompilację.

Nie obraź się, ale nie zrobisz własnej kompilacji, ale po prostu przepakujesz dodając/usuwając/modyfikując pliki ;-)
Poza tym to nie odmiana unix'a a linux'a (Android)i to zmodyfikowana bardzo mocno ;-)
Odpowiedz
(06-05-2011, 08:11 PM)voyteckst napisał(a):
(06-05-2011, 05:58 PM)T_Send napisał(a): P.S.

Nie obraź się, ale nie zrobisz własnej kompilacji, ale po prostu przepakujesz dodając/usuwając/modyfikując pliki ;-)
Poza tym to nie odmiana unix'a a linux'a (Android)i to zmodyfikowana bardzo mocno ;-)

A dlaczego nie, może ma na tyle wiedzy?Wink
.

Odpowiedz
(06-05-2011, 08:11 PM)voyteckst napisał(a): Nie obraź się, ale nie zrobisz własnej kompilacji, ale po prostu przepakujesz dodając/usuwając/modyfikując pliki ;-)

Nie no, absolutnie się nie obrażam, bo wypisujesz głupoty Smile.
Dodając/usuwając/zmieniając pliki stworzyłbym własną modyfikację/kompilację. Ale nie bawmy się w gry słowne. I tak już jestem na etapie kompilacji jądra.
BSD, Solaris, Linux, itp., m.in Android, to wszystko systemy unixowe, a Wikipedia to nie fundamentalne źródło informacji, bo często są błędy/braki/niedopowiedzenia.
Nie staraj się być mądrzejszy niż jesteś, bo w efekcie zamiast zabłysnać, dałeś plamę.

Jak wypuszczę dwa releasy, dla pamięci wew. i dla karty, to udosptępnię publicznie.
Odpowiedz
(06-07-2011, 07:36 PM)T_Send napisał(a):
(06-05-2011, 08:11 PM)voyteckst napisał(a): Nie obraź się, ale nie zrobisz własnej kompilacji, ale po prostu przepakujesz dodając/usuwając/modyfikując pliki ;-)

Nie no, absolutnie się nie obrażam, bo wypisujesz głupoty Smile.
Dodając/usuwając/zmieniając pliki stworzyłbym własną modyfikację/kompilację. Ale nie bawmy się w gry słowne. I tak już jestem na etapie kompilacji jądra.
BSD, Solaris, Linux, itp., m.in Android, to wszystko systemy unixowe, a Wikipedia to nie fundamentalne źródło informacji, bo często są błędy/braki/niedopowiedzenia.
Nie staraj się być mądrzejszy niż jesteś, bo w efekcie zamiast zabłysnać, dałeś plamę.

Jak wypuszczę dwa releasy, dla pamięci wew. i dla karty, to udosptępnię publicznie.

Kolego, mnie chodziło o kompilację ANDROIDA, a nie kernela (to akurat nie jest trudne - pierwszy link z google ;-) ). A jakbyś nie wiedział, to chyba wszystkie kernele stosowane tutaj (włącznie z oficjalną betą froyo z o2droid), to z kolei moje kompilacje.

A co do mądrości, to popracuj sobie na prawdziwym Unix/Solaris/BSD i na linux i porównaj co bardziej przypomina android ;-)

Off-Topic end.
Odpowiedz
(06-05-2011, 05:17 PM)monsaco napisał(a): podczas instalacji wyskakuje mi "can't find ext2.tar.gz on my storage".
próbowałem wielu kombinacji najpierw wszystko na moja pamieć. z katalogu o2beta odpalam hareta i caly czas ten wpis probowałem wszytsko na karte pamieci i znowu to samo
probowałem edytowac startup.txt ale za bardzo nie wiem na co mialbym zmnienic root=/dev/mmcblk1p2 i czy to jest prawidłowe

3) zastawiam się tez czy nie ma znaczenia ze pisze "on my storage" a ja mam system wm pl i tam jest moja pamieć

Możliwe że to przez polskie ogonki w nazwie.
.

Odpowiedz
(06-08-2011, 06:25 PM)XTeK1 napisał(a):
(06-05-2011, 05:17 PM)monsaco napisał(a): podczas instalacji wyskakuje mi "can't find ext2.tar.gz on my storage".

Możliwe że to przez polskie ogonki w nazwie.

Może tak być. Kojarzę taki problem z przygotowywania instalatora, że parted się wywalał na takiej labelce...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości