W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
omnia i8000 gubi zasięg nawet po zmianie romu

Omnia I8000 gubi zasięg nawet po zmianie ROMu
Witam ostatnio zakupiłem omnie I8000 z ogłoszenia, była ona nabyta w salonie orange.
Przeszukałem różne fora na ten temat ale albo taki problem nie występuje, albo wystarczy zmiana ROMu, otóż u mnie to nie pomaga oto romy które wgrywałem:
WM6.1, I8000XXJJ1, I8000NXXJH2, I8000NXXJF5, I8000NXXJD1, I8000XXJA3 I8000XXJA5, I8000NXXJD8, I8000NXXJD9, I8000NXXJD7, I8000NXXJB3, I8000NXXIL2, I8000NXXIK5, I8000NXXIJ9
oraz ROMy od secany
I8000NXXIJ9, I8000NXXIK5, I8000NXXIL2, I8000NXXIL5

Co dziwnego to na ROMach tych pierwszych które podałem chwile po uruchomieniu omni zaraz gubi zasieg czasem sie pojawia ale żadko, a od secany wiekszość czasu jest zasieg tylko czasem go gubi-ale jest to uciązliwe.
Dodam jeszcze że podczas rozmowy nie rozłącza połączenia i niestety nie mam do niej gwarancji wiec naprawa w salonie odpada.
Zmieniałem już jego ustawienia nic to nie pomaga.
Kto pomoże?
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
wyłączałeś 3G ? Możesz mieć też uszkodzoną karte SIM, sprawdz na innej... wykluczysz te 2 rzeczy to juz pozostanie kwestia telefonu
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Na innych kartach SIM jest to samo. 3G też wyłączałem bez rezultatu ikona zasięgu jest z wykrzyknikiem.
Obecnie na tych ROMach od secany jest tak że telefon gubi zasięg na 30-60min a później przez 1-2godziny jest pełny.
to wygląda na uszk telefon... nic nie zrobisz, jesli tak jest od kąd kupiłeś zgłoś sie do sprzedającego

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
to w takim razie urządzenie już zawsze będzie miało taką wadę z zasięgiem?
A gdybym go zaniósł do serwisu samsung-a to czy oni coś takiego naprawią?czy się w ogóle opłaca go naprawiać jakie były by to koszta?
bedzie mialo taka wade puki nie zostanie naprawiona Smile a to moze byc nieoplacalne

(05-16-2011, 04:40 PM)v122 napisał(a): to w takim razie urządzenie już zawsze będzie miało taką wadę z zasięgiem?
A gdybym go zaniósł do serwisu samsung-a to czy oni coś takiego naprawią?czy się w ogóle opłaca go naprawiać jakie były by to koszta?

Nie wiadomo co się zepsuło. Nikt ci tego nie powie niestety.
Możesz spróbować, naprawią na pewno tylko kwestia pieniędzy.
.

Odpowiedz Firefox Windows Vista
idź do dobrego komisu/serwisu i niech najpierw spróbują zrobić strojenie przez RFKę ... jak się uda będzie mały koszt i zero wymiany części, jak się nie uda do wymiany masz moduł antenowy,wzmacniasz GSM ... czasem wystarczy tylko odgięcie blaszek łączących moduł antenowy do płyty głównej.

a zdejmij klapkę baterii i ściśnij telefon u góry, zobacz czy wtedy czasem nie złapie lepszego zasięgu.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Phenom w zasadzie nie robi sie czegos takiego jak strojenie radiówki Wink to że czasem autoryzowane tak piszą w raportach to nic nie znaczy Big Grin co najwyżej mogą wavetekiem zrobic test, ale takiego sprzętu nie ma żaden pseudo komis tylko właśnie autoryzowane i to w zasadzie tylko te większe.

predzej bym stawiał właśnie na odgięte blaszki od anteny lub rozłączona złączka z anteny z pcb (nie pamietam jak to jest rozwiazane w o2, trzeba by zerknac w serwisówkę albo rozkręcic telefon) po glebie Smile

ja właśnie pracuje w autoryzowanym ale Nokii i mamy wszelkie sprzęty, w zasadzie testy zasięgowe wykazały by wszystko. Zawsze można wysłać telefon do autoryzowanego serwisu na kosztorys naprawy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości