W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
wm6 5 23152 plk garius m2d2ip 2

[WM6.5][23152][PLK] Garius_23152_M2D2IP_2.0
Bulid: 23152 (AKU 5.3.12)
Typ Custom ROMu: M2D2
PagePool: 8

ROM modyfikowany
wgrywasz do urządzenia na własną odpowiedzialność!

Rom w tonacji BLACK oparty na JNF M2D LeoCHT (thx JNFoundation) i skinie BlackFroyo (thx ssi42),
dzięki czemu mamy inny niż standardowy w M2D2 układ oraz dostęp do większej ilości skrótów w zakładce Home niż standardowo.
Kilka rzeczy zaczerpnąłem z innych produkcji, kilka rzeczy moich, kilka poprawionych wg mojego uznania (grafika, tłumaczenia).

[Obrazek: 25oxfnq.png]

Proces instalacji:
Po instalacji urządzenie zresetuje się, następnie pojawi się okienko ustawienia godziny i daty,
kolejna czynność to okienko instalowania plików (XDA_UC) i to wszystko.
Po wgraniu romu wykonać HR.

Usunąłem z romu:
FlashLite,
Widgety WM,
Marketplace,
Microsoft My Phone,
Gry,
Niektóre dzwonki,
Przykładową muzykę,
Transcriber,
Wprowadzenie do Windows Mobile,
Standardowe tematy Today,
…trudno spamiętać co jeszcze.

Dodałem do romu:
UC_NET_0.9.4.4PL
(oparty na XDA_UC Noonski’ego,
program instaluje się w pamięci masowej, w lokalizacji
My Storage\Program Files\UC_NET; nie będę opisywał
sposobu działania (Google Smile), wg mnie rzecz
niezbędna dla dłubaczy i eksperymentatorów),
iPhoneToday
(ustawione dwie strony – po 8 aplikacji każda,
dodatkowo pierwsza ikonka pokazuje info o wolnej pamięci w MB),
TodayClock
(domyślnie ustawiony standardowo na wywoływanie zegara i alarmów;
za pomocą odpowiednich wpisów w pliku "todayclock.txt" możemy
przypisać do obszaru zegara ew. uruchamianie dodatkowych aplikacji,
np. klikając w obszar godziny uruchamia się zegar i alarmy,
klikając w obszar minut - inna aplikacja),
Manager zadań XDA
(z RegEditem i masą innych przydatnych narzędzi wewnątrz),
OperaMini,
Youtube,
Facebook,
Kalendarz z Omnii Lite,
Kontakty i historia połączeń z Omnii Lite,
Auto Call Recorder,
Wybór dialera + 2 dialery (black mini lite dialer i garius black dialer),
Klawiatura EzInput,
Kalkulator HTC,
Aparat Black (pako777),
Radio FM Black
.NET CF 3.5,
XTra-GPS,
MortScript,
XDA_UC (autoinstalator programów po HR),
WOW HD,
HTCEmu,
Touch Response – ustawienia wibracji podczas dotyku,
Oxios CloseApps – uwalnianie pamięci,
Oxios Hibernate - uwalnianie pamięci,
Showcase,
Sound Tester,
Front Camera,
SDKCerts,
Favorite Hackings,
Favorite Settings,
Microsoft Office Mobile 2010,
Dial-Up Enabler/Disabler,
OBEX Inbox,
JBlend (Java),
PimBackup,
SPB AltTab,
Mocha FTP Serwer (dostęp do telefonu z poziomu PC po WIFI),
BlackFroyo LockScene (z niewielkim retuszem),
Black Themes,
Bateria 1%

Dodatkowo:
M2D2 ProgramListLauncher (JN Foundation)
poprawiona lista programów w zakładce programy,
Manila Home Weather Updater (JN Foundation)
dzięki niemu mamy te same dane w zakładce Pogoda i Home, domyślnie jest wyłączony.
Aktywacja ikonką załączoną w iPhoneToday.
Wyłączanie: reset lub poprzez Manager zadań XDA --- Process --- przytrzymać jnfManilaHomeWeather.exe --- Terminate --- Kill lub
http://www.modaco.pl/showthread.php?tid=...4#pid21414
Uaktywniłem opcję ‘Słaba bateria’ w dźwiękach i powiadomieniach (FRANQ_23_PL).
W WMP jest druga skórka w klimacie romu.
Wyłączyłem startową kalibrację ekranu.
Poprawiłem kalibrację ekranu.
Podmieniłem startowe ekrany i dźwięk.
Podłubałem nieco w rejestrze.

Rom ukończony 30.03.2011
Garius_23152_M2D2IP_2.0.exe

Świerze linki:

Kod:
http://www.modaco.pl/Thread-WM6-5-23152-PLK-Garius-23152-M2D2IP-2-0?pid=42390#pid42390

Jeśli ktoś jest zainteresowany tym romem i pozostałymi moimi produkcjami
to znajdzie wszystko w jednym archiwum.
Hasło do archiwów z poszczególnymi romami takie jak na forum czyli: modaco.pl
Kod:
http://www.failai.lt/bfom503pf0ek
Odpowiedz Firefox Windows Vista
Wygląda bardzo apetycznie. Wieczorem po testuje. Mógłbyś wrzucić instalkę S2U2 wraz ze wszystkimi swoimi ustawieniami z poprzedniego ROMu ? Lub chociaż plik konfiguracyjny. Bo bardzo fajnie Ci to wyszło poprzednio.
Mam jeszcze pytanie: można jakoś edytować programy z zakładki Operator?

Po wgraniu ROMu pojawia mi się komunikat Could't unzip"\Windows\UC_NET.zip to"My Storage\Program Files\UC_NET .....
Przez to nie mogę uruchomić tej aplikacji bo jej nie ma. Co robię źle? Wy nie macie tego problemu

"todayclock.txt" chodzi o plik znajdujący się w katalogu windows? Nie pozwala mi zapisać zmian po zakończeniu edycji.
Odpowiedz Firefox Windows 7
(04-02-2011, 05:12 PM)screamman napisał(a): "todayclock.txt" chodzi o plik znajdujący się w katalogu windows? Nie pozwala mi zapisać zmian po zakończeniu edycji.

Ścieżka do pliku
Program Files\TodayClock\todayclock.txt

(04-02-2011, 05:12 PM)screamman napisał(a): Mógłbyś wrzucić instalkę S2U2 wraz ze wszystkimi swoimi ustawieniami z poprzedniego ROMu ? Lub chociaż plik konfiguracyjny

Plik z ustawieniami s2u2 wrzucę do wątku [WM6.5][29017][PLK] Garius_M2D2_1.0

(04-02-2011, 05:12 PM)screamman napisał(a): Po wgraniu ROMu pojawia mi się komunikat Could't unzip"\Windows\UC_NET.zip to"My Storage\Program Files\UC_NET .....
Przez to nie mogę uruchomić tej aplikacji bo jej nie ma. Co robię źle? Wy nie macie tego problemu

Trudno mi powiedzieć w czym problem, ja wgrywałem ten rom wiele razy i wszystko było ok

(04-02-2011, 05:12 PM)screamman napisał(a): można jakoś edytować programy z zakładki Operator?

Jeśli pytasz o to czy można podmienić jakiś program w zakł. operator, to odp. brzmi można. Służy do tego właśnie program uc_net, za pomocą którego wrzucasz do rejestru odpowiednio zmienione wpisy, nowe ikonki itd.

Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Witam wlasnie wgrałem ten rom lecz niewiem dlaczego ale mam roznice w pamieci np
Program :
Razem 97.24 MB
Używ. 54.34 MB
Wolne 42.90 MB

przechow.

Razem 146.07 MB
Używ. 18.45 MB
Wolne 127.62 MB

Oczywiscie mam wlaczony IPhone Today
tak jak na screenach lecz czemu sa te roznice w pamieci
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
(04-03-2011, 11:01 AM)sek800i napisał(a): Witam wlasnie wgrałem ten rom lecz niewiem dlaczego ale mam roznice w pamieci np
Program :
Razem 97.24 MB
Używ. 54.34 MB
Wolne 42.90 MB

przechow.

Razem 146.07 MB
Używ. 18.45 MB
Wolne 127.62 MB

Oczywiscie mam wlaczony IPhone Today
tak jak na screenach lecz czemu sa te roznice w pamieci

Sorry, omyłkowo zamieściłem zdjęcie z testów 6 pagepool stąd te różnice. Zdjęcie już poprawione
Podpowiem jedną z podstawowych zasad tworzenia oprogramowania.
Jako, że oko ludzkie jest w stanie ogarnąć z sensem około 7-miu (+-2) obiektów na raz, przy tworzeniu oprogramowania nie należy umieszczać w jednym oknie aplikacji (które ma być interakcyjne z użytkownikiem) więcej niż 9 obiektów.
Jeśli dana funkcjonalność aplikacji wymaga więcej niż 9 obiektów komunikacji z użytkownikiem, funkcje grupuje się i wywołuje je osobno (np. w popup'ach lub osobnych oknach).

Może warto się nad tym zastanowić, bo jak dla mnie za dużo jest elementów na głównym ekranie i nic nie można znaleźć - trzeba się nauczyć na pamięć, gdzie co jest.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
(04-03-2011, 08:29 PM)ochkarol napisał(a): ... jak dla mnie za dużo jest elementów na głównym ekranie i nic nie można znaleźć - trzeba się nauczyć na pamięć, gdzie co jest.

No, trzebaBig Grin
Albo poustawiaj sobie apl. wg swojego uznania.
Ja przesiadam się na O2 ale tak chciałem podzielić się wrażeniami ze screenów. Wink
W swojej O1 już nie będę grzebał, bo i tak wrzucę przed sprzedażą rom oryginalny.
Pozdrawiam

. : Uszczęśliwić kobietę nie jest trudno - o wiele trudniej jest samemu przy tym pozostać szczęśliwym : .
Odpowiedz Internet Explorer Windows XP/2003
Mi pasuje taka ilość ikon. Górna połowa jest częścią informacyjną: pogoda, zegar, nieodebrane połączenia. Więc nie ma co się tam uczyć na pamięć. Jedynie Ikonki z powiadomieniem dałbym w jakimś kolorze który ładnie by kontrastował z czernią tak aby na pierwszy rzut oka było widać nieodebrane połączenia.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Rozwiązałem ostatecznie problem związany z odświeżaniem strony Home podczas używania weather updater. Dla tych, którzy korzystają z tej opcji przygotowałem caba, który włącza/wyłącza proces z poziomu strony Home. Nie trzeba już się bawić w "ubijanie" procesu z poziomu task managera.
Po zainstalowaniu poniższego pliku wystarczy kliknąć w pola zegaea jak na screenie, aby włączyć/wyłączyć omawiany proces w dowolnym momencie.

[Obrazek: 5k4z7c.png]

Klik w pole z godziną to standardowo zegar i alarmy
Klik w pole z pierwszą cyfrą minuty to włączanie procesu
Klik w pole z drugą cyfrą minuty to wyłączanie procesu.

Jest to oczywiście gadżet, ale dzięki niemu dane z pogodą na stronie głównej będą dokładnie takie same, jak ze strony Pogoda

Załączone pliki
.cab   jn weatheronoff.cab (Rozmiar: 2.67 KB / Pobrań: 85)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości