W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
virualna maszyna a wgrywanie rom radiorom

Virualna maszyna a wgrywanie rom/radiorom
Witajcie
po lekturze forum mam zamiar zabrać się do wgrywania romu do mojej omni.
Mam tylko lapka z win7 64bit

Mam tez zainstalowany MindowsMX 8 ale na maszynie wirtualnej postawionej za pomocą virtualbox
i dochodze do sedna
czy wgrywanie jest bezpieczniejsze na takim XP-ku od zabawy na win7 64bit.
Zastanawiam się czy to faktycznie "prawdziwy" xp czy jaiś udawany a nadal to system 64bit.
Wolę dopytać, bo może ktoś już robił omnie na virtualnym sprzęcie

Kiluk
Odpowiedz Firefox Windows 7
Odkąd stałem się szczęśliwym posiadaczem lapka z Win7 x64 odtąd romuję tylko przez maszynę wirtualną (VMware).
Ludziska gadają, że romowanie jako takie można zrobić na x64 i bez VM (RadioROMowania już NIE) ale ja i tak wolę przez VM.

Co do Twojego pytania... W maszynie wirtualnej będzie taki system jaki w niej zainstalujesz. Zapodasz XP x86 to będzie XP x86, zapodasz x64 to będzie x64. System w maszynie nie ma nic wspólnego z tym co masz na lapie. Wirtualna maszyna tworzy Ci w Twoim systemie zupełnie osobny "drugi komputer" rządzący się własnymi prawami. To co napisałem to duże uproszczenie, ale zasadę oddaje.

Reasumując... Nic złego nie powinno Cię spotkać podczas romowania via VM, wręcz przeciwnie - mając XP na VM pozbywasz się wielu potencjalnych problemów z Win7 x64... jakieś udziwnienia podczas instalacji sterów, jakieś "diskonekty" podczas romowania i takie tam pieprzoty... Generalnie romujesz jak na XP, włącznie ze zmianą RadioROMu. Big Grin

Odpowiedz Opera Windows 7
Ja mam nieco inne pytanie. Również mam lapka z Win7 ( x86 PRO) i próbowałem zmieniać Rom za pomocą wirtualnej maszyny ( Windows Virtual PC ), a ponieważ mam legela bez problemu działa u mnie Xp Mode.
Wszystko ładnie pięknie tylko mam problem z USB tzn. w trybie Xp Mode trzeba manualnie dołączać urządzenie USB (tak to mniej więcej wygląda [Obrazek: wsijnhp9bc3.jpg]) i niestety nie potrafię zmienić Romu za pomocą pliku exe.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda połączenie urządzenia USB w programie którego używacie (VMware)?
Odpowiedz Firefox Windows 7
Po co wam virtualna maszyna skoro mozna zrobic wszystko na win 7 za pomoca grand prixa? Wystarczy pobrac sterowniki, i program dla win 7 (odpowiednik active sync) i dzialac, ja juz to rozgryzlem, tez sie bawilem w WM i nic mi z tego nie wychodzilo, takze tylko tracice sznas bo mozna zrobic to na dwoim progsie.
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
(02-15-2011, 04:02 PM)omnia rlz napisał(a): Po co wam virtualna maszyna skoro mozna zrobic wszystko na win 7 za pomoca grand prixa?

Jeśli kolega nie doczytał pierwszego posta to przypomnę:
(02-12-2011, 12:14 PM)Kiluk napisał(a): win7 64bit
... a teraz niech kolega zmieni na tym RadioROM. Powodzenia.

Jeśli kolega nie doczytał mojego postu to przypomnę:
(02-12-2011, 04:13 PM)Wall-E napisał(a): Ludziska gadają, że romowanie jako takie można zrobić na x64 i bez VM [...] ale ja i tak wolę przez VM.
Czyli nikt nikogo do używania VM nie zmusza. Wyraziłem swoja opinię na ten temat i tyle. Ja wolę VM na x64 i ja wolę. Amen. Poza tym nie widzę tu żadnej "straty czasu" - romuje się tyle samo czasu co na normalnym systemie.

Generalnie nie rozumiem tej paniki i strachu przed VM... Po kilkuset romowaniach przez VM uważam, że wiem co mówię... Choć mogę się mylić Tongue
A to, że koledze "nic nie wychodziło" na VM to już inna bajka. Ja bym sugerował przeczytać najpierw manual do używanej VM - zaręczam, że po tym wszystko będzie wychodziło. Gwarantuję, że na VM nawet działający ROM można złożyć od początku do końca.

(02-15-2011, 09:54 AM)tfk83 napisał(a): Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda połączenie urządzenia USB w programie którego używacie (VMware)?

W VMWare Workstation podłączenie urządzenia następuje automatycznie, podobnie jak w normalnym systemie. Oczywiście zależy to od przeklikanych opcji w programie, ale to już jest w kwestii użytkownika by maszyna reagowała tak jak normalny system.

Odpowiedz Opera Windows XP/2003
VMware Workstation - robiłem już tak multum ROM'ów i nie miałem problemu.
Poza tym nie do końca można interpretować to w taki sposób, iż system XP zainstalowany na Virtual'u jest do zabawy...
Jest to w pełni działający system...
Nie ma czegoś takiego jak okrojone funkcje czy nie uruchamiające się usługi (services.msc)

Spokojnie można wgrywać ROM do I900 przez USB.

Co do wykrywania przez USB to po pierwszym zsynchronizowaniu VMware będzie pamiętał ustawienia do momentu odłączenia kabla z portu USB w komputerze.
(czyli jak nastąpi reboot OMNI to spokojnie VMware pociągnie go dalej - nie trzeba będzie dawać ponownie "connect".

Na "Virtualach" działam odkąd pamiętam, przydaje się mieć kilka dystrybucji Linux'a i obok XP w jednej stajni.
Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania dot. w/w tematu z dziedziny "Virtual" to z pewnością udzielę stosownej informacji na PW jako informatyk Smile
Jeśli jesteś z Poznania, a boisz się wgrać ROM to mogę zaprezentować osobiście jak to działa Smile

Pzdr
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości