[-]
Reklama

Ankieta: Co sądzisz o "używalności" androida na omni 2
właśnie zapomniałem co to wm
10.92%
13 10.92%
troszkę dopracują i się skuszę
63.03%
75 63.03%
raczej jako ciekawostka
18.49%
22 18.49%
WM 4EVER!!!
7.56%
9 7.56%
co to Android ?!
0%
0 0%
Razem 119 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
android na o2 beta wątek informacyjny

Android na O2 Beta - wątek informacyjny
Beta działa całkiem nieźle. Natomiast brakuje jednak tych driver'ów 2d/3d - mozę ściągnięcie ich ze źródeł i6500 pomoże?
Z działających PODPIĘTYCH rzeczy w androidzie (niektóre są przetestowane niskopoziomowo, ale jeszcze nie dorobione w samym androidzie):
- telefon
- gps
- radio
- wifi
- market
Opera Windows 7
pozwoliłem sobie podzielić temat.... o Becie pisać tylko i wyłącznie tu... w starym temacie jest niezły burdel Big Grin

ok a więc tak...
- aby to działało (sprawdzane na wersji 1GB) musiałem sformatować kartę... bez tego nie chciało współpracować Smile

- po pierwszym odpaleniu mialem zwis na logo ANDROID... bateria out/in i po ponownym starcie odpalił sie andro... Smile

- na telefon można dzwonić (nawet nie ma opoznienia w wykrywaniu numeru jak w WM!), ale z telefonu nie moge dzwonic (po kliknieciu zielonej sluchawki wywala aplikacje w kosmos),

- brak PL w tej wersji...

- lubi sie zawiesic Smile

- Działa WI-FI
S9+ || ROM: Stock 8.0

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Firefox Windows XP/2003
(01-18-2011, 10:13 AM)Ryrzy napisał(a): pozwoliłem sobie podzielić temat.... o Becie pisać tylko i wyłącznie tu... w starym temacie jest niezły burdel Big Grin

ok a więc tak...
- aby to działało (sprawdzane na wersji 1GB) musiałem sformatować kartę... bez tego nie chciało współpracować Smile

- po pierwszym odpaleniu mialem zwis na logo ANDROID... bateria out/in i po ponownym starcie odpalił sie andro... Smile

- na telefon można dzwonić (nawet nie ma opoznienia w wykrywaniu numeru jak w WM!), ale z telefonu nie moge dzwonic (po kliknieciu zielonej sluchawki wywala aplikacje w kosmos),

- brak PL w tej wersji...

- lubi sie zawiesic Smile

- Działa WI-FI

Wywałki wynikają z braku włąsnościowych bibliotek Samsunga. Teoretycznie wystarczy zakomentować ładowanie modułu g3d w pliku init.rc

Być może ktoś niedługo udostępni biblioteki jako update ;-)

PS. Właśnie zaktualizowałem stronę główną z opisem co działa a co nie pod androidem.
Google Chrome Linux
(01-18-2011, 10:33 AM)voyteckst napisał(a): Wywałki wynikają z braku włąsnościowych bibliotek Samsunga. Teoretycznie wystarczy zakomentować ładowanie modułu g3d w pliku init.rc

Tak tak, czekamy na krótką instrukcję jak to wykonać Smile Tylko uważajcie, aby bibliotek nie wstawiać jako plików - Samsung zabronił.

Firefox Windows 7
Cytat:na telefon można dzwonić (nawet nie ma opoznienia w wykrywaniu numeru jak w WM!), ale z telefonu nie moge dzwonic (po kliknieciu zielonej sluchawki wywala aplikacje w kosmos),
u mnie tylko po pierwszym odpaleniu bety zwinęło dialer, (ale dalej dzwonił), potem było ok.
N.O.V.A. near orbit vanguard alliance - "Niskoorbitowy Sojusz Obronny"
Deus Ex Human Revolution - "Deus Ex Bunt Ludzkości"
... dalej jesteś za tłumaczeniem tytułów?
Opera Windows XP/2003
Więc tak, bez formatowania karty się nie obeszło.
Jak karta była nie sformatowana, to partycja mimo że została utworzona "prawidłowo" nie mogła zostać podmontowana.
Po formacie wszystko bez problemu.
System startuje dość długo około minuty,dwóch.
Co działa a co nie działa?
Działa:
Telefon - można dzwonić i odbierać połączenia!
SMS - wysyłanie i odbieranie!
Radio FM - działa!
Ładowanie baterii - działa
WIFI - działa

Nie działa:
Aparat
transmisja danych GPRS/edge/3G
BT

Ważne, przy pierwszym uruchomieniu warto zachować cierpliwość, dać mu uruchomić się kompletnie. Jeśli się zawiesi, przeinstalować raz jeszcze i dopiero ponownie spróbować uruchomić. W innym przypadku może nie działać prawidłowo system.
Całość chodzi na prawdę zadowalająco, zwłaszcza po wyłączeniu animacji
Firefox Windows 7
Huh kurde, udało się komuś wgrać program przy pomocy
Kod:
http://code.google.com/p/omnia2droid/wiki/InstallAppsADB
pobieram driver i xp nie chce mi go zainstalować, uporczywie twierdząc, że w lokalizacji żadnego sterownika nie ma.
N.O.V.A. near orbit vanguard alliance - "Niskoorbitowy Sojusz Obronny"
Deus Ex Human Revolution - "Deus Ex Bunt Ludzkości"
... dalej jesteś za tłumaczeniem tytułów?
Opera Windows XP/2003
(01-18-2011, 01:29 PM)Banan_312 napisał(a): Huhkurde, udało się komuś wgrać program przy pomocy
Kod:
http://code.google.com/p/omnia2droid/wiki/InstallAppsADB
pobieram driver i xp nie chce mi go zainstalować, uporczywie twierdząc, że w lokalizacji żadnego sterownika nie ma.
Ja używam adb na linuxie. Sprowadz się to tylko do jednego wpisu konfiguracyjnego w udev.
Tworzymy plik /etc/udev/rules.d/99-android.rules o zawartości:
UBSYSTEM=="usb", ATTRS{idVendor}=="04e8", SYMLINK+="android_adb", MODE="0666"
chmod a+x /etc/udev/rules.d/99-android.rules
/etc/init.d/udev restart

Oczywiście w ścieżce trzeba mieć adb, ale to już szczegół. Jakoś na Windows to nie chciało działać, a przy okazji mogłem z poziomu linuxa edytować pliki na partycji z androidem ;-)
Google Chrome Linux
Taki mały update z plikami sterowników 2D/3D cośmy z kolegą na szybko zrobili Smile
Kod:
http://www.filesonic.com/file/60103983/o2bupdate.tar.gz
Firefox Windows 7
moglby ktos wstawic filmik jak to działa? oraz czy mozna to sobie zainstalowac do codziennego uzytku telefonu?
Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości