W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
debusrom a6 standard lite dostępna 20 01 11

[ROM] DebusROM A6 Standard (Lite dostępna)[20/01/11]
DebusROM to pierwszy Polski ROM. W założeniu ma to być szybka, stabilna oraz długo wytrzymująca alternatywa. DebusROM posiada mnóstwo usprawnień oraz skupia się na eliminacji problemu ze zbyt szybkim zużywaniem baterii firmware'i XXJPY. Personalnie nie przepadam za ROM'ami, które są całkowicie odmienne od standardowych wersji, dlatego też budując ten ROM będę wyznawał jedną regułę. System ma być podobny do standardowej wersji Samsunga, głównie pod względem wyglądu. Wszelkie zmiany interfejsu będą zgodne z wizją Samsunga.

Obecne stabilne wydanie: DebusROM A6
[URL="http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10192521&postcount=2"]CHANGELOG dostępny na XDA[/URL]

Informacje do wydania: Ta wersja jest poprawionym odpowiednikiem poprzedniej A5. Poprawki dotyczą błędów instalacji aplikacji wystepujących zazwyczaj przy przechodzeniu z wipe.

POBIERANIE
Od wersji A5 bedą dostępne różne warianty do pobrania. Istnieją dwa podstawowe - Standardowa, czyli zwykła oraz Lite, czyli z mniejszą ilością aplikacji ([URL="http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10742708&postcount=87"]spójrz tutaj ,które zostały usunięte[/URL]). Pozatym dostępne są dodatkowe paczki do pobrania i zainstalowania.

DebusROM A6 Standard [URL="http://www.multiupload.com/DQNXZYT7LS"][POBIERZ][/URL]
DebusROM A6 Lite [URL="http://www.multiupload.com/937R3PHAX7"][POBIERZ][/URL]

Samsung Widgets Pack dla DebusROM [URL="http://www.multiupload.com/097Q2E7AF9"][POBIERZ][/URL]

WAŻNE: Proszę pomóżcie mi rozwijać mój ROM. Piszcie o błędach, dziwnych zachowaniach lub po prostu - jak wyglądały wasze doświadczenia z DebusROM'em (co wam się podobało, co warto zmienić).

Poza tym nie spełniłem nadal jednej obietnicy - launcher nadal nie jest spolonizowany. Męczymy się z tym już jakis czas, ale sa błędy dekompilacji i samej kompilacji. Zaprzęgłem już wiele osób w rozwiązanie tego problemu dlatego proszę o cierpliwość. Dla tych ,którzy nie mogą czekać niedługo wydana zostanie paczka ,którą zmienimy launcher na standardowy TouchWiz.

INSTALACJA

1.Pobierz plik z linku powyżej
2. Przenieś pobrany plik zip na telefon
3.Uruchom telefon w trybie recovery
4.(OPCJONALNIE) Zrób wipe systemu (Nie musisz jeśli użytkujesz ROM oparty na JPY)
5.Zainstaluj system z pliku zip
6.Uruchom ponownie
A teraz miłej zabawy z DebusROM'em Wink

INSTALACJA: DODATKOWE INFORMACJE

Pamiętaj aby zrobić backup swoich danych. Nie ponoszę odpowiedzialności za stracone dane.

DebusROM - Co w środku?

Wkrótce...

ZMIANY

Wszystkie zmiany wypisane są w CHANGELOG'u ,do którego link znajduje się powyżej
Aplikacje usunięte z wersji Lite są [URL="http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10742708&postcount=87"]TUTAJ[/URL]

SCREENSHOTY

Proszę nie patrzeć na zainstalowane aplikacje. Wiele z nich doinstalowałem już na własną rękę i nie są zawarte w DebusROM'ie. Tak samo widget nie jest zawarty, jest to widget z paczki Beautiful Widgets dostępnej w Android Market.

[Obrazek: 1.png][Obrazek: 3.png]

Na koniec - jeśli masz ochotę i umiejętności, możesz się ze mną skontaktować w sprawie współpracy Wink Każde dodatkowe ręcę się przydadzą Wink
Odpowiedz Firefox Windows 7
Ktos to testuje? i jak bateryjka mi sie zassysa.. ODIN'em mozna to wgrac?
Nie, custom rom wgrywa się przez recovery.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Dzięki bardzo za info Smile
Odpowiedz Safari Linux
Witam SDeba .Widzę że skorzystałeś z mojego zaproszenia .Rom bardzo fajny . Tylko ta standardowa blokada samsunga jest trochę mało wygodna .Jeśli można zaproponować to puzzle są wygodniejsze. A byłoby fantastycznie jakbyś w romie dał kilka do wyboru .
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
(01-12-2011, 09:37 PM)Lutek napisał(a): Witam SDeba .Widzę że skorzystałeś z mojego zaproszenia .Rom bardzo fajny . Tylko ta standardowa blokada samsunga jest trochę mało wygodna .Jeśli można zaproponować to puzzle są wygodniejsze. A byłoby fantastycznie jakbyś w romie dał kilka do wyboru .

Wersja A5 będzie zawierała pierwsze zmiany dot. wyglądu (ale cały czas będzie dostępna też stockowa wersja). Co do lockscreenów nie wiem czy już w A5, ale docelowo będa do wyboru Wink
Odpowiedz Google Chrome Windows 7
Również mam ten ROM wgrany bardzo fajnySmiletop nie pozostaje nam jak tylko czekać na a5 Smile

EDIT@ zanim poszedlem spac mialem 27% baterii wstalem rano mialem juz 9%, co chcialem to normalne ze tak dlugo swieca sie klawisze funkcyjne?? na stockowym JPY tak nie mialem bodajze, chyba ze one sygnalizuja jakies wydarzenia, nie odczytany sms czy cos tam? laduje do pelna i beda testy od 100% pozdrawiam Smile aaa i jeszcze jedno pytanie do kucharza warto zaktualizoawac kernel??
Tak szybki drain baterii MUSI być spowodowany jakąs twoją aplikacją lub ustawieniem, to nei wina ROMu. A swiecenie sie klawiszy to BLN (BackLight Notification). Jeśli dostaniesz sms, maila czy jakąkolwiek notyfikacje zapalają się klawisze sprzętowe. Aby wyłączyć należy wejść w Recovery, potem SpeedMOD Tweaks i dalej BLN a tam wyłączyć tę opcję. Kernela nie warto aktualizować bo w każdej następnej wersji ja go aktualizuje do najlepiej działającej wersji. Wink

PS. Masz czasem włączoną aplikację e-mail na automatyczne ściąganie poczty?
Zauważyłem że po otrzymaniu SMS gdy nie przeczytamy wiadomości to palą się klawisze dotykowe.Smile Szkoda że tak nie jest po nieodebranym połączeniu ,bo to fajny bajer (użyteczny)
ps. Dograłem Go Launchera i nawet fajnie się sprawuje, To może w A5 ?Smile
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Juz pisalem o klawiszach do Artii'ego...

Niestety, DebusROM bedzie dzialal w oparciu o obecny launcher, tylko ,że będzie on wreszcie spolonizowany.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości