W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ile da się zrobić bez wymiany romu

Ile da się zrobić bez wymiany romu.
Witam.
Nie wymienię romu w Omnii. Z wymianą mam masę problemów (sterownik nie chce się zainstalować, virtual PC nie działa itp...mam win7 x64) Sprzedam ten telefon z fabrycznym romem, chyba, że znajdę inny sposób na zmianę systemu.
chcę w telefonie zmienić kilka rzeczy.
1. Budzik. Standardowy budzik daje wybór tylko systemowych dźwięków, nie potrafi grać cicho i automatycznie włącza drzemkę, gdy go zbyt szybko wyłączę. (a tej drzemki nie da się wyłączyć) Czyli zawsze głośno i po kilka razy, porażka.
Potrzebuje aplikacji z lepszym budzikiem, w której ustawię dźwięk mp3, cichutko, bez drzemki.
2. Zmiana odblokowania klawiatury lub założenie hasła przy odblokowywaniu. Odblokowywanie czerwoną słuchawką powoduje, że fon odblokowuje się sam.
3. Wyłączenie bocznych przycisków podczas blokady telefonu. Najlepiej wyłączenie ich na stałe.
4. Osobna głośność do dzwonka, smsa, słuchawki, budzika, klawiszy itp. Wyłączając dźwięk klawiszy wyciszam również dźwięk smsa. A gdy telefon mam w kieszeni, miesza się wszystko, ponieważ boczne przyciski nie są zablokowane.
4. Słownik do SMS pokazujący tylko pasujące słowa.

Czy da się poprawić te rzeczy bez wymiany romu?

Omnia utwierdziła mnie w przekonaniu, że od napisu Samsung powinienem trzymać się z daleka. Błędów posiada znacznie więcej np w operze nie zaloguję się nigdzie, bo klikając w hasło mam do dyspozycji tylko cyfry. Za miesiąc wrócę do PL, to kupię jakąś starą sprawdzoną nokię. Póki co, chcę, żeby Omnia w miarę możliwości posiadała te najbardziej podstawowe opcje.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Wydaje mi się że większość jak nie wszystkie Twoje problemy wynikają z nieznajomości specyfiki systemu Windows i przyzwyczajenia do "zwykłych" telefonów. Niestandardowy rom na pewno ułatwi korzystanie z Omnii ale nie wiem czy zmieni Twoje przyzwyczajenia.

Budzik, jeden z najlepszych to G-Alarm.

Blokada, polecam S2U2, ma wiele opcji, w tym blokadę na hasło. Oczywiście standardowo też jest możliwość ustawienia hasła, patrz w ustawieniach.

Przyciski boczne, należy zmienić ustawienie budzenia wyłącznie na górny klawisz lub klawisze przednie.

Punkt 4 wynika ze specyfiki systemu. Dziwi mnie tylko to że nie blokują Ci się klawisze głośności.

Słownik, no cóż, jak to słownik, ja wogóle nie używam bo nie jestem zachwycony jego działaniem. Pierwszy dobry słownik jest moim zdaniem dopiero na Androidzie.

Na koniec, celowo nie napisałem gdzie znaleźć poszczególne ustawienia z prozaicznej przyczyny, jeśli masz standardowy rom to wszystko znajdziesz w instrukcji.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Czyli co nie masz kolegów którzy mają system xp na kompie podejdź do nich na pewno ci udostępnią na 1godz kompa i masz zrobione a przy okazji sami czegoś sie na uczą.Lub na drugiej partycji zainstaluj sobie na tą chwile XP.
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
hmm...z tego co Cię zrozumiałem to tak:
1) G-Alarm powinien Cię zadowolić.
2) S2U2 też powinno opędzić i powinieneś być zadowolony
3) patrz pkt2. przy tej blokadzie zablokujesz też i boczne klawisze o ile odpowiednio ustawisz program.
4) niestety aż tak tego nie rozdzielisz. ale możesz wyłączyć dźwięk klawiszy na stałe a dźwięki sms i połączenia cały czas będą włączone.
5) polecam jakąś inną klawiaturę niż standardową. osobiście lubię swype ale i resco jest niczego sobie

Edit by me:
sorki Toldo, jak zaczynałem pisać byłem jedynyTongue
Co do systemu na kompie, też mam win7 x64 i bez problemu zmieniam rom. Na x64 są problemy jedynie ze zmianą radia.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
[quote=Dziadek13]Czyli co nie masz kolegów którzy mają system xp na kompie podejdź do nich na pewno ci udostępnią na 1godz kompa i masz zrobione a przy okazji sami czegoś sie na uczą.Lub na drugiej partycji zainstaluj sobie na tą chwile XP.[quote]

Jeśli kogoś to interesuję, to obecnie mieszkam i pracuję w Holandii i nie mam tu kolegów z Win XP. Na moim lapku nie da się zainstalować XP, wyskakuje blue screen- coś ze sterownikami. Tak, czy inaczej nie mam możliwości zainstalowania XP na drugiej partycji.
Dodatkowo pracuję teraz po 12h na dobę. Ciężko mi znaleźć czas na walczenie z zainstalowaniem XP, potem na walkę z Romem. Wolę zrobić budzik, blokadę i za miesiąc w PL pożegnać się z tym telefonem na rzecz czegoś normalniejszego.

Dzięki za odpowiedzi. Budzik i blokadę zrobię na dniach (o ile to nie będzie dla mnie zbyt skomplikowane)
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości