W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
simlock z blade a

[Tutorial] Simlock z Blade'a
Aby zdjąć simlocka z ZTE Blade wchodzimy na tą stronę:

Kod:
http://arrtoo.x10.mx/unlockBlade.php

W polu wpisujemy swój numer imei (z naklejki pod baterią, w telefonie *#06# lub z pudełka), klikamy wyślij, po chwili otrzymujemy kod NCK który sobie zapisujemy gdzieś.

Wkładamy do telefonu kartę sim sieci z którą telefon nie działa, włączamy, wpisujemy pin, następnie pojawi się prośba o kod. Wpisujemy spisany wczesniej kod NCK i potwierdzamy. Od tej chwili nasz Blade jest wolny od blokad.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz
Czy ten sposób działa z kartami nie zabezpieczonymi pinami? Tzn czy da się przejść do możliwości wpisania kodu NCK bez wpisywania pinu?
Witam wszystkich na forum bo to mój pierwszy postSmile
Odpowiedz
Dawno sprawdzałem ten sposób ale o ile dobrze pamiętam to należy najpierw wpisać pin a potem NCK. W wypadku gdy nie ma pinu, zapewne od razu poprosi o NCK. Poza tym zawsze można na chwilę włączyć sprawdzanie pinu i nadać jakikolwiek pin, np. 1234.

Odpowiedz
1. Jak takie zdjęcie simlocka ma się do gwarancji producenta? Czy ją tracimy?

2. Czy istnieje mozliwość zalozenia powtórnie simlocka? Jesli tak, w jaki sposób?

3. Co z simlockiem jesli zostanie zdjęty na ROM-ie nie fabrycznym (np cyanogenmod) i następnie wgramy nowy ROM fabryczny (np Orange, Play) ?
Czy wciaż będzie zdjęty?

4. Ktoś wie dokladniej na czym polega zdjecie w ten sposób simlocka? Modyfikacja ROM-u czy innego obszaru telefonu na ktory nie mamy wpływu?
Odpowiedz
Generalnie nie jest to ingerencja w oprogramowanie więc gwarancji nie dotyczy, w praktyce też serwisy rzadko zwracają na to uwagę gdyż obecnie większość rozprowadzanych w Polsce telefonów nie ma simlocka fabrycznie. Założyć simlocka można teoretycznie tym samym kodem ale nie wiem jak wywołać odpowiednią operację aby ten kod wpisać. Co do pytania 3 to rom nie powinien mieć znaczenia aczkolwiek podobno rom z Orange przywraca simlocka. Jeśli chodzi o metodę to jest to identyczna metoda jaką simlocka ściągają operatorzy czyli generator kodu NCK - bez ingerencji w oprogramowanie czy hardware - po Bożemu Wink

Odpowiedz
U mnie to nie dziala!! wiecie co zaradzic? telefon znaleziony w Szwecji... juz mnie to powoli denerwuje chyba tylko ja mam taki problem;/
Odpowiedz
Napisz po kolei co robisz. Może gdzieś popełniasz błąd.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości