W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
omnia2 wykrywa słuchawki których nie ma

Omnia2 wykrywa słuchawki, których nie ma...
Witam,
nie mogłem znaleźć w googlach żadnej informacji, więc postanowiłem napisać, bo nie mogę sobie poradzić z moim problemem. Mianowicie parę dni temu kończąc słuchanie muzyki na moim telefonie, wyjąłem wtyk jack'a z gniazda. Z reguły w takich sytuacjach, muzyka przełącza się na tryb głośnikowy, ale tym razem tak się nie stało. Próbowałem następnie wykonać rozmowę telefoniczną, ale nie słyszałem nic w głośniku, byłem jedynie słyszalny dla drugiej osoby. Następnie wykonałem reset telefonu, i po załadowaniu systemu pojawiła mi się tabelka wyboru podłączonego zestawu(słuchawki, zestaw słuchawkowy lub wyjście TV), co zawsze pojawiało się w sytuacji podłączenia słuchawek do telefonu. Tym razem jednak nic nie podłączałem a dalej taka sytuacja się pojawia.
Wynika z tego, że telefon mimo, że nie podłączony jest żaden zestaw do niego, odczytuje tak jakby był, co powoduje odłączenie głośnika, czego następstwem jest brak możliwości wykonywania połączeń.
Prosiłbym o radę, czy jestem w stanie sam usunąć ten problem, czy jestem zmuszony oddać telefon do serwisu.
Za odp z góry dziękuje.
Odpowiedz Firefox Windows 7
Było już poruszane. Omnia tak ma. Sprawdź czy w gnieździe jakaś blaszka się nie odgięła, albo jakiś paproch. Manipuluj wtyczką od słuchawek, być może zaskoczy, jeśli nie to serwis.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
a istnieje możliwość software'owego odłączenia gniazda jack, żeby odzyskać(przynajmniej poki co) głośnik do normalnych rozmów?
jakaś zmiana w rejestrze, czy coś w podobnym stylu?
Nie ma szans. Czujnika nie wyłączysz.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
mozesz przedmuchac to sprezonym powietrzem, u mnie podzialalo co jakis czas warto przedmuchac, ewentualnie kilka razy na szybkosc podlacz sluchawki i odlacz (moze pomoze ) u mnie pomoglo przedmuchanie powietrzem okolo 9bar
Gniazdo Jack ma dodtakowa blaszke i odczep wkladajac Jack w gniazdo blaszka naciskana przez bolec wtyku odłącza glośniczek a włącza sluchawki, jesli ulegnie znieksztalceniu lub w kieszeni wpadnie tam jakis paproch ktory pocisniesz wtykiem moze zablokowac te blaszke to sprawa mechaniczna i jesli nie widzisz tam nic w środku to tylko jakis servis moze to rozebrac i wydłubać, albo wymienic gniazdo jack, nie konieczne firmowy samsunga no chyba ze jest na gwarancji, to proste uszkodzenie ale czeste bo otwór gniazda słuchawek nie ma zaślepki. Żaden soft tu nie pomoże bo to czysto mechaniczne przelaczenie.

Przykladowe zdjęcie gniazda nie z omni ale widac na nim w czym rzecz gdyż blaszki przenosza sygnal mostkowo po włożeniu wtyku zostaja uniesione przekazujac mu sygnał a rozłączajac mostki widoczne na foto mostek zapewnia sygnal dla głosniczka, wystarczy ze pomiedzy blaszke a styk mostka dotanie sie kawalek papieru albo zasniedzieje, masowy mostek moze służyć jako czujnik wskazujacy o podłączonych słuchawkach.

[Obrazek: 89c327178bfc9cf8med.jpg]
Odpowiedz Internet Explorer Windows 7
hmm miałem jakiś czas temu identyczny problem z telefonem (wykrywał nie podłączone słuchawki ) okazało się że taśma łącząca gniazdo słuchawkowe z płytą główną była uszkodzona ;/ wymiana kosztowała 70zł i trwałą dość długo ponieważ te część posiada tylko serwis samsunga :/
Witam

Miałem to samo. Po prostu weź patyczek kosmetyczny (taki jak do czyszczenia uszu np.) tylko usuń z niego tyle waty aby wszedł do gniazda (pozostała wata powinna przylegać do patyczka) zwilż to spirytusem i lekko odsącz nadmiar, włóż do gniazda, poruszaj przód - tył, obróć. Po takim zabiegu powinno być dobrze. Tylko uważaj aby wata ci nie została w gnieździe.

Pozdrawiam
sorka za odgrzewanie kotleta ale moze ktoś bedzie potrzebował rozwiązania tego problemu, wiec gniazdo słuchawkowe mozna wymienic samemu, mozna kupić przez internet gniazdo wraz z taśmą, kosztuje z przesyłką max 30zł, które się wpina w płyte główną, nie ma żadnego lutowania itp, jest wiele filmików jak rozebrać omnie, to jest max 15min roboty

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości