W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
10 sposobów na które android bije ios i wp7

10 sposobów, na które Android bije iOS i WP7
[Obrazek: AndroidvsiOScsW7.png]

Magazyn "Fortune" pokusił się o wypisanie najmocniejszych stron Androida, w porównaniu do pozostałych mobilnych OSów. Oto one:

1. Mapy i nawigacja
Mapy Google dają świetną nawigację, razem z dodatkowymi funkcjami jak wyszukiwanie miejsc wartych uwagi. iOS także używa Google Maps, ale to Android dostaje świeże aktualizacje niemalże co miesiąc. Mapy Binga na systemie Microsoftu nie są złe, ale nie były jeszcze wystarczająco długo na rynku, żeby dorównać aplikacji Google'a.
Jedyną wadą jest potrzeba dostępu do internetu, ale np. nowe HTC mają i na to sposób.

2. Pasek powiadomień
Po prostu najlepsza implementacja systemu powiadomień, bezdyskusyjnie. Bez irytujących wyskakujących okienek na iOS czy potrzeby powrotu do żywych "kafelek" Windowsa.

3. Widgety
Nawet jeśli mogłoby się na początku wydawać, że nie są potrzebne, to po kilku tygodniach z telefonem nie będziecie ich chcieli odstawić. Ja na przykład nie wyobrażam sobie nie mieć kalendarza, RSSów czy pogody dostępnych od ręki, bez otwierania aplikacji.

4. Wybór operatora
To argument raczej dla USA, gdzie iPhone jest tylko w AT&T, ale telefony z Androidem dostępne są i u nas u wszystkich operatorów.

5. Hotspoty
Na większości nowych androidów można w łatwy sposób utworzyć hotspota i połączyć się przez wifi z innych urządzeń. Bez kabli i problemów.

6. Wybór wielkości ekranu
Nie każdy potrzebuje wielkiego ekranu, a niektórzy lubią mieć wygodny dostęp do sieci czy oglądania filmów na swoich telefonach. Cóż, android daje wybór od małych ekraników jak np. HTC Wildfire, do wielkich i pięknych ekranów HTC Desire HD czy Della Streak. Każdy może dopasować telefon do siebie, a nie siebie do telefonu.

7. Wybieranie głosowe
Nie tylko dzwonienie, ale dyktowanie smsów, emaili, wyszukiwanie w sieci czy nawet wybór piosenki, wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk wyszukiwania. Nie tylko wygoda, ale i np. większe bezpieczeństwo dla kierowców.

8. Szybsza przeglądarka
Nowy Internet Explorer na W7 podobno całkiem wydajny, także Safari na iPhonie jest znana ze swojej jakości. Jednak to przeglądarka na telefonach z Androidem jest najszybsza.

9. Przyciski
Każdy z wymienionych systemów ma przycisk "Home", który wychodzi z aplikacji na główny ekran. Ale to Android, oprócz przycisku "wstecz" i nieocenionego przycisku wyszukiwania ma bardzo cenny i pomocny przycisk "menu", dzięki któremu nie trzeba długo szukać ustawień aplikacji, ukrytych na innych platformach gdzieś głęboko. Nie wspominając już, że tylko W7 i Android mają w swojej palecie do wyboru telefony z pełną klawiaturą QWERTY, pozwalając na naprawdę szybkie pisanie na smartphonie.

10. Google Voice
Cóż, ta opcja na razie tylko w USA, ciekawe czy zawita w Polsce?

Źródło: Fortune.com

Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
Ok, teraz porównajcie to do WM 6.5(.x), (nie WP7), który wcale nie umarł a (patrząc na XDA-Dev.) jeszcze baaaardzo długo będzie żywy. Smile
Ja właśnie porównałem sobie to wszystko do czcigodnego WM i śmieję się z Androida już trochę. Big GrinBig Grin
HTC HD2 (Leo) - [07\May][SD\Magldr][BoxmaX.S3.5.v8.5][Runny HTC Sensation XL][Kmarc2.1 + KTytung r14]
-> po nieoficjalną wersję NAND można zgłaszać się do mnie...Big Grin

[Obrazek: 42283.png]
[Obrazek: 46751.gif]
[Obrazek: 43785.gif]
Odpowiedz
Jest wyraźnie napisane WP7, natomiast WM 6.5 to zupełnie co innego.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink

Odpowiedz
Porównanie WM6.5 i Androida trochę nie ma sensu. Obecnie Android ma za zadanie konkurować z iOS i WP7, natomiast w moim osobistym odczuciu Android jest bardziej przejrzysty, przy zachowaniu funkcjonalności.
Oneplus 7T 8/128GB | Oxygen OS Android 11 | Stock Kernel | Supcase UB Style

Samsung Galaxy Watch 3 | Ringke Air Sport

IPAD 10.2 (2019) | iOS 14.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości