W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
alternatywa dla nie brandowanych

Alternatywa dla nie brandowanych
Jako z nielicznych posiadaczy Galaxy S okazało się że zakupiony SGS nie jest całkowicie pozbawiony brandu ...

Wystarczy sprawdzić rejestr w regedit od kiesa :
Cytat:HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB\x
gdzie x to pierwsza cyfra z listy dostępnych.

Oraz w telefonie kodem : *#272*HHMM# - HH - godziny np : 0621 to oznacza że jest 6:21 - po wyświetleniu prawidłowy powinien być "XEO"
UWAGA przy zatwierdzeniu : nastąpi przywrócenie ustawień fabrycznych !!! / usunięte zostaną wszystkie zainstalowane programy.

Po sprawdzeniu miałem : GT-I9000HKDPLS
PLS to kod Plus GSM Angry co oznacza że mój SGS nie jest w 100% niebrandowany

Niebrandowany to GT-I9000HKDXEO

Oto lista kodów :
Cytat:I9000 [Poland] = GT-I9000HKDXEO
I9000 [Poland](Era) = GT-I9000HKDERA
I9000 [Poland](Orange) = GT-I9000HKDIDE
I9000 [Poland](Plus) = GT-I9000HKDPLS

Co zrobić by poczuć się wolny od brandu w kodzie ?
Z własnego doświadczenia bardzo proszę o uwagę czytającego Angry każde złe posunięcie niesie ze sobą skutki które mogą spaprać własnego SGS'a Angry zły imei , nie czytania karty sim , zły kod pin Dodgy

Przed zmianami zapisz oryginalne pliki przez Root Explorer wejdź do katalogu głównego i zapakuj /efs w zip i zapisz go w scdard , następnie zapisz go na swoim PC

Nie biorę na siebie odpowiedzialność za powstałe problemy, jeśli nie chcesz tego robić to nie rób !!

Wersja pierwsza to wpisanie kodu : *#272*HHMM# wybrać XEO i zatwierdzić , SGS sam się zrestartuje i w trybie recovery zostanie przeprowadzona operacja zmiany CSC na XEO, po powodzeniu uruchomi się SGS z nowymi ustawieniami .
SGS będzie miał wersję XEO ale pozostaje jeszcze sprawdzenie pod Kies i regedit , jeśli zmiany się zapisały to oznacza pełen sukces .

Jeśli zmiany się nie zapisały to przechodzimy do etapu drugiego :
Wymagane :
SGS
Cytat:Root Explorer
Uprawnienia Root w Galaxy S
Terminal
PC
Cytat:SDK
Hexeditor

Ty
Cytat:Mózg
Jaja Tongue

Etap drugi z SGS

Root Explorerem możemy wejść do folderu /efs i skopiować nv_data.bin i zapisz do sdcard
Wyeksportowany plik nv_data.bin do folderu sdcard zapisujemy na PC .
Otwórz Hexeditor i wyszukaj w linii i zamień na XEO jak na zdjęciu :
[Obrazek: xeo.png]

Po wy edytowaniu zapisz . Skopiuj do sdcard i Root Explorerem wklej do /efs - uprzednio skasuj oryginalny nv_data.bin i nv_data.md5.bin
W terminalu SGS wpisz komendy :

Cytat:chmod 755 /efs/nv_data.bin
chown radio.radio /efs/nv_data.bin
bez tego zapisu nie będziesz miał imei i tym bardziej pda nie odczyta karty sim.

Odłącz SGS z usb , wyjmij baterie i odczekaj 30sek.
Po starcie SGS sprawdź imei *#06* jeśli jest prawidłowy to dalszy etap nie jest potrzebny .

Etap trzeci z SDK :
Podłącz SGS w trybie debugowania.
Wersja z SDK bez kasowania z Root Explorera :
W konsoli terminala CMD wpisz :
Cytat:adb shell "mkdir /sdcard/efs"
adb push nv_data.bin /sdcard/efs
adb shell
su
mv /efs/.nv_data.bak /efs/.nv_data.bakk
mv /efs/.nv_data.bak.md5 /efs/.nv_data.bakk.md5
rm /efs/nv_data.bin
rm /efs/nv_data.bin.md5
rm /efs/.nv2.bak
rm /efs/.nv2.bak.md5
busybox cp /sdcard/efs/nv_data.bin /efs/nv_data.bin
chmod 755 /efs/nv_data.bin

Po starcie SGS sprawdź imei *#06* jeśli jest prawidłowy to dalszy etap nie jest potrzebny .

Etap czwarty ...
Cytat:adb shell "mkdir /sdcard/efs"
adb push nv_data.bin /sdcard/efs
adb shell
su
mv /efs/.nv_data.bak /efs/.nv_data.bakk
mv /efs/.nv_data.bak.md5 /efs/.nv_data.bakk.md5
rm /efs/nv_data.bin
rm /efs/nv_data.bin.md5
rm /efs/.nv2.bak
rm /efs/.nv2.bak.md5
busybox cp /sdcard/efs/nv_data.bin /efs/nv_data.bin
chmod 755 /efs/nv_data.bin

Po starcie SGS sprawdź imei *#06*

Sprawdź kodem : *#272*HHMM# jeśli to nie działa jest jeszcze to : *#272*wpisz twój imei# pojawi się XEO

Jeśli pojawią się błędy to coś robisz źle ..
Odpowiedz
A ja mam SGS'a z Plusa a mój product code to: GT-I9000HKDERA
Odpowiedz
wychodzi na to ze masz z ERY ;] a nie plusa
S20 Ultra || ROM: Stock

Nie odpowiadam na PW !! Od tego jest FORUM... za dręczenie mnie na PW będę dawał warny !!
Odpowiedz
Kupiłem w plusie, jak się włącza to lata logo plusa, więc jest z plusa.
Tylko sam product code wskazuje na erę.

Jak wpisałem ten kod *#272*HHMM# to mi wyświetla: Sales Code PLS i mam możliwość wyboru: INSTALL i CANCEL a nie mam tam ani jak wybrać ani jak wpisać XEO.
A w rejestrze mam ProductCode: GT-I9000HKDERA
Odpowiedz
Masz śmietnik w pda Big Grin
Konkrety :
Kupiony w plusgsm jako abonent ?
Kupiony plusgsm jako w wolnej sprzedaży ?
Pomysłów dalej nie mam Tongue bo piję Big Grin
Co do *#272*HHMM# to w romie WXJM1 jest opcja do wyboru , przez przesuwanie .... , w WXJM2 to samo powinno być , jeśli nie ma to jest proste rozwiązanie :
Odin > bez pita > podajesz CSC z romu WXJM1 i wgrywasz , po resecie wipe ! i po starcie wbijasz kod do wyboru XEO czy XEU Big Grin

Albo wgrywasz kiesem metodą hackingu w grzebaniu regedit i zmieniasz wersję romu :
Cytat:"HIDSWVER"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"
"ProductCode"="GT-I9000HKDXEU"
I jazda z maleńkim Tongue
Odpowiedz
Mam kupiony w Plusie na abonament Smile

Niestety poprzez kod nie da się w żaden sposób PLS zmienić na XEO.

Próbowałem zrobić reghack w KIES na wersji .80 niestety nie dało to żadnych rezultatów (Tej wersji urządzenia nie można aktualizować).

Zaktualizowałem KIES'a do wersji 100 i nie ma aktualizacji jeszcze, ale podobno ma niedługo być więc jeszcze poczekam. Jeśli nic się nie zmieni spróbuje reghack na KIES .82 (już takowego ściągnąłem).
Odpowiedz
Masz blokadę operatorską , ja bym nie robił tego na twoim miejscu Tongue jeśli chcesz mieć gwarancje Wink
Co do kies Big Grin to jest śmieszna sprawa , od wersji 100 nie ma możliwości robić reghack Tongue szajsung zrobił nam akuku byśmy nie dłubali Tongue [ rada - nie aktualizować kiesa ] Tongue
Odpowiedz
To mam wysłać do Plusa żeby mi zrobili upgrade? Skoro producent sprzętu daje aktualizacje to co operator telefoni ma do tego?

Właśnie wiem że w wersji .100 nie można zrobić reghacka, dobrze, że niektórzy mieli jeszcze instalki starszych wersji, a co dziwne miałem wersje .80 i nie mogłem odpalić test mode Undecided
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości