W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
telefon omnia ii i8000 zmiana adresu mac karty wifi

Telefon Omnia II i8000 zmiana adresu MAC karty WiFi
Witam
Czy istnieje możliwość fizycznej zmiany MAC adresu karty WI-FI w tym modelu telefonu.:idea:
Bo po zmianach w rejestrze mac się zmienia ale tylko w ustawieniach telefonu natomiast fizycznie pozostaje ten sam.Huh
pozdrawiam rycho71
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
fizycznie raczej nigdy nie zmienisz adresu MAC, jest stale przypisany do urzadzenia
Odpowiedz Firefox Windows 7
Jeżeli miałbyś na przykład wymienianą płytę główną urządzenie to wtedy zmieniłby się MAC adres.
W urządzeniach typu PDA, SmartPhone nie spotkałem się z możliwością programowej zmiany MAC'a.
Niektóre routery umożliwiają tzw, klonowanie adresu.

Pozdrawiam
Szkoda :idea: fajnie by było jakby można było zmieniać tak jak w laptopieSmile
pozdrawiam rycho71
Może zmiana wartości tych dwóch kluczy rejestru przyniesie oczekiwany skutek:

Kod:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\SWLDM201\Parms]
"MACAddress"="xxxxxxxxxxxx"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\samsung\WiFi]

To jest akurat MACAdress karty WiFi

Odpowiedz Opera Windows 7
(11-08-2010, 11:50 PM)Wall-E napisał(a): Może zmiana wartości tych dwóch kluczy rejestru przyniesie oczekiwany skutek:

Kod:

fizycznie w module wifi nie zmienisz MAC adresu to tak jak bys chcial zmienic w telefonie IMEI, podanie wartosci w tych kluczach rejestru, nowych wartosci nie wiem czy nie wywolalby konfliktu, moge sie mylic, wiem ze czy w laptopach czy innych kartach sieciowych gdzie wystepuje mac adres mozna ukryc badz oszukac karte sieciowa ze ma inny mac adres. Mowie moge sie mylic moze podanie wartosci w "tych" kluczach rejestru zmieni MAC adres.
Pozdro
(11-08-2010, 11:50 PM)Wall-E napisał(a): Może zmiana wartości tych dwóch kluczy rejestru przyniesie oczekiwany skutek:

Kod:

Próbowałem zmiany tych dwóch kluczy rejestru ale bez zmiany mac adres zmienia się
tylko w ustawieniach telefonu natomiast fizycznie pozostaje ten sam.Confused nie da się go oszukać szkodaWink
pozdrawiam rycho71

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości