W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
problem z tamatem do manili

Problem z tamatem do Manili
Witam,
w sieci znalazłem pewien temat do Manili w którym nie wszystko mi się podoba i źle się wyświetla zegarek na ekranie głównym (przesuniete kropki i nie wyświetla kwadratów tła pod cyframi) - możliwe że jest pod vga ale nie widziałem żadnego info
[Obrazek: screenshot4a.png]
i chciałem z niego pożyczyć to co potrzebuję - parę ikon i ten box/tło (właściwie to nie jest box/tło tylko separator, który oryginalnie jest w postaci lini) pod tekstem smsa:
[Obrazek: screenshot3uh.png]

ale jak wrzuciłem ten box/separator to swojego tematu to krzywo się wyświetla(tekst smsa jest niżej i ramka obniżona i przycięta), nie tak jak w tym temacie znalezionym w sieci:
[Obrazek: screenshot8i.png]

Próbowałem już wszystkich "podmianek" jakie mi przyszły do głowy - pliki z tego z sieci do mojego i na odwrót, ale w zmienionym w sieci pozostaje problem zegarka, a z moim zmienionym źle wyświetla się ramka pod smsami.

A skoro podmienianie nic nie dało to pozostaje jedyna możliwość a mianowicie ustawienia tematu, które w temacie z sieci dobrze ramkę wyświetlają a w moim już nie i tutaj jest moja prośba o pomoc - czy ktoś wie jak zmienić ustawienia tematu (domyślam się że to ustawienia w pliku xml), tak żeby dopasować ramkę w moim temacie, albo naprawić zegarek w temacie z sieci, to sobie przerzucę do niego swoje pliki.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

EDIT

Ok, już sobie poradziłem z tym problemem i jakby co to opisze co zrobić gdyby komuś się przydało.

Poniżej są 2 zrzuty ekranu - 1 z błędnie wyświetlająca się grafiką a 2 już poprawiony:
[Obrazek: screenshot8i.png][Obrazek: screenshot9r.png]

Zmianę wielkości ramki/tła tekstu nie będę opisywał - ja po prostu ją rozciągnąłem żeby objęła więcej testu.

Natomiast żeby wszystko się dobrze wyświetlało potrzeba zmienić ustawienia wyświetlania zawarte w pliku xml znajdującym się w temacie.
XML edytujemy jakimś edytorem - bez problemu można znaleźć w sieci.

Główna wartość to HTCHome, w której są 4 wartości (version, device, portrait oraz landscape) oraz 3 gałęzie (ImageList, Tabs oraz WidgetProperty)

Zeby wiedzieć co one oznaczają:

Klucze:
Version - wersja tematu
Device - opis dla jakiego urządzenia temat został zrobiony np. w moim przypadku może ustawić Omnia lub SGH-i900 czy coś takiego
Portrait - tutaj się podaje wymiary w jakich ma się wyświetlać Manila w w wyglądzie pionowym
Landscape - to samo co Portrait tyle że w wyglądzie poziomym

Gałęzie:
ImageList - lista wszystkich obrazków/grafik, które zostaną użyte do wyświetlania tematu

Tabs - lista wszystkich możliwych zakładek, które temat może wyświetlić np. HomeWidget, InternetWidget, LuncherWidget. Dalej będę opisywał edycję na przykładzie z którym miałem problem, więc po krótce opiszę że znajdują się tam ustawienia sposobu/położenia wyświetlania ikon na pasku głównym (tym przesuwanym, którym skaczemy pomiędzy zakładkami) oraz wielkiej ikony wyświetlanej w momencie przesuwania. Końcowe klucze to: Enable - czy zakładka ma się wyświetlać czy nie (1- włączona, 0 - wyłączona); Tab_Bg_Icon - położenie ikony na pask w momencie kiedy jesteśmy na danej zakładce, Tab_Icon - położenie mniejszej ikony, m momencie gdzie nie jesteśmy na danej zakładce; oraz ostatni klucz Big_Icon - położenia wielkiej ikony w momencie gdy przesuwamy się pomiędzy zakłądkami.

WidgetProperty - tutaj znajdują się gałęzie opisujące sposób wyświetlania się zakładek, rozmieszczenie elementów na zakładce, co gdzie ma się znajdować.

Żeby zacząć coś zmieniać najpierw trzeba wyjaśnić co oznaczają wartości w kluczach.
Większość wartości to po prostu odległości od początku osi, coś jakby położenia punktu to x5,y7
Najprościej to wytłumaczyć na przykładzie położenia cyfr zegarka
[Obrazek: screenshot10q.png]

Każda cyfra to osobny obrazek, który trzeba ustawić w jakimś miejscu. Przykładowe ustawienie wygląda tak:
Cytat:<Property name="IDHMWG_CLOCKBTN_1STDIGIT_POS" id="3" value="34, 47" />
<Property name="IDHMWG_CLOCKBTN_2NDDIGIT_POS" id="4" value="73, 47" />
<Property name="IDHMWG_CLOCKBTN_3RDDIGIT_POS" id="6" value="130, 47" />
<Property name="IDHMWG_CLOCKBTN_4THDIGIT_POS" id="7" value="169, 47" />
Jak można zauważyć pierwsza czerwona wartość ulaga zmianie zaś niebieska wartość pozostaje taka sama.
Pierwsza czerwona wartość jest to odległość od lewej krawędzi Manili, jeśli ustawimy ją na 0 to obrazek będzie wyświetlany najbliżej jak to się da lewej strony, dlatego też czerwona wartość rośnie w miarę zwiększania się odległości od lewej krawędzi.
Niebieska wartość jest to odległość od górnej krawędzi. W przypadku cyfr zegarka wszystkie one maja tą samą wartość ponieważ cyfry są wyświetlane na tej samej wysokości i nie zmieniają położenia w pionie.
I tak to wygląda w przypadku kluczy które mają tylko 2 wartości.

W przypadku kluczy, które maja 4 wartości sprawa wygląda trochę inaczej, bo są 2 rodzaje takich kluczy w których dwie ostatnie wartości odnoszą się do czego innego, o czym w dalszej części.
Ogólnie te klucze opisują nie tyle samo położenie, co położenie i określoną przestrzeń na której coś ma być wyświetlane.
1 i 3 wartość odnosi się do położenia poziomego, zaś 2 i 4 wartość odnosi się do położenia pionowego
Np. w moim przypadku miałem problem z wyświetlaniem ramki/tła teksty smsa.
Problem polegał na tym że przestrzeń przeznaczona do wyświetlania danego elementy była za mała i element został przycięty od dołu i z prawej strony.
Przykładowy klucz wygląda tak:
Kod:
<Property name="IDMSGWG_MESSAGE_MASK_RECT" id="0" value="23, 43, 216, 270" />
W tym przypadku jest to niewidoczna ramka/obszar, w której wyświetla się wiadomość.
Dwie pierwsze wartości, analogicznie jak przy cyfrach zegarka, określają położenia obiektu - a właściwie, jakby to ująć , pierwsza wartość to lewa krawędź, a druga to górna krawędź obszaru.

Przy wytłumaczeniu ostatnich dwóch wartości trzeba wrócić do tego że są 2 rodzaje kluczy opisujących dany obszar.

Pierwszy rodzaj to klucze w których te 2 ostatnie wartości określają szerokość i wysokość.
Np. wartość 2,4,8,10
jest to obszar który znajduje się (a właściwie lewa i górna krawędź):
-2pix od lewej krawędzi obszaru Manili,
-4pix od górnej krawędzi obszaru Manili,
zaś obszar(prostokąt) na którym coś ma być wyświetlana ma
-8pix wysokości
-10pix szerokości
Pix to oczywiści pixele i zaznaczam że chodzi o obszar Manili, bo w przypadku pionowych wartości trzeba brać pod uwagę że nie chodzi o cały ekran, bo dochodzi górna belka systemowa.

Drugi rodzaj kluczy to te, w których 2 ostatnie wartości nie odnoszą się do szerokości i wysokości obszaru jak w pierwszym rodzaju, lecz odnoszą się do położenia prawej i górnej krawędzi obszaru.
Np. wartość 1,3,7,9
jest to obszar, którego:
- lewa krawędź znajduje się 1pix od lewej krawędzi obszaru Manili
- górna krawędź znajduje się 3pix od górnej krawędzi obszaru Manili
- prawa krawędź znajduje się 7pix od lewej krawędzi obszaru Manili
- dolna krawędź znajduje się 9pix od górnej krawędzi obszaru Manili

Łatwiej to wytłumaczyć na obrazkach ale już nie chce mi się ich robić - może później w miarę jakby ktoś nie rozumiał powyższego.

I tak to wygląda w przypadku kluczy z 4 wartościami, niestety nigdzie nie znalazłem jak rozpoznać jaki to rodzaj klucza - czy 2 ostatnie wartości opisują szerokość i wysokość czy położenia krawędzi. Jakby ktoś to gdzieś znalazł, byłbym wdzięczny za info.

Są jeszcze klucze z 8 wartościami, np:
Kod:
<Property name="IDTABWG_TITLE_RECT" id="1" value="8,0,224,25, 8,0,304,25" />
Zasada jest taka sama jak w przypadku kluczy z 4 wartościami, tyle że w tych pierwsze 4 opisują położenie gdy telefon jest w widoku pionowym, zaś 4 ostatnie gdy telefon jest w widoku poziomym.

Z podstaw to by było na tyle, bo raczej nie ma sensu opisywać do czego każdy z kolei klucz się odnosi, bo po 1 z minimalną znajomości angielskiego można nazwę rozszyfrować, po 2 zazwyczaj nazwy we wszystkich tematach są takie same, ale właściwie to zależy od twórcy tematu, a po 3 strasznie dużo tych kluczy Tongue .
Ale np. IDMSGWG_MESSAGE_MASK - Id Message Widget Mask - maska pod grafiką na zakładce smsów.
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości