W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
am wersja instalacyjna brak fixa ??

AM wersja instalacyjna brak fixa ??
Panowie co to jest ten FIX i skąd go wziąć? mam wgrany Rom od Ryrzego 28205_M2D

W google maps 10 min na zewnatrz i nie chcial zlapac sygnalu Sad
Odpowiedz
Nie mam jeszcze smartfona ale używam AM na PC, caly problem w tym by dobrze skonfigurować port szeregowy ( COM) i Baud rate gpsy komunikuja sie z systemem przez owy port szeregowy samo odnalezienie go to połowa sukcesu 2 sprawą jest czestotliwość przesyłu danych na porcie com jeśli nie bedzie zgodna z GPS, to tak jakbyś rozmawiał z jąkałą, możesz sie z nim dogadać ale nie musisz, w najlepszym przypadku bedziesz miał mase słów tylko nie zrozumiesz sęsu zdania, tak samo jest z GPS strumien danych transmitowany przez Port COM moze byc nie czytelny , wystarczy zmienic Baud rate na nastepny lub niższy, zależy to od GPSa. GPS ma zimny starat przy pierwszym uruchomieniu, AM musi zebrac dane z co najmniej 5 satelitów, raz uruchominy działa zgubienie sygnalu w tunelu np. nie powoduje kasacji pozycji, a AM interpretuje predkosc i kierunek poruszania sie z mometu gdy zanikl sygnal po pojawieniu sie nastepuje gorący start czyli AM porownuje swoje kalkulacje z fizyczna pozycja z GPS i wprowadza korekte polozenia na mapie. Im wiecej satelitów w zasięgu tym szybciej określi położenie. Telefony maja mała antene samo to ze jest sie na zewnatrz nie jest powodem do tego że GPS ma dziłać w centrach miast dziła gożej tak samo w górach, trzeba pamietać że nie wystarczy otwarte niebo nad głowa musi byc tez sygnal z satelitów bliskich horyzonowi. Baud rate powinien byc albo 4800 albo 9600 zaley to od GPSa u mnie na PC z 4800 dziala znakomicie z 9600 widzi jakies satelity ale nie rozumie tego co przesylaja, w Omni moze być 9600 trzeba by zajzeć do specyfikacji serwisowej albo próbowac Smile aż zaskoczy.
Odpowiedz
Ale ta utomapa taka jakas hymmm no nieiwem kurde ale wiece
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości