W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
trzy nieskomplikowane pytania

Trzy nieskomplikowane pytania
Nie jestem pewien czy to dobry dział, jak coś nie tak prosze przenieść na ogólny. Mam kilka pytań odnośnie użytkowania pewnych aplikacji z ROMu Ryrzego, JH1 Sense.

1) Czy na dolnym pasku można podmienić tryb wysyłania/przeglądania SMS z Sense na Samsungowskie ? Przyzwyczaiłem się do trybu chatu i wyglądu skrzynki SMS od Samsunga, bardzo mi ona odpowiada i chciałbym dalej z niej korzystać, jednocześnie korzystając z Sense. Oczywiście mogę dodać szybki link ze skrzynką Samsuga, ale po co na ekranie głównym dublować te same funkcje.

2) Dalej, czy naprawdę nie da się w żaden sposób wywołać opcji wyboru słuchawek/zestawu słuchawkowego po włożeniu do telefonu Jacka z pilotem ? Używając pilota, tryb wyboru czasem się włącza (rzadko) , czasem nie, nie wiem od czego to zależy i bardzo mnie to irytuje. Owszem, menu wyboru pojawia się po włożeniu samych słuchawek bez pilota, ale po pierwsze kabelek jest krótki, po drugie często słucham muzyki i potrzebuje pilota do odbierania/wykonywania połączeń.

3) Gdy słucham muzyki odtwarzaczem Samsunga, niezaleznie czy telefon jest zablokowany S2U2 czy wyłaczony jest wyświetlacz przyciskiem, to boczne przyciski to podgłasniania/ściszania dźwieku zawsze działają. Efektem togo jest przypadkowe podgłaśnianie na maxa gdy wyciagam tel z kieszeni:/ Czy mozna zrobic coś, aby przy zablokowanym tel lub wyłączonym ekranie boczne przyciski przestały reagowac ? Przekopałem wszystkie settings w S2U2, opcja "nie blokuj klawiszy głośności" jest a OFF, a i tak klawisze działają (ON też sprawdzałem). Uzywajac odtwarzacza z Sense, po zablokowaniu ekranu S2U2, regulacja glośności już nie działa, jednak wole odtwarzacz Samsunga, ma on słyszalnie głębszy dzwięk i więcej basów.

@edit
4) Edytuję bo męczy mnie jeszcze jedna kwestia (to już chyba ostania i macie ze mną spokój Tongue). Mianowicie, czy w szybkich linkach Sense można podmienić ikonki z zainstalowanych przez siebie aplikacji ? Instaluje np Opere i dodaję do szybkich linków. Jednak jej ikonka jest niesymetrycznie duża, ikona ściągnięta z pakietu by Lechu jest w estetycznej ramce i jest znacznie zgrabniejsza. Nie wiem co mam zrobić aby w szybkich linkach, pierwotną ikonke programu zastąpić nową. W nakładce iPhoneToday nie było to trudne , w Sense nie mam pomysłu ...

Z góry dzięki za odpowiedzi, za trafne sugestie daję reputy.
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Ad. 1. Nie da się.

Ad. 2. Nie da się. Wybór wyskakuje bodajże tylko jak telefon jest odblokowany lub po podłączeniu zwykłych słuchawek.

Ad. 3. JW, nie da się raczej nic zrobić, bo w odtwarzaczu manipulujesz tak naprawdę głośnością systemową.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
AD.3 u mnie po zablokowaniu ekranu przez s2u2 przyciski głośności na standardowym odtwarzaczu nie działają Wink
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Odpowiedz Firefox Windows 7
@Ryrzy
Napisałem w temacie tego konkretego ROMu, na 9 stronie, jednak bez odzewu, głupio mi było robic double posta. A tutaj od razu pierwszego dnia dostaje dwie odpowiedzi. Nie miej mi za złe.

@Toldo
A czy przypadkiem dodatek cOOkie Home Tab, zastoswany przez Ryrego w poprzednim ROMie z Sense, nie daje mozliwości podmiany trybu SMS ? Tak pytam, bo mówiac szczerze, nie wiem do czego o służy. Krótko miałem tamten ROM i nie zdążyłem wyczaić co to jest to cOOkie. Sense wolno chodziło więc zmieniłem na normal. Z tymi słuchawkami z pilotem to mam przeczucie, że jest metoda na wywołanie menu. Jak napisałem, u mnie opcja wyboru czasem się pojawia, choć rzadko. Raz mi się pojawiło jak muzyka leciała z odtwarzacza Samsunga z glośnika telefonu i dopiero wtedy podlączyłem słuchawki, tel był odblokowany. Ale już za kolejnym razem ten "trick" nie zadziałał. Innym razem udało mi się wywołac menu tak poprostu, przy odblokownym telefonie z widokiem na okno głowne Sense. Ale powtórzenie zabiegu nie zaskutkowało juz pojawieniem się opcji wyboru. Ja ciągle probuję zamontować słuchawki na inny sposób i namawiam innych użytkowników to sprawdzenia tego problemu. Bo skoro menu się jednak pojawia to musi być jakiś mechanizm, nie wiadomo tylko jaki. Pomóżcie prosze mi go odkryć. Na marginesie, o ile pamiętam zanim trafiłem na to forum, mając orginalny ROM Orange, opcja wyboru pojawiała sie zawsze, więc może to się ustawia podczas gotowania ?

@Lutek
Tak czulem, że tą sprawe też da sie rozwiązać Jest 3:30 w nocy ale doszedłem do tego Big Grin Przyciski dźwieku przy zablokowaym ekranie juz nie działają. Było to w settings S2U2, ale działa tylko przy kombinacji kilku opcji na raz ...

P.S.
Skoro na pytanie pierwsze odp brzmi nie da się, a pytanie trzecie zostało juz rozwiązane o pozostaje jeszcze drugie i czwarte. Dalej nie wiem jak wywołać menu z wyborem zestawu słuchawkowego oraz jak podmienić ikonki aplikacji w szybkich linkach Sense.
Odpowiedz Opera Windows XP/2003
Nic nie zmieniam w konfiguracji S2U2 . Rom Kefu sense JH2
Pomogłem? Cieszę się.Kliknij
Odpowiedz Firefox Windows 7

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości