W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!

[-]
Reklama

Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
dziwny problem z smsami na i900

Dziwny problem z smsami na i900
w tym problem kolego fkamcio, że przełożyłem karte z 36i6 do siemensa cxt70 i on normalnie odbiera smsy, wszystko działa, więc wątpie, żeby to była wina operatora... a co do określenia skali problemu, to on może być sprzętowy czy software'owy ? i jakie były by koszta naprawy ? gwarancji już nie mam
Odpowiedz Firefox Windows 7
A używasz może jakiegoś softu związanego z telefonem czy smsami?
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
Żadnego nie używam, tylko systemowy Pocket Outlook, nic więcej, tak to system czysty jak łza
idz do jakiegoś serwisu i tam Ci jakoś napewno doradzą co zrobić i ile może kosztować w razie czego naprawa
Odpowiedz Firefox Windows XP/2003
Może odkopie nieco ten temat, ktoś mi w temacie poradził, żebym ustawił tymczasowo tryb 3G w omni, otóż znalazłem ustronne miejsce, w którym odziwo pojawił się zasięg WCDMA O.o, więc ustawiłem w telefonie opcje, żeby korzystał tylko z WCDMA (1-2 kreski, ale można było przeprowadzić test =)).

No to więc wysyłam zapytania o sprawdzenie usług, powoli, za każdym razem utrzymując zasięg, no i.... niestety tryb WCDMA nie przełamał bariery 10 smsów, po dyszce jest cisza, nic nie przychodzi aż do zrestartowania modułu telefonu w managerze połączeń i ponownego wysłania zapytania o sprawdzenie usług, wtedy jest zsyp niedoszłych smsów.

Szczerze wyczerpały mi się jakiekolwiek pomysły i mam co raz większe obawy, że to mogło coś paść w płycie głównej i że to nie jest sprawa softu, bo który soft nie wgram, jest ciągle ten sam efekt, dzwonienie, odbieranie i wysyłanie sms działa, tylko odbieranie szwankuje Sad, nawet plusowski CXID2 (formalnie to SAID3 z CSC od plusa) nie pomógł... No cóż, więc postanowiłem zostawić telefon na tym sofcie:

ROM: SAID2/SAID1 Compressed - podziękowania dla ryrzego za udostępnienie romu Wink
Radio: XBIC1 - podziękowania dla oktiego za darmowy transfer dla wszystkich (ale jak prawdopodobnie trzeba będzie zanieść do serwisu, fakt gwarancji już nie mam, to pewnie wgrać XXIB2 dla niepoznaki, co nie ?)
Radia nie musisz zmieniać. Jedynie rom najlepiej oryginalny.
Xiaomi MI6 64GB | MIUI 9.2 | Stock Kernel | Slim Case
IPAD Air WiFi 16GB | iOS 11.x | ESR Flip Cover
Odpowiedz Opera Windows 7
W sprawie problemów z sms-ami skontaktuj się z ekspertem o nicku wicia. On powie Ci najwięcej na ten temat z praktyki.
Nie gap się! Buduj z nami MoDaCo.pl
Odpowiedz Internet Explorer Windows XP/2003

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości