W dniach 16.05.2019 do 13.06.2019 mail z forum nie działał poprawnie i mógł zgubić kilka maili, jeśli ktoś się próbował kontaktować proszę zrobić to ponownie. Za utrudnienia przepraszam!


[-]
ReklamaOcena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
multitouch w samsung galaxy spice gt i5700

MultiTouch w Samsung Galaxy Spice (GT-I5700)
Posiadacze telefonów Samsung Galaxy Spica (GT-I5700) nie mieli powodów do zadowolenia. Niby Samsung udostępnił aktualizację romu do Androida 2.1, ale z błędami i pominął kilka rzeczy które obiecane były szumnie w zapowiedziach. Jedną z takich rzeczy pominiętych jest MultiTouch, a dokładnie DualTouch. Jednak na dzień dzisiejszy mają już powody do radości. Czemu? Zebrała się dość spora grupa ludzi pracujących nad maksymalnym poprawieniem systemu przeznaczonego na te telefony. Zaczęło się od SamdroidMod’a stworzonego przez LeshaK’a (człowieka odpowiedzialnego za danie root’a na tym sprzęcie i Galaxy S). Mod ten poprawiał większość niedociągnięć oficjalnych systemów Samsunga i dodawał dużo nowych funkcjonalności (choćby App2SD, Teethering, VPN). Jednak nadal brakowało MT i poprawnego sterownika od OpenGL. Jednak od czego są zapaleńcy? Wczoraj został opublikowany kernel z poprawionym sterownikiem od kontrolera ekranu – podstawowa zmiana jaką wprowadza to uaktywnienie MultiTouch. Spica od tego momentu traci etykietkę jedynego telefonu z Androidem 2.1 bez tej technologii. Poniżej znajdziecie filmik prezentujący działanie MultiTouch.

Natomiast więcej informacji o sposobie wgrania nowego kernela, jak i najnowszego wydania SamdroidMod’u poprawiającego drastycznie wydajność urządzenia znajdziecie tutaj
Kod:
http://forum.samdroid.net/f28/samdroidmod-kitchen-v-2-all-one-samsung-spica-i5700-en-1901/

Wspomniałem o OpenGL, troszkę na wyrost i przewrotnie, ale obecnie trwają zaawansowane prace nad stworzeniem otwartego sterownika dla tego telefonu. Istnieje też alternatywna wersja sterowników umożliwiających uruchomienie bardziej zaawansowanych gier 3D na Spicy, jednakże posiada parę błędów wykluczających użytkowanie ich na co dzień do normalnej pracy. Jeśli te błędy zostaną usunięte, lub tom3q (autor otwartego sterownika) wypuści działającą w pełni jego wersję, to użytkownicy tego telefonu nie powinni mieć najmniejszych powodów do narzekania. Pozostaje czekać i trzymać za ich ciężką prace kciuki.
Pomogłem? Kliknij i popraw moją reputację Wink


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości